בשנת 1994 פרסם העיתונאי וחוקר התרבות הבריטי מארק סימפסון מאמר בעיתון האינדפנדט, בו קבע לראשונה את המונח מטרוסקסואל. זה קרה לאחר שביקר בתערוכת קניינים שיזם מגזין הגברים GQ, בה נחשף לגברים סטרייטים שלא היססו למרוח קרם פנים ביום ובלילה, ולדבר על מותגי אופנה בלי לחשוש מתיוג הומוסקסואלי. שש שנים חלפו עד שצבר המושג תאוצה והפך למגדיר זן חדש של גברים מטופחים, מגולחים, ממותגים ולבושים היטב, שבראשם עמד אב רוחני ומודל לחיקוי: כדורגלן מנצ'סטר יונייטד לשעבר דיוויד בקהאם.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

למעלה מעשור עבר מאז סומן בקהאם כמטרוסקסואל האולטימטיבי, דימוי שהוסיף מאות מיליוני דולרים לחשבון הבנק שלו בזכות קמפיינים עתירי תקציב, והפך אותו מפרחח אנגלי עם גוונים בשיער לאייקון אופנה שמככב במודעות של אמפוריו ארמאני. הוא הכתיב סגנון לבוש ותסרוקות, כיסה את גופו בקעקועים, ואפילו עיטר את אוזניו ביהלומים ענקיים שמאוחר יותר הובילו גם כוכבי זמר ים תיכוני כמו אייל גולן ודודו אהרון להתהלך כטווסים.

השבת חוגג בקהאם 40, והוא לא נותן לשנים שעוברות להשאיר אותו מאחור. בעוד חלק גדול מהגברים שעליהם השפיע נשארו תקועים אי שם בעשור הקודם, הוא השכיל להבין לאן נושבת הרוח, ובארבע השנים האחרונות השיק את עצמו מחדש כגבר מזוקן ומסוקס, ללא שום זכר למראה המלוקק מפעם. עם זאת, מתחת למעטה המחוספס של בקהאם גרסת 2015 מסתתרים לא מעט טיפולים קוסמטיים, הזרקות בוטוקס, קעקועים בעברית וניתוח אף מוכחש, שהפכו אותו לכוכב שהוא היום, אב גאה לארבעה ילדים ובעל גאה עוד יותר למעצבת האופנה ויקטוריה בקהאם.