יאנה יוסף, רק בת 26, פרצה לחיינו בעונה הרביעית של "האח הגדול", שם התאהבה בקותי סבג. הוא יצא מהווילה כזוכה הגדול והיא כבת זוגו, אבל הזוגיות לא שרדה. לפני כשנתיים וחצי הכירה את הקומיקאי ציון ברוך והשניים התאהבו. יוסף השלימה תהליך גיור שהפך אותה ליהודייה מן המניין והשניים נישאו ביולי האחרון. עכשיו, בהריון עם בת ראשונה (שבזכותו הפכה לפרזנטורית של רשת רמי לי), יוסף המהממת ישבה איתנו לשיחה על ה־Must Haves שלה, מהבעל, דרך החבר הכי טוב ועד ליהדות.

בעלי

"כי הוא הנפש התאומה שלי, החיים שלי. אני חייבת אותו איתי וחייבת לדעת שהוא שלי. הוא נותן לי ביטחון. אני עפה על ציון בהריון והוא מאוד סובלני אליי בתקופה הזו, למרות שאני הריונית סבבה, לא שולחת אותו לקנות לי דברים באילת. לדעתי אני ממש בסדר, אבל הגוף עובר טירוף, אי אפשר להתכחש לזה. את ציון הפחידו לגבי זה והוא חשש שאני אהיה הורמונלית, משוגעת. אבל לי עף הפיוז מהר בכל מקרה, אז שום דבר לא חריג. אני חושבת שההריון אפילו הרגיע אותי, כי הרבה פעמים אני אומרת לעצמי 'אל תתעצבני, חבל על התינוקת' ונרגעת.

"אני חושבת שההריון הרגיע אותי, הרבה פעמים אני אומרת לעצמי 'אל תתעצבני, חבל על התינוקת' ונרגעת"

"ציון ואני אוהבים ללמוד מאנשים מבוגרים. כשאנחנו פוגשים מישהו עם זוגיות ארוכת שנים אנחנו מיד מבקשים שילמד אותנו משהו, שיגלה לנו את הסוד. שנינו מאוד רוצים לשמור על הזוגיות הזו, וגם כל אחד על עצמו. אנחנו יודעים שזו עבודה, אבל זו העבודה הכי משתלמת. אנשים מתבלבלים בין זוגיות לשותפות, חושבים שזה עסק ושבן הזוג הוא שותף בעסק, מתווכחים כל הזמן ועושים חשבונות. היום אני עשיתי, מחר אתה תעשה. זו לא זוגיות בעיניי. זוגיות זו חברות והקשבה. אני יודעת שכשמגיעים הילדים העניינים האלה רק מחריפים ומאוד מקווה שלא ניפול שם. אני מתכוונת לעבוד על זה חזק".

פרטיות

"אמנם אני מפורסמת רק ארבע שנים, אבל אלה בדיוק השנים שבהן נכנסו האינסטגרם והרשתות החברתיות והכל נהיה חשוף פי כמה. זה ברמה שאנשים מצלמים אותך ברחוב ושולחים לעיתון, או רואים אותך עושה משהו ומיד מתקשרים לספר את זה כאייטם. אם זה נכון או לא זה כבר לא משנה. זה קרה לי מלא פעמים. צריך להתרגל לזה ואני מנסה, אבל עם ההריון קשה לי. לדעתי פה צריך לתת את הספייס. שואלים אותי באיזה שבוע אני, זה נראה לי מאוד פרטי ואני לא עונה, ואז אומרים 'היא דיווה'. מה, אתם לא אנושיים? תשאירו לי משהו לעצמי!".

אוכל

"בעבר הייתי אדם שמסתפק בסיגריה, כמעט לא ידעתי מה זה רעב. מסתבר שעישון דוחה את התיאבון, ובאמת, כמעט לא הרגשתי את התחושה הזו. בהריון יש לי התקפי רעב לא נורמליים ואני אוכלת פי שלושה. אני כל הזמן מחזיקה אוכל בתיק, כי אם אני רעבה ולא אוכלת מיד יש לי ייסורי מצפון, אני מרגישה שאני מונעת ממנה משהו. מצד שני יש המון דברים שאני לא אוכלת עכשיו כי אני הכי חרדתית. אני מטורפת על דגים מעושנים ונאים – רוסייה, נו – וגם נקניקים אני מאוד אוהבת ולא אוכלת עכשיו. זה סיוט בשבילי הוויתור הזה".

