לאחר שבועות של מתח ושמועות בתעשיית האופנה המקומית, הבוקר פורסמה רשימת המועמדים הסופיים של טקס פרסי האופנה לשנת 2014, שיפתח את אירועי שבוע האופנה חולון HOF14. כפי שפורסם ב-Xnet, רשימת המועמדים המקסימליסטית, הכוללת את כל בעלי המקצוע והמותגים בתעשייה המקומית, יצאה להצבעה של כ-700 אנשי תעשייה שהעבירו את בחירותיהם, וכעת הותרו לפרסום שמות ארבעת המועמדים הסופיים בכל קטגוריה, אשר מתוכם יוכרזו שמות הזוכים בטקס עצמו.

לצד ארבעה מועמדים מאושרים בכל קטגוריה, הרשימה שפורסמה הבוקר הובילה גם ללא מעט קולות של מחאה ומרמור מצד גורמים שחשו כי נעשה להם עוול. המקרה הבולט שבהם, הוא מעצב האופנה אלון ליבנה, שהופתע לגלות כי שמו שובץ בקטגוריית מעצבי שמלות הכלה והערב בלבד, ונעדר מקטגוריית מעצב אופנת הנשים של השנה, אף על פי שלטענתו זוהי הקטגוריה ההולמת את פועלו.

מבית האופנה של אלון ליבנה נמסר הבוקר: "מפיקי האירוע בחרו השנה שלא להעמיד את אלון ליבנה לבחירה בקטגוריית מעצב האופנה של השנה, אלא בקטגוריה אחרת – מסיבות השמורות עמם. לאור הישגיו המתמשכים של בית האופנה הישראלי בעולם אנו – כרבים אחרים – רואים בהחלטה זו מפגן של חוסר רצינות ומקצועיות. בית האופנה אלון ליבנה הציג השנה בפעם הרביעית במסגרת שבוע האופנה הבינלאומי בניו יורק, עובד באופן קבוע עם הכוכבות הגדולות בעולם וזוכה לסיקור עולמי ולהכרה הולכת וגדלה על היותו מעצב אופנה בינלאומי מצליח. לפיכך, בחרנו השנה לוותר על הכבוד ולהמשיך להתמקד ביצירה ובעבודה. אנו מכבדים מאוד את פועלו של מוזיאון העיצוב בחולון המארח את האירוע, ונשמח להישקל שוב בעתיד כמועמדים, ובלבד שהדבר יעשה ביושר ובמקצועיות המתחייבים מאירוע מכובד".

מטקס פרסי האופנה נמסר: "‏ועדת ההיגוי של טקס פרסי האופנה 2014, מנתה את נציגי עיריית חולון, מוזיאון העיצוב חולון, התאחדות התעשיינים וההפקה, בליווי עורך דין ובניסוח תקנון. הוועדה קבעה קריטריונים לכל קטגורית בחירה בטקס השנה, במסגרתם אף הורחב היצע הקטגוריות בהן מוענקים הפרסים בטקס, כדי להביא לייצוג רחב ככל הניתן של תעשיית האופנה הישראלית. בנוסף הורחב היקף הבוחרים לכ-700 איש מתעשיית האופנה, ובהם המועמדים עצמם. על פי התקנון, שולב מעצב האופנה אלון ליבנה, זוכה פרס 'המעצב המבטיח של השנה' בטקס ב-2013, בקטגוריית מעצב שמלות ערב וכלה. השנה, הוגדרו בתקנון 3 קטגוריות ראשיות פרטניות: 'מעצב אופנת הגברים של השנה', 'מעצב שמלות ערב וכלה של השנה' ו'מעצב אופנת הנשים של השנה'. קטגוריית 'אופנת הנשים' מתמקדת במעצבים בסגנון ready to wear. אנו מצרים על כך שאלון ליבנה בחר לפרוש מהטקס השנה. אין לנו ספק כי הוא יכול היה להיבחר כאחד המובילים בקטגוריה".

להלן רשימת המועמדים הסופיים:

רשת האופנה של השנה

רנואר

גולף & קו

קסטרו

רזילי

המעצב המבטיח של השנה

שני צימרמן

סבינה מוסייב - Sabina

עידן לרוס

שרון טל - משכית

מעצב אופנת הגברים של השנה

יוסי קצב - SKETCH

אלירן נרגסי

מעוז דהאן - נובוריש דוג

שי שלום

עיצוב בגדי הילדים של השנה

לילי ותום

נו נו נו

הילדים של קסטרו

סטודיו נועה

עיצוב בגדי הים של השנה

דיווה

גדעון אוברזון
גוטקס

אגלי דקלינג

מעצב התיקים של השנה

הילה טולדנו

דניאלה להבי

טל דרורי ואסף שם טוב - קולקט

יעל רוזן - כיסים

מעצב התכשיטים של השנה

אלינור אבני - נוריתמי

שירלי איציק - רובי סטאר

קרן וולף

אפרת קסוטו

מעצב הנעליים של השנה

עודד ארמה

רותם גור - VAS

דניאלה להבי

שלי סתת ואילן קומבור - קאפל אוף

דוגמן השנה

עידן רול - יולי

עומר דרור - שרית ולורנס

גפן ברקאי - רפי עגיב

גל מקל - רועי הולנדר

דוגמנית השנה

נעם פרוסט - אלינור שחר

נטלי איידלמן - אלינור שחר

ניבר מדר - יולי

שני זיגרון - אלינור שחר

מאפר השנה

ערן פאל

נירית הירשמן

עומר אסף

מיקי בוגנים

מעצב השיער של השנה

שגיא דהרי

מיקי בוגנים

יניב זאדה

ז'אן כהן

צלם השנה

אלכס ליפקין

איתן טל

דודי חסון

יניב אדרי

סטייליסט השנה

ראובן כהן

סיימון אלמלם

מזל חסון

סיוון חימי

מעצב שמלות הערב והכלה של השנה

ויוי בלאיש

גדי אלימלך

ליהי הוד

ענבל דרור

מעצב אופנת הנשים של השנה

דורית בר אור

עינב זיני ונופר מכלוף - סאמפל

דורין פרנקפורט

הגר אלמביק - אלמביקה