שיערה של המועמדת הפייבוריטית של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, הילרי קלינטון, גרם לסערה קלה בימים האחרונים, לאחר שנודע כי מחיר תחזוק התספורת המוכרת של קלינטון הוא לא פחות מ-600 דולר!

השבוע התברר כי בכל פעם שהגברת קלינטון מסתפרת אצל מעצב השיער שלה, ג'ון ברט, שסלון היופי שלו ממוקם בבית הכלבו היוקרתי ברגדוף גודמן שבשדרה החמישית, היא משלמת את הסכום השערורייתי הזה.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

אתרי הרכילות מעבר לים מדווחים כי ביום שישי האחרון הגיעה קלינטון יחד עם פמליה גדולה של אנשים אל בית הכלבו דרך כניסה צדדית. "העובדים סגרו צד אחד של בית הכלבו, כדי שקלינטון תוכל להיכנס אל המקום בפרטיות, ומעלית אחת הושבתה כדי שהיא תוכל לנסוע בה לבד", סיפר מקור לאתר הרכילות "ניו יורק פוסט". "בסלון היופי עצמו היא התיישבה באזור נפרד משאר הלקוחות, שלא קיבלו הצצה למתרחש אצל קלינטון".

ג'ון ברט הוא אחד מספרי העילית של ניו יורק, ושמו הולך לפניו כבר שנים רבות, לצד מספר מעצבי שיער מובילים במנהטן כמו ריטה חזן וסאלי הרשברג. מחירון הטיפולים אצלו מתחיל ב-125 דולר לתספורת שנעשית על ידי מעצב שיער מתחיל במספרה, ומאמיר עד ל-600 דולר כשמדובר בתספורת מהמאסטר עצמו.

על מנת לסבר את האוזן, מחיר ממוצע של תספורת בניו יורק נע בין 60 ל-120 דולר, כאשר ספרים ותיקים, מוכרים ונחשבים במיוחד דורשים 300 דולר לתספורת. אפילו במנהטן היקרה והעשירה מחיר של 600 דולר (2,260 שקל) נחשב לאסטרונומי.

A photo posted by Jan joseph Cohen (@jancohen) on

״אני עובדת מגיל 14, כבר 50 שנה במקצוע, ולדעתי 600 דולר זה סכום מוגזם״, אומרת מעצבת השיער הוותיקה ז׳קלין ליכטנשטיין. ״המחיר המקסימלי לתספורת אצלי במספרה זה 400 שקל, תלוי בתספורת. אבל בארצות הברית כבר שמעתי על מחירים מוגזמים. יש לי לקוחה שמשלמת 1,000 דולר בארצות הברית, ואם תראה אותה, היא בכלל לא נראית מסופרת. בארץ אי אפשר לבקש סכומם כאלה, המקסימום זה 700 שקל, וגם הסכום הזה הוא מאוד יקר״.

את מעצב השיער ז'אן כהן, שהתפרסם כמי שאחראי על הפריזורה של שרה נתניהו, המחיר הזה ממש לא מטלטל. "למה פיאט אונו עולה 50 אלף שקל ואאודי 5 עולה 250 אלף שקל? ולמה שמלה של פראדה עולה 1,000 דולר, ושמלה של H&M עולה 10 דולר?", הוא אומר. "ברגדוף גודמן הוא בית הכלבו הכי נחשב במנהטן ובניו יורק כולה, וג'ון ברט הוא מעצב שיער חשוב ומשפיע. אני חושב ש-600 דולר זה סכום סביר למעצב שיער מוביל שיש מאחוריו ותק וניסיון".

לדברי כהן, בישראל מחיר תספורת אצל מעצבי שיער מהשורה הראשונה נע בין 300 ל-600 שקלים, לא דולרים. מחירו של טיפול צבע יכול להאמיר עד 1,000 שקל – מרחק שנות אור מהסכומים שגובים הקולגות ממנהטן. "הישראלית הממוצעת לא תוציא סכום של 600 דולר לתספורת", אומר כהן. "אנחנו עדיין חברה של ג'ינס וטי שירט. ביום שנתחיל להרוויח בדולרים, גם המחירים יהפכו לדולרים. 600 שקל יהפכו ל-600 דולר, ואז יהיה לגיטימי לבקש סכום כזה".

A photo posted by Jan joseph Cohen (@jancohen) on

מצד שני, סיכוי גבוה שקלינטון תרוץ לנשיאות ארצות הברית. אתה לא מוצא טעם לפגם בכך שכנבחרת ציבור היא תוציא סכומים כה גדולים על תחזוק השיער שלה?

"בעיני זה לא סכום מנקר עיניים. מישל אובמה משלמת אלפי דולרים בחודש למעצב שיער. אז למה הילרי לא והיא כן? הבעיה היא לא המחיר, אלא התספורת עצמה. היא נראית מלוקקת מאוד".

איך היית משנה אותה?

"כבר הציעו לי לעזור לה. יש לי לקוחה יהודייה בניו יורק שהיא חברה שלה, שכבר התעניינה".

אז מה המחיר שאתה גובה משרה עבור תספורת?

"אני לא עובד עם שרה בשביל כסף, אלא מתוך אידיאולוגיה. זה חלק מהתרומה שלי למדינה, ובכך אני תובע את מקומי בין דפי ההיסטוריה".