קיטורים

"אני מקטרת כל הזמן שכבד לי וחם לי ומציק לי. כל היום אני מקטרת. 80 אחוז מזה זה בשביל להצחיק את הסביבה שלי, כי זו כבר נהייתה בדיחה כזו בחבר'ה; עשרה אחוז זה כי נורא כיף לקטר ועשרה אחוז זה קיטורים אמיתיים. אין מה לעשות, הבטן הזו ענקית, לא נוח לי לישון בלילה, יש לי כל הזמן צרבת וזה היה הקיץ הכי חם אבר. אני לא יכולה להתכופף לנעול נעליים. יש לילות שהיא עולה למעלה ואני מרגישה שאין לי אוויר. אני סתומה, ביקשתי מאלוהים בטן גדולה כדי שיהיה לה מלא מקום, וכל מה שאני מבקשת קורה. יופי יאנה. נו, אז מה אני אעשה? חובה לקטר".

החבר הכי טוב

"לחבר הכי טוב שלי קוראים ארז והוא האדם השני שאני מתקשרת אליו בבוקר אחרי ציון. למדתי איתו משחק לפני חמש שנים והיה לנו כיף. הקשר התהדק לפני שנתיים. מכל החברים שיש לי והיו לי הוא האדם שהכי מבין אותי. זה לא בגלל שהוא גבר, כי יש לי גם מלא חברות, פשוט כך זה יצא. אנחנו יכולים לדבר שעות. הוא יודע מה אכלתי ומה שתיתי, ברמה הזו. הוא גם חבר טוב של ציון".

חתול

"אני מתה על חתולים, מטורפת עליהם. אם זה היה תלוי בי, כל הבית שלי היה מלא חתולים. הכי מצחיק זה שבלי תיאום מראש הביאו לי חתולה לצילומי השער כאן. ואז גיליתי שגם היא בהריון ולא היה לי נעים ממנה. לא ידעתי איך להחזיק אותה באופן שיהיה לה נוח וקיוויתי שמשלמים לה טוב. עכשיו העברתי את החתול שלי לאחות של ציון כי הוא פשוט עבריין. הוא אמור לחזור, אבל הם התאהבו אז לא נראה לי שזה יקרה. אני אוהבת חתולים כי הם עושים מה שהם רוצים. כלב מונע מציוויים וחתול לא. אני מתה על ההארד טו גט הזה, ואני גם מאוד מזדהה עם זה".

נהיגה

"יש לי בעיה: אני חייבת לנהוג! אין מצב שאני באוטו, גם אם זה של השכנים, ואני לא נוהגת. מצידי לנהוג שלוש שעות וחצי לאילת, אין לי בעיה עם זה. רק עם בעלי אין מצב שאני נוהגת, הוא לא מוותר לי כי גם הוא מאוד אוהב את זה, אבל בכל מצב אחר זו אני. אני חולת הגה. זה בעיקר בגלל שאני סומכת על עצמי יותר מעל אחרים, ועכשיו בהריון זה עוד יותר משמעותי. אם האחריות תהיה על מישהו אחר, חבל לו על הזמן".

יצירה

"הייתי בטוחה שאני רוצה להיות שחקנית על־חלל או דוגמנית על־חלל, אבל פתאום אני מגלה שמעניינים אותי המון דברים אחרים. בא לי להתעסק באופנה, ליצור תכשיטים וגם נעליים, להתעסק עם בגדים למגזר הדתי – בסופו של דבר הכל קשור ליצירה ולאמנות. הבעיה עם משחק היא שזה נורא תלוי באנשים אחרים, ולי קשה עם זה. תני לי לעבוד מהבית בכיף. הלקום בארבע בבוקר הזה לצילומים פחות מדבר אליי עכשיו, אלא אם כן יהיה משהו מאוד מעניין. כרגע אני מתרכזת בדבר המהותי ביותר: להקים משפחה".

סדר

"יש לי OCD קשה. אם הדברים לא עומדים במקום אני משתגעת. תביני שעדיין אין לי מנקה ואני מנקה ומסדרת הכל לבד. אני לא הולכת לישון אם יש כלים בכיור או כפית קפה על השולחן. כביסות אני עושה כל היום. אנחנו שני אנשים ואני מפעילה כל יום ארבע מכונות. אני גם חולת ריחות טובים. יש לי כאלה שפריצרים אוטומטיים מדהימים שחברה שלי מייבאת עם המון ריחות, כל 15 דקות יוצא שפריץ. זה שינה לי את החיים, זה גאוני".

