מעצב האופנה ג'ון גליאנו עושה צעד נוסף בדרך לנקות את שמו לאחר שהורשע באנטישמיות. אתר האינטרנט The Jewish Chronicleמדווח כי המעצב הבריטי צפוי לנאום בחודש הבא במושב הפתיחה של תוכנית לימודי יהדות חדשה בשם West End of London Jewish Learning Programme, בחסות הרבנות הראשית של אנגליה. המיזם הוא שותפות חינוכית של שלושה בתי כנסת אורתודוקסיים: בית הכנסת המרכזי, בית הכנסת המערבי במרבל ארץ' ובית הכנסת החדש ווסט אנד. נושא הכנס הוא לבוש בתנ"ך, אך יש להניח כי דבריו של גליאנו יעמדו בסימן התיקון האישי שהוא מנסה לעשות מאז פוטר מבית דיור לפני ארבע שנים בעקבות התבטאות אנטישמית שהטיח ביושבי בית הקפה פרל שברובע המארה בפריז. כיום משמש גליאנו כמעצב הראשי של בית האופנה מייזון מרג'יאלה.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

"כאדם, כיהודי, כרב, כהומניסט, מחובתי לפתוח את הדלת לכל מי שרוצה לתקן את המעוות", אמר הרב בארי מרקוס, מי שאחראי לתיקון הקשרים של המעצב עם הקהילה היהודית. מרקוס, יליד דרום אפריקה, שימש בעבר כרב הקהילה ביוהנסבורג, פעל מספר שנים כרב לקהילת בני עקיבא בתל אביב, וכיום נחשב לאחד הרבנים הפופולאריים בלונדון. בעבר היה מרקוס יועצו של הרב הראשי של אנגליה וכיום הוא הרב הראשי של בית הכנסת המרכזי בלונדון.

העיתונים יוצאים נגד גליאנו לאחר שהתלבש כיהודי אורתודוקסי ב-2013
העיתונים יוצאים נגד גליאנו לאחר שהתלבש כיהודי אורתודוקסי ב-2013

לחיבור בין גליאנו לרב מרקוס אחראי ג'ונתן ניוהאוס, יו"ר קבוצת ההוצאה לאור קונדה נאסט, בעלת המגזינים ווג, וניטי פייר ואחרים. בכתבה שפורסמה בניו יורק טיימס בינואר 2013, כותב העיתונאי אריק ווילסון כי "ניוהאוס סייע לגליאנו באמצעות קשריו עם מנהיגים דתיים, לרבות הרב בארי מרקוס מבית הכנסת המרכזי בלונדון וג'ונתן סאקס, הרב הראשי של יהודי בריטניה". באותה כתבה התראיין אברהם פוקסמן, מנהלה הלאומי של הליגה נגד השמצה, שנפגש עם גליאנו בחמש הזדמנויות שונות ומאמין בכנות התנצלותו. "הוא הוענש על דברים שאמר, ואני חושב שבצדק", אמר פוקסמן. "אך אם יענישו אותו במשך כל ימי חייו, הוא אכן יהפוך לאנטישמי".