תעשיית האופנה האמריקאית גועשת מסוף השבוע האחרון בעקבות תביעה על סך 12 מיליון דולר, שהוגשה ביום שישי בבית המשפט הפדרלי במנהטן נגד מעצב האופנה הישראלי אלי טהרי. התובעת, הדוגמנית ויועצת האופנה מרסי קסטלגרנדה, טוענת כי טהרי הטריד אותה מינית, ופיטר אותה לאחר שהתלוננה עליו מול מחלקת משאבי אנוש.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

בכתב התביעה אומרת קסטלגרנדה, 32, שעבדה במשך חמש שנים בחברת האופנה של טהרי, כי בשלושת החודשים האחרונים שלה בחברה עבדה בסביבה טעונה מינית. "מר טהרי נהג בגברת קסטלגרנדה בצורה לא מכובדת ושלא כדין באזוריה המוצנעים, בזמן שהיא דגמנה חצאית מול קהל של עשרה גברים ונשים לפחות, עמיתים לעבודה", נכתב בכתב התביעה, שחלקים ממנו פורסמו בניו יורק דיילי ניוז. "מר טהרי ניסה להרים את החצאית של קסטלגרנדה מעל קו התחתונים".

עוד טוענת קסטלגרנדה בכתב התביעה, כי ביקשה מטהרי שיעצור, ואף הניחה את ידיה על רגליה, כדי "להימנע מחשיפה של אבריה המוצנעים". טהרי, לטענתה, צעק עליה שהיא צריכה לצאת מהחדר. "אני לא יכול לעבוד איתה", אמר לסובבים אותו, כך על פי כתב התביעה. "היא רגישה מדי. היו לי תביעות בעבר ואני לא יכול להתמודד עם אחת נוספת". כאמור, שעות ספורות לאחר שהתלוננה קסטלגרנדה בפני מנהל מחלקת משאבי אנוש, היא פוטרה מעבודתה.

מימין: הרב איתן ירדני, הרבנית קרן ברג ומעצב האופנה אלי טהרי (צילום: ניר פקין)
מימין: הרב איתן ירדני, הרבנית קרן ברג ומעצב האופנה אלי טהרי (צילום: ניר פקין)

טהרי, 52, הוא ממעצבי האופנה הישראלים המצליחים בעולם, ואחד ממעצבי האופנה הבולטים בארצות הברית. בשנים האחרונות נעשו שינויים ארגוניים בחברה שבבעלותו – החל מעזיבתו של המעצב קובי הלפרין, וכלה בכניסתם של גורמים ממרכז הקבלה בניו יורק אל תוך החברה.

ביוני 2010 התגרש טהרי מאשתו רורי לאחר תריסר שנים. לשניים שני ילדים. עו"ד רן דניאל, המייצג את טהרי, מסר בתגובה לדיילי ניוז: "אנו לא מדברים על שום תביעה".

דובר החברה סירב להגיב.