שמונה שנים מאז הופיעה בפעם האחרונה בקמפיין אופנה, הדוגמנית קטיה גאלי חוזרת לעבוד ותוביל את קטלוג אביב-קיץ 2015 של מעצבת האופנה חגית טסה. גאלי נבחרה בעקבות הכתבה שפורסמה ב-Xnet בספטמבר, אשר גוללה את סיפור ההשתקמות של היפהפייה שהתמכרה לסמים קשים בשיאה של קריירת הדוגמנות שלה, והפכה לנרקומנית שחיה ברחוב. הכתבה מסתיימת בשאלה הגדולה: "האם עולם האופנה מסוגל לקבל את קטיה גאלי יחד עם כל המטען הכבד שהיא נושאת עמה. האם בתעשייה שכולה דימוי נוצץ ופוטושופי על גבול האידיאל, יקום הלקוח שירצה לפרסם את המותג שלו עם הפנים האמיתיות שלה?" התשובה לא איחרה להגיע מצדה של טסה, שהרימה את הכפפה והיתה במשא ומתן מול הסוכנת של גאלי (אלינור שחר) בשבועות האחרונים.

עוד בערוץ האופנה

ביום חמישי האחרון התייצבה גאלי נרגשת ליום הצילומים הראשון לקמפיין. "החזרה שלי לדוגמנות היא חוויה מתקנת וכלל לא מובנת מאליה", אמרה גאלי ל-Xnet. "ההזדמנות הנוספת שניתנה לי על ידי אנשי התעשייה היקרים ללבי מרגשת אותי מאוד. אני שמחה על ההזדמנות לעבוד שוב עם אנשים יצירתיים, זה מחמם את לבי ומחזק אותי בדרכי החדשה".

יש לך חששות לחזור ולהצטלם?

"אני מאוד מתרגשת להצטלם שוב, וכן גם חוששת, כמו כל דוגמנית לפני יום צילום. אני משתדלת להיות הכי מקצועית שאפשר, כי בסופו של דבר דוגמנית היא הכלי שדרכו מועבר הקונספט והמוצר שהיא מפרסמת".

גאלי עלתה לישראל בשנת 1997, ומהר מאוד התברגה בענף הדוגמנות הישראלי. בתחילת שנות ה-2000 היא היתה בשיאה המקצועי, עם קמפיינים גדולים לחברות אופנה וטיפוח, ושורה של הפקות ושערים במגזיני אופנה. בשנת 2006 החלו הבעיות: היא היתה נעלמת מסטים של ימי צילום, לא מתעוררת בזמן לעבודה, ואיבדה רבות ממשקלה, עד שלבסוף נעלמה כליל. גאלי התמכרה להרואין יחד עם בעלה, הידרדרות שהגיעה בסופה לחיים ברחוב. כפי שפורסם ב-Xnet, לפני שש שנים היא נצפתה ברחוב במקרה על ידי הסטייליסט סיימון אלמלם, שהבין את חומרת מצבה ודיווח על כך לחבריו הקרובים בתעשייה, ביניהם מיקי בוגנים, הצלם יניב אדרי ומעצב השיער יניב זאדה, שבהמשך ניסו להושיט לה יד ולהוביל לשיקומה. כיום מתגוררת גאלי בחיפה, שם היא עובדת כמדריכה שיקומית לנוער בסיכון והתמכרויות, ומבלה את זמנה החופשי בציור.

"אני מאוד מתרגשת להצטלם שוב, וכן גם חוששת". קטיה גאלי (צילום: יניב אדרי)
"אני מאוד מתרגשת להצטלם שוב, וכן גם חוששת". קטיה גאלי (צילום: יניב אדרי)

"בתחילת שנות ה-2000, כשרק הקמתי את העסק, קטיה גאלי היתה האישה הכי יפה בארץ", מספרת חגית טסה על הבחירה בגאלי כפרזנטורית. "עדיין לא המציאו אז את מושג הפרזנטורית, אבל קטיה היתה הדוגמנית הכי נחשבת והכי יקרה, והיה לי ברור שייקח זמן עד שאוכל להגשים את החלום ולצלם אותה. אחר כך היא נעלמה, ובכלל חשבתי שהיא עזבה את הארץ והלכה לעשות קריירה בינלאומית. כשקראתי את הכתבה ב-Xnet על החזרה שלה מהגיהינום הייתי בהלם. אז גם נולד הרעיון לשתף איתה פעולה - רעיון שהתממש מוקדם מהצפוי בגלל ההיריון של לירון ויצמן, הפרזנטורית הנוכחית שלי".

את רואה בגאלי פוטנציאל להיות פרזנטורית מובילה?

"ליהוק של פרזנטורית היום נעשה במידה רבה בזכות העניין סביבה והערך היחצני שלה. ברור לי שקטיה היא לא סלבריטאית שתלך להשקות עם הבגדים שלי, או תעשה סלפי למיליון העוקבים שלה באינסטגרם, אבל החיבור שלי אליה הוא רגשי, ואת זה לא קונים בכסף. הסיפור שלה מעורר השראה בעיניי, ובמעט שנפגשנו עד כה היא פשוט מהממת".

כיצד לדעתך יתקבל סיפורה האישי בעיני הלקוחות שלך?

"אני מאמינה שזה סיפור של העצמה שהלקוחות יקבלו באהבה גדולה. אני לא מתיימרת להבין מה הוביל אותה לשם, אבל גם כשקטיה היתה במעמקי הגיהינום, היא לא עשתה רע לאף אחד, רק לעצמה. העובדה שהיה לה את הכוח למשוך את עצמה מהתהום, מסף מוות, ולחזור לחיים של עשייה ונתינה היא באמת מעוררת השראה, ואני בטוחה שגם הלקוחות יראו את זה כך".