לסתיו סטרשקו יש את החיוך הכי מתוק בעולם. הוא כל כך יפה, יפה כמו נערה. למעשה, ברגע הראשון הוא נראה כמו גרסה צעירה יותר ונטולת איפור של אסתי גינזבורג – ושלא יהיה ספק, מדובר במחמאה גדולה לשני הצדדים. למרות שנולד כזכר, בגיל 21 הוא פועל בתעשיית האופנה המקומית והעולמית כדוגמנית לכל דבר.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

סטרשקו אינו הדוגמן הראשון בעולם שמצליח לפרוץ את מחסום המגדר, אך הוא ללא ספק הבכורה הישראלית בתחום. למרות ששמו אינו מוכר עדיין לרבים בארץ, מגזין Elle האמריקאי כבר סימן אותו כאחת התגליות של שבוע האופנה האחרון בניו יורק, לאחר שצעד בתצוגות של DKNY והמעצב תום בראון (שהלביש, בין היתר, את מישל אובמה).

עוד בערוץ האופנה

"פגשתי את בראון במילאנו, כשעשיתי את התצוגה של מונקלייר שהוא מעצב. הוא אמר לי שכשאגיע לניו יורק, להגיד לסוכנות שלי שתשלח אותי מיד אליו", מספר סטרשקו בנונשלנטיות אופיינית כשאנחנו נפגשים על סט צילומי הקמפיין הישראלי למותג הנעליים יונייטד ניוד, בו הוא מככב לצד הדוגמנית חן יאני.

הנונשלנטיות הזו לא ממש מפתיעה. בחמש השנים שעברו מאז הפך לדוגמן (בסוכנות אלינור שחר), הוא הספיק להופיע בקמפיין לדיזל, פרסומת לטויוטה, הפקות אופנה במגזינים ווג איטליה ו-Elle איטליה, וקמפיין ישראלי לאופטיקנה. בניו יורק הוא מיוצג על ידי סוכנות One Management (בה מיוצגת גם בר רפאלי) ובמילאנו הוא שייך לסוכנות Elite הנחשבת. אם תהיתם, בשתי הסוכנויות הוא חלק ממחלקת הנשים. בעבר שיחק בסדרה "בלו נטלי", ולמרות שהוא מתכנן לחזור למשחק כשקריירת הדוגמנות תסתיים, כרגע הוא עסוק בתכנון נסיעתו הבאה לניו יורק. "אני לא ממש יכול לדבר על זה, אבל יש דיבור על סרט עם סטיבן קליין וגם, כנראה, על הקמפיין הבא של DKNY".

"אני מאוד מגן על ישראל. ליהטי ואניהיינו תמיד מתכתבים בפייסבוק ועושים אחד לשני לייקים, ובמהלך מבצע 'צוק איתן' העליתי פוסט על נפתלי בנט והיא עשתה לי פרצופים ואז מחקה אותי מהפייסבוק שלה. אני לא מבין את זה. היא בכלל לא מבינה הרי על מה היא מדברת ונגד מה היא יוצאת. היא רואה תמונות של ילדים פלסטינים מתים, ומבחינתה זה המצב"

אתה מתכוון להחליף את הפרזנטורית ריטה אורה?

"לא, לדעתי מדובר על להיות חלק מהקבוצה שמסביב לפרזנטור".

האם דוגמניות טרנסג'נדריות כמו אנדריאה פז'יק (לשעבר אנדריי פז'יק ) וליה טי הן מקור השראה מבחינתך?

"יש הבדל ביני לבין ליה טי ואנדריאה, כי הן מנותחות. הן טרנסג'נדרים, ואני למעשה גבר אנדרוגיני. אנדריי פז'יק עבר את הניתוח ממש לא מזמן, ועד אז הוא היה בקטגוריה שלי, אבל כרגע זה לא המצב. לגבי ליה טי, האמת שאין לי שום דבר טוב לומר עליה. היא מסוג הבחורות שמעניין אותן רק טרנדים ורק להתאים את עצמה, ובי זה פגע בסיטואציה מסוימת כי היא סוג של פרו-פלסטינית ואני מאוד מגן על ישראל. היינו תמיד מתכתבים בפייסבוק ועושים אחד לשני לייקים, ובמהלך מבצע 'צוק איתן' העליתי פוסט על נפתלי בנט והיא עשתה לי פרצופים ואז מחקה אותי מהפייסבוק שלה. אני לא מבין את זה. היא בכלל לא מבינה הרי על מה היא מדברת ונגד מה היא יוצאת. היא רואה תמונות של ילדים פלסטינים מתים, ומבחינתה זה המצב".

רצית להתגייס לצבא?

