לקארה דלווין מאוד חשוב שתיקחו אותה ברצינות. עכשיו, כשהיא שחקנית מוערכת עם שני סרטים שמוקרנים בבתי הקולנוע – "פני מלאך" המשעמם ו"ערים של נייר" המפתיע – היא מבקשת לעצב לעצמה אישיות נבדלת מעברה כדוגמנית. בראיון מעורר הדים שהעניקה דלווין לטיימס הבריטי בשבוע שעבר, מפנה הדוגמנית בת ה-23 אצבע מאשימה אל עולם האופנה שפרסם ופרנס אותה בקביעות בשש השנים האחרונות, ופותחת פה לא קטן על דוגמנות, צלמים מטרידנים והחיים הקודמים שניהלה. במילים אחרות, קארה דלווין יוצאת לאור, ומבקשת להניח בצד את חיי הזוהר שניהלה לטובת חשבון נפש.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

לפי הראיון הנוכחי, עולה כי מאחורי הפרצופים הכאילו-משוגעים, הריבים המתוקשרים עם נעמי קמפבל, יחסי האהבה-שנאה עם קייט מוס ותצלומי האינסטגרם מעוררי הקנאה עם ג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר מאחורי הקלעים של תצוגות האופנה הלוהטות של העונה – מסתתרת נפש מיוסרת, שלא לומר, אישיות מלאה בשנאה עצמית.

עכשיו היא שחקנית. קארה דלווין על השטיח האדום בהקרנת הסרט "ערים של נייר" (צילום: gettyimages)
עכשיו היא שחקנית. קארה דלווין על השטיח האדום בהקרנת הסרט "ערים של נייר" (צילום: gettyimages)

"דוגמנות לא גרמה לי לצמוח כבן אדם", התלוננה דלווין וסיפרה כי היא מרגישה זקנה בגילה הצעיר. שנותיה כדוגמנית בסוכנות סטורם הלונדונית, ממנה פרשה לאחרונה, לא גרמו לה לאהוב ולהעריך את עצמה. ההפך הוא הנכון. "בכלל לא הרגשתי כמה אני צעירה. נאבקתי בגילי חודשים ארוכים. זה גרם לי לשנוא את עצמי, את הגוף שלי ואת איך שאני נראית. וזה הפך להיות נורא יותר ויותר עם הזמן".

הדברים של דלווין על גילה המופלג – 23, כאמור – נאמרים על רקע ההתלהבות הנוכחית של תעשיית האופנה מדוגמניות צעירות, כמו סופיה מצטנר הישראלית בת ה-14 ולילי רוז דפ בת ה-16. האם דלווין מרגישה שכוכבות צעירות נושפות בעורפה? ייתכן מאוד כי מי שנחשבת לדארלינג הקבועה של קרל לגרפלד בשנתיים האחרונות ואף מובילה את קמפיין החורף של בית האופנה שאנל לצד פארל וויליאמס, מרגישה שעליה לפרוש בשיאה המקצועי כדוגמנית. אנחנו מהמרים שהיא עוד לא אמרה את המילה האחרונה בנושא.

כבשה כל מסלול. דלווין בתצוגות של ברברי, סאן לורן פריז, פנדי ומלברי (צילום: gettyimages)
כבשה כל מסלול. דלווין בתצוגות של ברברי, סאן לורן פריז, פנדי ומלברי (צילום: gettyimages)

אם צריך להצביע על נקודת השקה בין דלווין לדור הצעיר שיירש את מקומה, תהיה זה מיניות מעומעמת. במהלך השנים יצאה דלווין מהארון כדו-מינית ואף ניהלה מערכת יחסים מתוקשרת עם השחקנית מישל רודריגז, ועל הדרך דחפה לשון למיילי סיירוס. לאחרונה הצטלמה דלווין לקמפיין We Are You, המעודד נראות של להט"בים. אתמול הצטלמה לקמפיין גם לילי-רוז דפ בת ה-16, בתם של השחקן ג'וני דפ ואייקון האופנה ונסה פאראדי, והצהירה על עצמה באופן פומבי כנערה עם עמימות מינית על ספקטרום רחב שאינו נתון לתפישה מינית מוגדרת. דפ אומנם לא הצהירה כי היא לסבית, אך מאז אתמול עסוקה התקשורת בארצות הברית ביציאתה מהארון כלא-סטרייטית. בתקופה שראתה ילדה בת 16 נרצחת במצעד הגאווה בירושלים, ההצהרה של דפ הצעירה היא לא פחות מהכרזה אמיצה וחשובה למאבק הלהט"בי.

משאירה את הפרצופים הכאילו-משוגעים מאחור? דלווין (צילום: gettyimages)
משאירה את הפרצופים הכאילו-משוגעים מאחור? דלווין (צילום: gettyimages)

במהלך הראיון התייחסה דלווין גם למחלת העור פסוריאזיס ממנה היא סובלת בשנים האחרונות, וסיפרה כי בכמה הזדמנויות הסכימו אנשים על סט צילומי אופנה לטפל באיפור ובשיער שלה רק באמצעות כפפות, מכיוון שנגעלו ממנה. בהמשך תיארה את הדינמיקה המתקיימת על סט הצילומים וההטרדות המיניות שעוברות שחקניות ודוגמניות צעירות כאחד. "אני מגדירה את עצמי כפמיניסטית, והסיטואציות האלה מחליאות אותי", אמרה בראיון. "הנערות האלה מתחילות לעבוד בגיל מאוד צעיר, וזה לא להיט גדול להיתקל בדברים האלה".

מול המצלמה: דלווין בקמפיינים של DKNY, שאנל, מלברי וטופשופ
מול המצלמה: דלווין בקמפיינים של DKNY, שאנל, מלברי וטופשופ

אתר הרכילות האמריקאי הוליווד לייף טוען השבוע כי מי שעמדה מאחורי עזיבתה של דלווין את הדוגמנות היא לא אחרת מחברתה הטובה, הדוגמנית בת ה-19 קנדל ג'נר. "החברים תמכו בה והאמינו שקארה עושה את הדבר הנכון", סיפר המקור לאתר. "קנדל ומשפחתה מאוד תמכו בקארה ונתנו לה פוש חזק לעזוב את קריירת הדוגמנות לטובת המשחק. הם אמרו לה שהיא חייבת להאמין בעצמה. תמיכה נוספת קיבלה מקייט הדסון, ששכנעה אותה לשים את כל הפוקוס שלה במשחק, ונתנה לה ביטחון עצמי גדול בעצמה ובכישרון שלה כשחקנית".