קמפיין האייקונים של מעצב האופנה מארק ג'ייקובס לחורף הקרוב ממשיך לייצר רעש סביב הדמויות שמככבות בו, אשר נחשפות בהדרגה. הפעם מדובר בדוגמנית בת ה-9, בטי לואו, שפער הגילאים בינה לבין הזמרת שר, הכוכבת הראשונה שנחשפה בקמפיין, הוא לא פחות מ-60 שנה.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

למרות שג'ייקובס צילם בעבר לקמפיינים של בית האופנה הנושא את שמו את האחיות לבית פנינג, אל בת ה-13 ודקוטה בת ה-12, הבחירה החדשה שלו – לואו בת ה-9 (!) הצליחה להוציא משלוותם גם את העוקבים של המעצב באינסטגרם, שהביעו את מחאתם נגד הבחירה בילדה שעוד לא מלאו לה עשור.

A photo posted by Marc Jacobs (@themarcjacobs) on

"אני מקווה שהצילומים הם לקו הילדים של המותג", כתבה אחת העוקבות והוסיפה אצבע מוטה למטה כאות לאכזבתה מהמעצב. עוקבת אחרת כתבה "ילדה מסכנה שהקמפיין יגרום לה לייסורים כל חייה". אלא שדווקא אמה של הילדה, מעצבת האופנה פרל לואו, אהבה את התוצאה וכתבה בחשבון האינסטגרם שלה כי "בטי הקטנה אהבה כל רגע בצילומים".

הבחירה בלואו בת ה-9 היא חציית גבול משמעותית בתעשיית האופנה, נוכח העובדה שמדובר בקמפיין לבגדי נשים ולא לקולקציה לילדות. לקארין רויטפלד זה עלה במשרתה כעורכת ווג הצרפתי לפני ארבע שנים, כשצילמה ילדה בת 10 להפקת אופנה לבגדי נשים מבוגרות.

כאמור, זו לא הפעם הראשונה שג'ייקובס מציג ילדות צעירות בבגדי נשים בעיצובו, לאחר שבשנת 2007 נתן את התפקיד לאל פנינג בת ה-13, אולם גיל הילדות יורד בהדרגה מפעם לפעם. גם בקמפיין הנוכחי של ג'ייקובס לואו מצטרפת לקטינה נוספת שמופיעה בו, ווילו סמית בת ה-14, בתו של שחקן הקולנוע וויל סמית', שכבר קנתה לעצמה שם כאייקון אופנה לבנות העשרה.

A photo posted by Marc Jacobs (@themarcjacobs) on

בטי לואו החלה את דרכה כדוגמנית כבר בגיל 5. היא בתם של מעצבת האופנה פרל לואו והמוזיקאי דני גופי, לשעבר מתופף להקת סופרגראס, וכיום המתופף של להקת בייבישאמבלס של פיט דוהרטי. כל החבורה מתגוררת בשכונת פרימרוז היל בלונדון, מהשכונות הבוהמייניות של העיר. אחותה הגדולה למחצה, דייזי לואו, 26, היא דוגמנית ואיט-גירל בריטית נודעת, אשר שימשה בעבר כפנים לחברות האופנה מנגו, לואי ויטון ומארק ביי מארק ג'ייקובס, וניכר כי סללה לאחותה הקטנה את עתידה בעולם האופנה.

בקמפיין החדש לג'ייקובס מצולמת לואו בחצאית מקסי בדוגמת נחש בגווני אפור וחולצת ג'רסי עם צווארון גולף בצבע חום שוקולד. הבגדים לא הותאמו למידותיה, כך שהם נראים גדולים עליה בחמש מידות לפחות, מה שמסביר את הבחירה לצלם אותה ישובה על כיסא בר גבוה. שיערה השטני נקלע לשתי צמות דקות, במראה שקורץ ללוק של כריסטינה ריצ'י כילדה בסרט משפחת אדמס.

מלבד לואו, שר ו-ווילו סמית', בקמפיין יופיע גם סולן להקת רד הוד צ'ילי פפרז, אנטוני קידיס, והשחקנית דבי מזאר. כעת עסוקים בתעשיית האופנה בהימורים מי תהיה הדמות המפתיעה הנוספת שיחשוף ג'ייקובס. נקווה שהפעם לא יהיה זה העובר שנושאת קים קרדשיאן ברחמה.