נעמי קמפבל, לינדה אוונג'ליסטה, כריסטי טרלינגטון, ליה קבדה, קארן אלסון, ג'ואן סמולס, סטלה טננט, נטליה וודיאנובה, קוקו רושה, נטאשה פולי ועוד 40 טופ מודלס בינלאומיות מכל הזמנים, מצטופפות יחד על שער גיליון ספטמבר החדש של מגזין ווג איטליה, לציון 50 שנה למגזין. את תמונת השער המכוננת הזאת צילם סטיבן מייזל, והיא כולה גוון ספיה, המעניק לה ניחוח של פעם, נוסטלגיה, היסטוריה.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

מאז כניסתה של פרנקה סוזאני לתפקיד עורכת המגזין בשנת 1988, אחראי מייזל על שערי גיליונות המגזין, ללא יוצא מן הכלל. כולם מרשימים ומעוררי התפעלות, אבל הפעם מדובר במפגן כוח בלתי רגיל וחד פעמי. השער של הווג האיטלקי אומנם מצטרף לשורה ארוכה של שערי ווג מסביב לעולם, כמו ווג אמריקה, בריטניה, יפן, רוסיה וקוריאה, אשר הציבו על שעריהם בגיליון ספטמבר דוגמניות על, במעין אקט של החזרת עטרה ליושנה (זאת, לאחר שבניצוחה של עורכת ווג אמריקה אנה ווינטור הן הודחו ממקומן הטבעי ופינו אותו לטובת כוכבות הוליוודיות וסלבריטאיות ששמשו כדוגמניות החדשות על שערי המגזינים), אלא שעם צילום של 50 דוגמניות לשער אחד, אין ספק שהווג האיטלקי הגדיל לעשות.

עוד בערוץ האופנה

גיליון ספטמבר החדש אינו רק שער היסטורי המנקז אליו ארבעה עשורים של דוגמניות על - משנות ה-80 ועד היום - הוא גם השער הגדול ביותר של המגזין עד כה. הוא מורכב משישה עמודים שחוברו יחדיו ונפתחים כאקורדיון, וקרוב לוודאי שגם צולם בחלקים. פשוט כי עוד לא נולדה המפיקה שהצליחה לכנס בסטודיו אחד בזמן נתון 50 דוגמניות-על לצילום אחד, ושרדה כי לחזור לספר על החוויה. בנוסף, מחזיק השער בשיא עולמי נוסף, כשער המגזין עם הכי הרבה דוגמניות שצולמו בו יחדיו. כמובן שהיו כבר מי שמיהרו לעשות ספירת מלאי ולציין שמות חשובים שנעדרו ממנו, כמו ג'יזל בונדשן, קייט מוס, סינדי קרופורד, אימאן וקארה דלווין, שמככבת על שני שערים נוספים של ווג החודש – האמריקאי והבריטי.

לא הוזמנו לצילומים? קייט מוס וקארה דלווין (צילום: gettyimages)
לא הוזמנו לצילומים? קייט מוס וקארה דלווין (צילום: gettyimages)

סוזאני טרם התייחסה לשער בחשבון האינסטגרם הפופולארי שלה, המחזיק בכ-150 אלף עוקבים. לזכותה ייאמר כי היא נמנית על עורכות האופנה הבודדות בעולם שכמעט ולא התפתו ללהק סלבריטאיות לשער, ונותרו נאמנות לדוגמניות כגיבורות של עולם האופנה. שובן של הטופ מודלס היא ללא ספק המגמה הבולטת ביותר בעולם האופנה כרגע, והיא מסמנת מהפכה של ממש בתעשיית המגזינים העולמית. השאלה המעניינת היא האם מדובר בגימיק תקשורתי שיתמוסס יחד עם הטרנדים החולפים של העונה, או שאנו ניצבים בפני תקופת זוהר חדשה, המחזקת את מעמדו ענף הדוגמנות.