"כן, בהחלט. לי לא היתה בעיה להתגייס, אבל כשהגעתי לצו ראשון פשוט לא ידעו מה לעשות איתי. הייתי כבר ככה, כמו שאני עכשיו – עם אורח חיים של אישה, אבל גבר. הבהרתי להם שאני רוצה להתגייס, אבל כמו שאני. זה כמובן אומר שאני לא יכול להתקלח עם גברים, כי זה יביך אותי, ואני גם לא מוכן – כמו כל בחורה אחרת – לגזור את השיער שלי. רציתי שהם ייקחו אותי כמו שאני, והם לא רצו".

השיער הוא מבחינתך הסמל המסחרי שלך? כי בניגוד לדוגמניות אחרות, אתה לא מסכים שיגזרו או יצבעו אותו.

"אני לא יודע אם זה סמל מסחרי, אבל הוא בהחלט חלק חשוב מההופעה שלי ומה שהופך אותי, לדעתי, להצלחה. לפני שלוש שנים הצטלמתי לאיזשהו מגזין ועשו לי תספורת קארה, ממש ביטלס, ומאז אני פשוט בטראומה. אין לי בעיה שיחמצנו לי את הגבות, או כל דבר אחר, אבל השיער זו בעיה. אני גם לא אוהב להסתרק. ברגע שמתחילים לשים עליו חומרים, השיער נהרס. אני מעדיף אותו נוח וטבעי".

"ההצלחה עזרה לי להרגיש טוב יותר עם עצמי"

סטרשקו נולד להורים שעלו לישראל מאוקראינה, ובילדותו אהב לשחק עם השמלות והאיפור של אמו ("תמיד בסתר"). את נעוריו בילה כפאנקיסט בכיכר דיזנגוף בתל אביב. "זה לא משהו שלגמרי יצא ממני", הוא אומר ושולף מהאף עגיל פירסינג שהוא מסתיר במהלך הצילומים. "אני לא מרגיש שיותר מדי השתניתי. אנשים חושבים שאני עכשיו איזו דיווה, אבל זה כל כך רחוק מהמציאות. למשל, אני מתלבש מאוד פשוט, בדרך כלל חולצות של זארה או H&M, אני לא קונה מותגים ולא מעניין אותי מה הצבע הנכון לעונה".

אתה נראה מאוד בטוח בעצמך ובמי שאתה. אתה מרגיש שהדוגמנות תרמה לקבלה העצמית שלך?

"אין ספק שההצלחה עזרה לי להרגיש טוב יותר עם עצמי, כי בתחום שלי אני יכול להיות שונה ועדיין להתקבל ולהצליח. אני לוקח את הזמן, אני לא חושב בשלב הזה על ניתוח, למרות שזה מוזר לאנשים שאני לא מקבל החלטה. אני גם לא לוקח הורמונים, כך שאין לי חזה. אני לא שולל ניתוח, אבל זה לא על הפרק, גם כי אני לא יודע איך ארגיש לגבי העניין עוד עשר שנים, אז אני לא ממהר להחליט. הגוף שלי נשי גם ככה".

הגוף שלך לא ממש נשי, הוא נערי.

"כן, אבל כשאני לובש ביקיני או שמלת ערב, זה נראה ממש כמו אישה".

אתה לא חושב שזה בעייתי לקחת גבר כדי לשמש כמודל לנשים? הרי הבגד אף פעם לא יראה על אישה כמו שהוא נראה עליך.

"אני לא מסתכל על זה ככה. אני חושב שמשתמשים בי בתעשייה כאיזשהו דימוי מעניין, אמירה, ולא בשביל למכור בגדים לנשים. זה מה שמחפשים היום בתעשיית האופנה העולמית. זה לא מעניין עוד דוגמנית בלונדינית או עוד דוגמן עם ריבועים בבטן, רוצים את המיוחד ואת השונה".

הפריע לך שלא נכללת ברשימת המועמדים לדוגמן השנה של פרסי האופנה בישראל ?

"האמת, לא חשבתי על זה, אבל זה באמת קצת מעציב אותי. אני חושב שהגיע לי להיות ברשימה. ברור שלא במקום הראשון, אבל לפחות ברשימה".

למה אתה חושב שהשם שלך נשאר בחוץ?

"אין לי מושג. אולי הם לא ידעו איך אנשים יקבלו את זה, אולי הם לא ידעו איפה לשים אותי".

בעבר הצטלמת לאופטיקנה בתור דוגמן גבר. אתה חושב שיש לך סיכוי לקטוף קמפיין מיינסטרים גדול בישראל במראה הנוכחי שלך?

"כשהייתי הרבה יותר צעיר השתתפתי בקמפיין של קסטרו שהצטלמו אליו כל מיני תל אביביים, אבל גם שם הצטלמתי בתור בחור. אני רוצה להאמין שזה יכול לקרות. אולי זו סתם אשליה שלי, אבל אני חושב שגם בארץ יש לזה מקום. בכל אופן, אני אמשיך לנסות, ישראל היא הבית שלי".