השבוע ייפתח בקרב הציבור המוסלמי בעולם חודש הרמדאן, שיסתיים בעיד אל-פיטר (חג שבירת הצום) ב-17 ביולי. בעולם האופנה זיהו זה מכבר את הצורך של המגזר המוסלמי ברחבי העולם לרכוש בגדים חדשים לקראת שלושת ימי החג עיד אל-פיטר, ויצאו בקולקציות ייעודיות לנשים המוסלמיות. בית האופנה DKNY השיק קולקציה מיוחדת לתקופת הרמדאן, שנמכרה בהצלחה בסניפי המותג בעיראק, לבנון, ירדן, כוויית, ערב הסעודית, קטאר, בחריין ומדינות איחוד האמירויות, ואילו בבית האופנה הצרפתי שאנל בחרו להציג את קולקציית הקרוז בתצוגה מיוחדת בדובאי, אשר קרצה באופן מובהק לקהל היעד המוסלמי.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

עשו את זה קודם: קולקציית הרמדאן של DKNY (מתוך: www.dkny)
עשו את זה קודם: קולקציית הרמדאן של DKNY (מתוך: www.dkny)

בימים של פריחה כלכלית בשוק היוקרה בנסיכויות המפרץ, צום הרמדאן הוא הזדמנות להגדלת תזרים המוזמנים של חברות האופנה, כך שהשנה מצטרפים לראשונה למגמה גם בית האופנה האמריקאי אוסקר דה לה רנטה ורשת האופנה הספרדית מנגו, החלוצה בעניין זה מבין רשתות האופנה המהירה בעולם, שמשיקה בימים אלה את קולקציית "רמדאן כרים" (רמדאן מכובד).

הבחירה של מנגו, רשת אופנה בינלאומית הפונה למגוון רחב של קהלים, מעידה על זיהוי של צורך לקוחותיה המוסלמיות של הרשת, וכן על הפוטנציאל הכלכלי הגלום בשוק זה.

הקולקציה הושקה ברחבי העולם ב-8 ביוני, והיא אף צפויה להגיע לישראל בתחילת יולי, ותימכר בארבעה סניפים בלבד: נצרת, ממילא ירושלים, רמלה וסניף קריון.

תימכר בארבעה סניפים בלבד בישראל. קולקציית הרמדאן של מנגו
תימכר בארבעה סניפים בלבד בישראל. קולקציית הרמדאן של מנגו

באתר החברה ניתן להתרשם מהקולקציה, המציעה בעיקר שמלות מקסי חגיגיות ומתוכשטות, כמו מקסי ירוקה עם שרוולים ארוכים ותחרה סביב הצווארון, אוברול עם שרוולים ארוכים בהדפס פייזלי, ושמלת מקסי לבנה עם שרוולי תחרה ארוכים – כולם מעוצבים תוך הקפדה על דקדוקי הצניעות.

"הקולקציה שתגיע לישראל תציע מגוון שמלות מקסי, חולצות שרוול ארוך נשפכות, חצאיות עליונות, מכנסיים מתרחבים ועוד", אומרת עינת מושינסקי סיטון, המנהלת המסחרית של מנגו ישראל, האמונה על הבאת הקולקציה לישראל. "הקולקציה מגוונת ורחבה ומורכבת ממספר אווירות. לישראל הוזמנו פריטי מפתח מסחריים שיכולים להתאים לקהל לקוחות רחב ומגוון, ולא דווקא ללקוחות המגזר (הערבי, א"י)".

עד כמה השוק המוסלמי-ערבי בישראל רלוונטי למנגו? בדקתם את הרגלי הקנייה שלו?

"אין ברשותנו נתונים בנושא. מנגו משרתת את כל הקהלים"

כיצד לדעתך תתקבל הקולקציה בקרב הקהל בישראל?

"הקולקציה הינה אופנתית עכשווית ומחמיאה, והיא מותאמת לקהלים שונים ומגוונים ביניהם גם ללקוחות המגזר. מנגו משיקה מספר קולקציות ייעודיות מדי עונה, דוגמת קולקציית פרימיום וקולקציית OFFICE - קולקציות אלו נפרסות בחנויות נבחרות והן אהובות ומבוקשות על ידי קהל הלקוחות של מנגו".

האם פריטי הקולקציה שיגיעו לארץ ימותגו בשם הרשמי "רמדאן כרים", או שמא הם יקבלו שם אחר הפונה לנשים ממגוון קהלים מסורתיים מדתות שונות, המקפידות על צניעות בלבושן?

"הקו לא מאופיין בשם מסוים", עונים במנגו ישראל. "קולקציה זו מהווה עוד קו בקולקציה של מנגו ומעשירה את מגוון הדגמים המוצעים לכלל הלקוחות בחנויות הרשת".