שבוע האופנה "גינדי תל אביב" יתקיים ביו התאריכים 21-17 באוקטובר, כך הודיעו הבוקר אורי לוי, מנכ"ל משותף ומבעלי "גינדי השקעות", ומפיק האופנה מוטי רייף.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

זו הפעם השלישית בה ייערך שבוע האופנה במתחם קניון האופנה TLV Fashion Mall, שצפוי להיפתח מספר חודשים לאחר שבוע האופנה. האוהל הלבן שיזדקר בלב העיר, יוביל לפתחו במשך ארבעה ימים מלאים שורה ארוכה של אנשי אופנה, עיתונאים, קניינים ויזמי אופנה. האירוע יתקיים בתמיכת מכון הייצוא, התאחדות התעשיינים, משרד התיירות ועיריית תל-אביב-יפו.

מפיק האירוע מוטי רייף. כבר מכין את החליפה (צילום: תום מרשק)
מפיק האירוע מוטי רייף. כבר מכין את החליפה (צילום: תום מרשק)

"האופנה הישראלית היא חלק בלתי נפרד ממי שאני", מסר הבוקר רייף בהודעה לעיתונות. "אני גאה להמשיך ליצור, לרגש, ולתת לאופנה הישראלית ולאוהבי האופנה בישראל, את הבמה הטובה ביותר. אני מאחל בהצלחה למשתתפים. בהמשך הדרך נחשוף מגוון פעילויות, שיתופי פעולה ואת תכני שבוע האופנה. אין לנו ספק שיהיה זה האירוע האופנה הגדול והמוצלח ביותר בישראל".

"זהו פרויקט מורכב מאוד, אשר יושקעו בו השנה משאבים גדולים במיוחד להצלחתו כאירוע אופנה בינלאומי, שעתיד לקדם ולהעצים את תעשיית האופנה הישראלית ברחבי העולם", הוסיף אורי לוי, מנכ"ל משותף ומבעלי גינדי השקעות.

הפעם בלי תצוגה של בית אופנה מחו"ל. מתוך התצוגה של מיסוני בשבוע האופנה הקודם בתל אביב (צילום: gettyimages)
הפעם בלי תצוגה של בית אופנה מחו"ל. מתוך התצוגה של מיסוני בשבוע האופנה הקודם בתל אביב (צילום: gettyimages)

רשימת המשתתפים באירוע טרם נמסרה, אך יש להניח כי יקחו בו חלק בין היתר גם מעצבי האופנה הישראלים המובילים שהציגו בשני האירועים הקודמים, ביניהם דודו בר אור, דורין פרנקפורט, גדעון אוברזון, שי שלום, SAMPLE ואחרים. התצוגות על המסלול יחשפו את קולקציות אביב-קיץ 2016, שמבחינת לוח הזמנים של תעשיית האופנה הבינלאומית ודאי יקרצו לקניינים מחו"ל. עשרה ימים קודם לכן יסתיים שבוע האופנה פריז, שיחתום חודש תצוגות אופנה בינלאומיות, גם הן של קולקציות אביב-קיץ 2016.

בניגוד לשנים קודמות, הפעם ערב הפתיחה לא יוקדש לתצוגה של מותג מחו"ל, כפי שהיה בעבר. בראיון שערכנו עם רייף באוגוסט האחרון אמר כי "השנה החלטתי לא להביא מעצב בינלאומי לפתוח את שבוע האופנה. הייתי צריך את המעצבים הזרים בשנה הראשונה ובשנה השנייה. עשינו את זה בהתחלה כדי להתניע, וזה עבד, אבל היום אנחנו לא צריכים את זה יותר. ההישג הגדול שלנו הוא להביא קניינים, ומכיוון שהשוק הזה יהודי, רוב הקניינים יגיעו. פחות חשוב לי שיגיעו עיתונאים זרים. יש לנו את ששון קדם, את דודו, את שי שלום, ואיתם ננצח. אני מודה שלהביא את פרנקה סוזאני עם מיסוני היה כוח, אבל היום אני יכול להבטיח לך שפרנקה תגיע גם בלי מיסוני. אני בטוח בזה".