קבוצת הווטסאפ של בנות "מה קשור"

"יש לנו קבוצה של הבנות: אפרת של אסי, ענבל של שלום ואני. כל היום אנחנו חופרות אחת לשנייה, כל היום. אנחנו גם מתאמות בינינו דברים, נגיד מחליטות החלטה גורפת שלא באים איתם היום לחתונה. אפרת היא המדליקה הראשית, היא מצחיקה הורסת. אם מישהו מוצא לנו את הנייד וקורא את ההודעות בקבוצה הזו, זה פיפי".

משפחה

"מתחילת הקשר היה לנו ברור ששתי המשפחות שלנו עושות חגים ביחד. המשפחה של ציון הזמינה את אמא שלי ממש כשהיינו בתחילת הקשר ומאז אנחנו חוגגים יחד. זה נורא כיף וזה נורא חשוב לי. משפחה זה משהו שהוא ממש קריטי בשבילי. כשכולם יחד אני מרגישה הכי שלמה".

יהדות

"זה מדהים שלגבר אסור לגעת באשתו שבועיים. הוא מטפס על הקירות, אני מתה על זה"

"זה הכי מאסט הב בשבילי. זו דרך חיים. אני מתה על זה שמאחורי כל מה שכתוב ביהדות יש מוסר השכל, משהו שטוב לבריאות, לנשמה או לבית. למשל נידה, כשלגבר אסור לגעת באשתו שבועיים. זה מדהים, הגבר מטפס על הקירות, אני מתה על זה. או שבשבת אסור שילדים יהיו עסוקים בטלוויזיה או בטלפון. זה נהדר, שילמדו את עצמם לבהות, שילמדו שגם לא לעשות כלום זה הרבה. אני יודעת שהורים כל הזמן דואגים שיהיו להם עיסוקים עם הילדים ואני לא מבינה למה. אני לא רוצה להיות גיבורה גדולה, אבל לשם אני שואפת: שהילדה שלי תדע גם סתם לשבת בבית בשבת ולהעסיק את עצמה".

כנות

"שיקרו לי המון, הרבה יותר מדי. הכנסתי לבית שלי אנשים רבים מאוד ומהר מאוד וגיליתי שזה לא הדבר הנכון לעשות. פגעו בי וזה מלווה אותי כל החיים. אני לא שומרת טינה, אבל אני כבר לא נותנת הזדמנות שנייה. הבנתי שאני לא יכולה לקחת אחריות על זה. אם בן אדם עשה פאדיחה זו האחריות שלו בלבד. עכשיו אני בונה פה משפחה ואין יותר מקום לדברים כאלה, זה לא יקרה אם זה תלוי בי".

"הייתי בטוחה שאני רוצה להיות דוגמנית על-חלל". יוסף בקמפיין של רמי לי (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
"הייתי בטוחה שאני רוצה להיות דוגמנית על-חלל". יוסף בקמפיין של רמי לי (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

MUST USE

ניסינו לגלות את סודות היופי של יאנה ואת הדברים שהיא פשוט חייבת לשים על עצמה כדי להיראות במיטבה (סוד מספר אחת – סורפרייז – גנטיקה מושלמת)

  • בעיקרון אני לא מתאפרת, אני לא יודעת מה זה קונסילר ואין לי מייק־אפ בבית, אבל מסקרה זה מאסט. עד לא מזמן המסקרה של דיור הייתה הסוד הכי גדול שלי. אבל לפני חודשיים עשיתי הרמת ריסים, שזו פרוצדורה שבעצם עושה מה שמסקרה עושה, ומאז אפילו מסקרה אני לא שמה. אני אוהבת מראה כמה שיותר טבעי.

  • אני שוטפת פנים כל בוקר ולילה, ואין אצלי לפסוח על זה. אני משתמשת בסבון פנים של חוה זינגבוים והוא נהדר.

  • תמיד תמצאי אותי עם לק מסודר בידיים וברגליים. הסוד שלי זה לק ג'ל: פתרון נהדר למראה אסתטי בלי הרבה התעסקות.

  • בשיער אני מאמינה בטבעי. לא שמה כלום בשיער ונותנת לתלתלים שלי להתייבש חופשי. אני לא משתמשת במסכות יקרות אלא רק בשמפו פינוק. גיליתי שעם תלתלים, כמה שפחות התעסקות – ככה התוצאה טובה יותר.

  • ובריחות? בחודש האחרון גיליתי את הבושם של קלואה והתאהבתי. בושם הורס בעיניי.