היום הבינלאומי נגד פרוות, שצוין בשישי האחרון, הביא אל הרחובות למעלה מ-100 הפגנות שהתקיימו ברחבי העולם נגד התעשייה האכזרית. בניגוד לשנים קודמות, שבהן נערכו ההפגנות הישראליות מול חנויות יוקרה בכיכר המדינה, הפעם בחרו המארגנים לקיים את ההפגנה מול שגרירות דנמרק – אחת המדינות שבגבולותיה נמצאות חוות גידול רבות של חיות עבור תעשיית הפרווה.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

זו לא החזית היחידה של אוהבי החיות. בימים אלו יוצאת הקואליציה הבינלאומית נגד פרוות, שבסיסה בישראל, בקמפיין מקומי בחיזוקה של הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה אסתי גינזבורג וסוכנות עלית מודלס בניהולו של שי אביטל, תחת הסלוגן Wearing a dead body? Over my dead body! (בתרגום חופשי: ללבוש חיה מתה? על גופתי המתה!) – שיצר הפרסומאי יום טוב משה. גינזבורג מצטרפת לדוגמנית האוסטרלית ג'ואנה קרופה מסוכנות עלית מודלס הבינלאומית ולשורה ארוכה של דוגמניות בינלאומיות מוכרות פחות, שמכריזות באופן פומבי כי יפסיקו ללבוש פרוות בתצוגות, קמפיינים והפקות אופנה.

עוד בערוץ האופנה

שיתוף הפעולה בין גינזבורג לג'יין הלוי, יו"ר הקואליציה נגד פרוות, החל לאחר שהדוגמנית צולמה לבושה בפריטים במראה פרוותי להפקת אופנה של מוסף "7 ימים" מוקדם יותר השנה, ועוררה את זעמם של פעילים למען זכויות בעלי החיים. הלוי פנתה אל שי אביטל, מנכ"ל סוכנות עלית מודלס המייצגת את גינזבורג ודוגמניות נוספות כמו חוה מונד ויערה בנבנישתי, ויחד הם החליטו להכריז באופן פומבי כי כל המיוצגות בסוכנות לא יצטלמו בפרווה אמיתית לקטלוגים, הפקות וצילומי אופנה.

בכך הופכת עלית מודלס ישראל לסוכנות הדוגמנות הראשונה בעולם שמביעה עמדה חד משמעית בנושא. "האהבה שלי לחיות דומה לאהבה שלי לאנשים הקרובים ביותר בחיי", מסרה גינזבורג. "מעולם לא לבשתי פרווה אמיתית, וגם בכתבה ההיא היו אך ורק פרוות סינתטיות. גם בעתיד, אני מתחייבת לא ללבוש פרווה אמיתית".

לאור ההחלטה האמיצה, נשאלת השאלה כיצד תאכוף עלית מודלס את המדיניות החדשה מול בתי אופנה יוקרתיים שמציגים פרווה בקמפיינים, במידה ויבחרו באחת המיוצגות של הסוכנות. "הסעיף הזה יהיה חלק מהחוזה של כל דוגמנית", אומרת הלוי, שקוראת לסוכנויות נוספות בארץ ובעולם להצטרף ליוזמה.

שי אביטל מסביר כי הסוכנות תנהל את הנושא מול תעשיית האופנה בישראל, כאשר הדוגמניות אותן הוא מייצג לא ילבשו פרווה אמיתית בצילומים ותצוגות. כיצד תישמר ההחלטה בעבודה מול מותגים בחו"ל? "אין לי יכולת לאכוף את סוכנויות הבת בחו"ל, אבל אני מאמין שדוגמנית שלי שחותמת על מסמך כזה, לא תסכים להצטלם בפרווה אמיתית גם בעבודה בחו"ל".