עונת הטקסים ההוליוודית תיפתח ביום ראשון הקרוב באופן רשמי עם טקס גלובוס הזהב – יריית הפתיחה לתקופה עמוסה במיוחד עבור הכוכבים, שתגיע לשיאה בעוד כחודש וחצי בטקס פרסי האוסקר. יש להניח כי כוכבות הוליווד הצעירות כבר סובלות כעת מחרפת רעב, בתקווה להשתחל לתוך שמלה הדוקה ומרהיבה. בכל זאת, אף אחת לא רוצה להיות הקורבן הראשון של קתי גריפין, המנחה החדשה של "משטרת האופנה", שחוזרת למסך ביום שני הקרוב, יממה לאחר גלובוס הזהב.

בין הכוכבות אשר צפויות לצעוד על השטיח האדום נמצאת גם הבמאית והשחקנית הישראלית רונית אלקבץ, שעד כה הממה את השטיחים האדומים באירופה. היא מגיעה לגלובוס הזהב יחד עם אחיה, הבמאי שלומי אלקבץ, וסרטם עטור השבחים "גט: המשפט של ויויאן אמסלם". אלקבץ, שחגגה לאחרונה 50, היא שועלת שטיחים אדומים ותיקה. בימים המקדימים לטקס, היא כבר הספיקה לעורר סביבה עניין כשהגיעה לארוחת צהריים שנערכה שלשום בפסטיבל הקולנוע בפאלם ספרינגס בחסות מגזין וראיטי, שבחר באלקבצים בין עשרת הבמאים המבטיחים לשנת 2015.

עוד בערוץ האופנה

לאירוע הופיעה אלקבץ בחליפת מכנסיים שחורה של המעצבת הבלגית אן דמולמסטר, שיחד עם קארה מסותת ומשקפי שמש אופנתיים, גרמו לה להיראות כמו מיה וואלס מהסרט "ספרות זולה". "המבחר הוא מגוון", סיפרה אמש אלקבץ ל-Xnet על המלתחה שתלווה אותה בימים הקרובים. "אן דמולמסטר הנהדרת שלחה לי דברים יפים מהתצוגה האחרונה שלה, כמו החליפות שלי ושל שלומי מאירוע וראיטי. להמשך אירועי היומיום המקדימים לטקס, יש איתי מספר אופציות של דריס ואן נוטן ומארני".

"יניב פרסי היקר לי, הכין עבורי שמלת ערב מאוד מעניינת ומדליקה, עם קריצה הומוריסטית, מקורית, כמו שאני אוהבת" (צילום: טל שחר, סקיצה: יניב פרסי)
"יניב פרסי היקר לי, הכין עבורי שמלת ערב מאוד מעניינת ומדליקה, עם קריצה הומוריסטית, מקורית, כמו שאני אוהבת" (צילום: טל שחר, סקיצה: יניב פרסי)

בטקס עצמו ובאירועים הרשמיים הרבים סביבו, מתכוונת אלקבץ לפרגן למעצבים ישראלים. "יניב פרסי היקר לי, הכין עבורי שמלת ערב מאוד מעניינת ומדליקה, עם קריצה הומוריסטית, מקורית, כמו שאני אוהבת. ומכיוון אחר לגמרי, המעצבת בטי אלדד מהמותג bet-ka הכינה לי שמלה מחויטת מפוסלת ומיוחדת במינה, וגם מעיל נהדר שאני מתעטפת בו במדבר הקריר של פאלם ספרינגס. וכמובן אלבר אלבז האדיר, שכל מה שהוא מציע לי אני לוקחת בשתי ידיים. הוא שלח לי שתי שמלות שטיח אדום של לנוון: אחת גרנדיוזית בהירה, שנייה כהה וקלאסית יותר. למיטב ידיעתי, הוא הכין מספר שמלות בודדות שמיועדות לגלובוס הזהב והאוסקר".

גם אלבז הגיב בחיוך לתקרית השמלה בטקס פרסי אופיר (צילום: אבי רוקח)
גם אלבז הגיב בחיוך לתקרית השמלה בטקס פרסי אופיר (צילום: אבי רוקח)

החלטת כבר מה תלבשי לערב הגדול?

"באופן מפתיע, נכון לעכשיו, הבחירה היא ללכת על השמלה הרגועה יותר. כך אני רואה את עצמי בעיני רוחי עכשיו. אלא שאני לא מהטיפוסים שמתקבעים שבועיים או שבוע מראש על שמלה, אז הכול עוד פתוח. אני מאוד דינמית ביחס שלי לבגדים, וההחלטה הסופית נופלת בהתאם לתחושותיי וחשקיי בשעות ובדקות שלפני היציאה. לפניי עוד ארבעה ימים של עבודה ואירועים, וסביר להניח שדברים ישתנו בהתאם".

נקווה שתקרית הקרע בחצאית לא תחזור על עצמה על השטיח האדום בלוס אנג'לס. איך הגיב אלבר אלבז לפרשייה הקודמת?

"בחיוך גדול".