חודשיים וחצי לאחר מותה של ג'ואן ריברס, מתבררת זהותה של ממלאת מקומה, שתשב על כיסא מבקרת האופנה הנשכנית של "משטרת האופנה" בערוץ E!, שתחזור אל המסך בתחילת 2015. את מקומה של ריברס יחלקו מליסה ריברס, בתה היחידה של ג'ואן, והקומיקאית אדומת השיער קתי גריפין, שאת הרזומה שלה מפארות לא מעט שערוריות טלוויזיוניות. אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, שתיהן יצטרפו לחברי הצוות הקבועים של התוכנית: קלי אוסבורן, ג'וליאנה רנסיק וג'ורג' קוטסיופולוס.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

למעשה, גריפין היא כל מה שמשטרת האופנה יכולה לאחל לעצמה: היא שחקנית, סטנדאפיסטית עם פה גדול וגיי אייקון, שמובילה לא מעט מאבקים מתוקשרים לקידום זכויות קהילת הלהט"ב בארצות הברית. בראיון עבר העידה על עצמה: "אין לי גבולות, אין לי מסננים, אין לי קלאסה ואין לי הגינות. אני כאן רק בשביל הפאן" – משפט שמתמצת את כל הסיבות הנכונות ללהק אותה למשבצת אימת הסלבריטאים על השטיח האדום.

עוד בערוץ האופנה

גריפין, 54, החלה את דרכה המקצועית בשנת 1980 בקבוצת קומיקאים בשם Groundings, והמשיכה כסטנדאפיסטית בולטת בסצנה האלטרנטיבית שהתפתחה באותו עשור בלוס אנג'לס. בתחילת שנות ה-90 מינפה את הקריירה שלה להופעות בסדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע, ביניהם הנסיך המדליק מבל אייר, סיינפלד, תיקים באפילה, סוף סוף סוזאן ואפילו תפקיד קטן בסרט הקולנוע ספרות זולה.

גריפין קטפה פעמיים ברציפות את פרס האמי, ב-2007 ו-2008, על תפקידה בתוכנית הדוקו "שחקנית סוג ד'", אשר עסקה בניסיונותיה כקומיקאית לא צעירה לפלס את מקומה בהוליווד, המקום שבו את נחשבת למתה מרגע שחצית את גיל 40. בנאום התודה על הפרס ב-2007 אמרה גריפין במבטא קתולי: "הרבה אנשים באים ומודים לישו כשהם מקבלים את הפרס הזה. אני רוצה שתדעו שאין מישהו שהיה לו פחות קשר לפרס הזה מאשר ישו. כל מה שאני יכולה לומר זה, קפוץ לי, ישו!, הפרס הזה הוא האלוהים שלי עכשיו".

ולא רק ג'יזס נאלץ לתפוס מחסה מהפה של גריפין. כוכבות הוליווד, בעיקר הצעירות שבהן, עומדות לחוש את לשונה על בשרן בקרוב. בראיון ל"הארץ" לפני כחמש שנים נשאלה גריפין על השנאה שהיא רוחשת לאנג'לינה ג'ולי ולגווינת פאלטרו. "קודם כל, אני כל כך עסוקה בלשנוא אנשים, שלא ברור איך נשאר לי זמן לדברים אחרים", השיבה. "אז ככה - יש לי את הטינה הנורמלית שיש לכל אחת כלפי נשים רזות יפהפיות, שכל הטוב שבעולם פשוט נוחת להן בידיים, והן מגלגלות עיניים על כולנו. תמיד כיף לרדת עליהן; וישנם הטיפוסים האלה, כמו בריטני ספירס - הרס עצמי מהלך על שניים, ששם מדובר ביחסי שנאה-אהבה מצדי. כי אף על פי שאני צוחקת עליה, גם הצטרפתי לסיור ההופעות שלה, והאמיני לי - לא ראית תזמורת בצורת שכזאת מימייך".

אחד הסכסוכים המתוקשרים של גריפין היה עם סטיבן ספילברג, לאחר שעל השטיח האדום בטקס גלובוס הזהב בשנת 2005 אמרה "שמענו שדקוטה פנינג נכנסה לגמילה היום". הבמאי הדגול נעלב בשם הילדה בת ה-11, ששיחקה אז בסרטו "מלחמת העולמות", ודרש שגריפין תתנצל, אך זו סירבה בתוקף. בתגובה, שלף ספילברג סוללת עורכי דין שאיימה על גריפין בתביעה, אבל גם אלו לא גרמו לגריפין להתחרט. בראיון לערוץ E! מאוחר יותר הגיבה גריפין לתקרית: "אתה צריך להיות אידיוט מזדיין כדי לא להבין שצחקתי. זו בדיחה, ואני לא מתכוונת להתנצל על בדיחות. מה, הוא ילד בן עשר?". ואם ככה היא מגיבה למתקפה של אחד האנשים החזקים ביותר בתעשיית הבידור העולמית, נותר רק לדמיין מה מתכננת גריפין לעולל לקים קרדשיאן ופריס הילטון.

גם במסגרת תפקידה כמנחה של טקס האמי השנה, בחלק שהוקדש לתוכניות הבוקר ולאופרות הסבון, גריפין לא חסכה מהזוכים את הבוז שהיא רוחשת לז'אנר. היא אומנם זכתה על כך לחיזוקים מהמבקרים של הטקס, אבל רבים ראו טעם לפגם בהתנהלותה בטקס. באמצע נאום התודה של מפיקת "צעירים חסרי מנוח", שזכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר, עלתה גריפין על הבמה וצעקה עליה: "קדימה, גברת, הגיע הזמן לשים לזה סוף. תרדי מכאן". במקרה אחר, נראתה מעודדת את הקהל לשרוק בוז כאשר הוכרז שמה של קייטי קוריק, כזוכה בפרס מנחת תוכנית האירוח הטובה.

היכולת של גריפין לצחוק ברשעות על אנשים, ללא שמץ של וסתים או בלמים, ולא פחות חשוב - לצחוק על עצמה – היא שהופכת אותה למחליפה הראויה ביותר של קודמתה בתפקיד. גריפין, מצדה, הסבירה בראיון עבר כי "אני קומיקאית ולא עיתונאית. ובכל הנוגע לאופנה, אני נמצאת בכל רשימות המתלבשות הגרועות ביותר".