"she looks up to ME", סיכמה הדוגמנית קנדל ג'נר במשפט נוקב אחד את התמונה שהעלתה לעמוד האינסטגרם הפופולארי שלה לפני כחודשיים. במקרה הזה, אותה אחת שמסתכלת אליה מלמטה היא לא אחרת מאחותה הידועה קים קרדשיאן, ולמרות שאפשר להניח כי ג'נר התכוונה לכך באופן מילולי – שכן קרדשיאן נמוכה ממנה בלא מעט סנטימטרים – אי אפשר היה להתעלם גם מהמשמעות האחרת של הביטוי.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

בחודשים האחרונים הפכה ג'נר, 18, לאחד השמות החמים בתעשיית הדוגמנות העולמית וליריבה ראויה על תואר האחות המפורסמת ביותר במשפחת קרדשיאן. בשבוע האופנה שהתקיים בניו יורק החודש היא צעדה בתצוגות של מותגים נחשבים כמו דיאן פון פירסטנברג, טומי הילפיגר ודונה קארן, והפכה לאחת הדוגמניות הבולטות באירוע המתוקשר. בעוד קים קרדשיאן מתאמצת להפגין בפומבי את תמיכתה באחותה הקטנה, ג'נר לא מחזירה לה טובה. "קים הוזמנה להרבה מתצוגות האופנה שהופעתי בהן", סיפרה הדוגמנית הצעירה בראיון, "היא התקשרה אליי לפני ושאלה אם אני רוצה שהיא תגיע. אמרתי לה, לא".

עוד בערוץ האופנה

בניגוד לאחיותיה הגדולות, שהתאמצו מאוד להתקבל לקהילת האופנה ועד היום זוכות למעמד אמביוולנטי, ג'נר הצעירה נראית כאילו נולדה למסלול. היא ירשה את פניה היפות של אמה ואת גזרתו הדקה של אביה ברוס ג'נר, אתלט בעברו – שילוב שהפך אותה לדוגמנית לוהטת לצד כוכבות כמו ג'יג'י חדיד וקארה דלווין. בשנה האחרונה היא צעדה על מסלולים בשבועות האופנה בעולם והצטלמה למגזינים, כאשר השמועות מספרות כי אולי צפוי לה גם תפקיד בסרט השני בסדרת "50 גוונים של אפור".

השמלה נשארת במשפחה? קנדל ג'נר וקים קרדשיאן (צילום: gettyimages)
השמלה נשארת במשפחה? קנדל ג'נר וקים קרדשיאן (צילום: gettyimages)

בראיון למגזין Love אמרה ג'נר כי עבורה דוגמניות היו תמיד בבחינת "גיבורות על", ושדמיינה אותן כיצורים קסומים עם נצנצים סביבן. כעת נראה כי היא יכולה להחשיב את עצמה לאחת מאותן פיות קסומות, מאז אותו יום גורלי ב-13 בפברואר, שבו עלתה אל המסלול בתצוגת סתיו-חורף 2014-15 של מארק ג'ייקובס בחולצה שחשפה את פטמותיה. על השידוך בין ג'נר לג'ייקובס אחראית הסטייליסטית ועורכת מגזין Love קייטי גרנד, שהוציאה אותה מביצת הריאליטי היישר אל אחד המסלולים הנחשבים בעולם.

"כשאנחנו מחפשים דוגמניות לתצוגה של מארק ג'ייקובס אני תמיד מנסה להביא לפחות שתי דוגמניות בלתי צפויות", הסבירה גרנד את הסיבות שעמדו מאחורי השקתה של ג'נר כדוגמנית לוהטת. "לכן, כשהסוכן של ג'נר התקשר אליי וביקש שאפגוש את קנדל, בהחלט הייתי סקרנית". בהמשך מספרת גרנד כי התרשמה מאוד מחוסר הפחד והעכבות של ג'נר. "השאלה הראשונה שלי אליה היתה אם אנחנו יכולים לחמצן לה את הגבות והיא מיד ענתה שאנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים. יותר מאוחר שאלתי אותה לגבי החולצה השקופה, והיא היתה לגמרי בסדר גם עם זה".

"הייתי צריכה לעבוד הרבה יותר קשה כדי שאנשים ייקחו אותי ברצינות כדוגמנית, בגלל תוכנית הריאליטי שאני משתתפת בה עם המשפחה" (צילום: gettyimages)
"הייתי צריכה לעבוד הרבה יותר קשה כדי שאנשים ייקחו אותי ברצינות כדוגמנית, בגלל תוכנית הריאליטי שאני משתתפת בה עם המשפחה" (צילום: gettyimages)

בעונה שחלפה מאז אותה תצוגה הספיקה ג'נר לצבור רזומה שלא היה מבייש דוגמניות ותיקות בהרבה. היא הצטלמה לקמפיין של ז'יבנשי בניצוחו של המעצב ריקרדו טישי (חברם הטוב של קים קרדשיאן וקניה ווסט) ואף צעדה בתצוגת האופנה של המותג, כמו גם בתצוגות של ג'יילס דיקון ושאנל. היא הגיעה לפרמיירות בפסטיבל קאן, גנבה את ההצגה על השטיח האדום עם שמלות חושפניות, בילתה במסיבות של ג'וליה רוסטין רויטפלד בפריז ואף ישבה לצד אנה ווינטור בתצוגה האחרונה של המותג טופשופ יוניק.

לא מתביישת לחשוף גם על השטיח האדום (צילום: gettyimages)
לא מתביישת לחשוף גם על השטיח האדום (צילום: gettyimages)

גם את מגזיני האופנה מיהרה ג'נר לכבוש. היא זכתה לכבוד מיוחד כשהצטלמה לשערו הכפול של גיליון ספטמבר 2014 של מגזין Teen Vogue ולכתבה בתוך גיליון ספטמבר של מגזין האם, ווג האמריקאי, שצולמה על ידי פטריק דמרשלייה. בנוסף, היא הצטלמה לצד אוליבייה רוסטאנג, המנהל הקריאטיבי של המותג בלמן, לשער ולהפקה של המגזין Style הנחשב מבית הסאנדיי טיימס.

בניגוד למה שאפשר לחשוב, ג'נר טוענת כי השיוך המשפחתי דווקא עמד כמכשול בבניית הקריירה שלה. על פי דיווח מהחודש האחרון באתר האפינגטון פוסט, הדוגמנית הצעירה אף הודיעה לאחרונה כי היא מסירה את שם משפחתה משמה המקצועי, ומעתה תכונה רק "קנדל".

"אני רוצה להיות אופנה. אני רוצה שייקחו אותי ברצינות", אמרה בראיון למגזין Love, "אנשים חושבים שההצלחה הזאת פשוט הגיעה אליי, אבל זה לא מה שקרה כי מה שיש לי עובד נגדי. הייתי צריכה לעבוד הרבה יותר קשה כדי שאנשים ייקחו אותי ברצינות כדוגמנית, בגלל תוכנית הריאליטי שאני משתתפת בה עם המשפחה. הייתי הולכת לאודישנים ואנשים לא רצו אותי בגלל השם שלי. זה היה הכי מעולה כשאנשים לא זיהו אותי".