התמיכה הבינלאומית בישראל מצד ידוענים מתנדנדת בימים אלו בין גינוי לחיבוק, בין תמיכה במאבק הפלסטיני באינסטגרם (מצד סלבס כמו ריהאנה וסלינה גומז), להתבטאויות התומכות בזכותה של ישראל להגן על עצמה (כפי שצוטטה השבוע ג׳ואן ריברס). על רקע הזירה הבוערת מבית ומחוץ, לא היה זה מובן מאליו לגלות כי ביומיים האחרונים הפגינו שתי כוכבות תמיכה במעצבים ישראלים על השטיחים האדומים בחו"ל, בטח ובטח כשמדובר בשתי פאשניסטות ענק כמו ליידי גאגא וקלי אוסבורן.

אוסבורן התייצבה לטקס חלוקת הפרסים Young Hollywood Awards בשמלת מיני לבנה מעוטרת לוחיות מתכת צבעוניות, בעיצובה של דורית בר אור (דודו), ואילו ליידי גאגא הופיעה ביומיים האחרונים בשתי שמלות של אלון ליבנה מקולקציית סתיו-חורף 2014-15: האחת, שמלת מיני מוזהבת, שאף לוותה בכובע מעוטר סברובסקי בעיצובה של אפרת קסוטו, שנלבשה בתום הופעה של הליידי בניו יורק; והשנייה, שמלת מקסי שחורה מסאטן עם מחשוף מכובד, שנלבשה אמש לאירוע Cheek to Cheek, שהתקיים במרכז לינקולן במנהטן. אם דעת הקהל העולמית על ישראל היתה מושפעת מהמתרחש על השטיחים האדומים בארצות הברית, מצבנו היה טוב יותר.

עוד בערוץ האופנה

דורית בר אור. "המצב הזה פוגע בכולנו, בכל ישראלי" (צילום: רפי דלויה)
דורית בר אור. "המצב הזה פוגע בכולנו, בכל ישראלי" (צילום: רפי דלויה)

שני האזכורים האלה הם כמובן רק פסיק בשורה ארוכה של פרסומים מהשנה החולפת אודות הישגיהם של שני המעצבים הללו. בר אור נמצאת בימים אלו בתהליך חדירה אל השוק הגרמני, ולאחרונה קיימה השקה מתוקשרת במלון סוהו האוס הטרנדי במרכז ברלין. היא זכתה לחשיפה במגזינים "אינטרוויו" הגרמני, "פרפל מגזין" הנחשב ו-Some/Things המיועד ליודעי ח"ן ונמכר בבוטיקים וגלריות.

מי שמסייעות לבר אור להפיץ את הבשורה בעולם הן שתי חברותיה הטובות: בר רפאלי, שנוהגת ללבוש את עיצוביה של בר אור באירועים בחו"ל, וולנטינה מיקטי, סטייליסטית בינלאומית ובת זוגו של השחקן הישראלי גיא אדלר, המתגוררת לפרקים בישראל. בשיחה עם Xnet הבוקר, מספרת בר אור כי לפני מספר חודשים פנו אליה מטעם צוות הסטייליסטים של אוסבורן. "הם שלחו לנו את רשימת האירועים הצפויה שלה ושלחנו להם אופציות מתוך התצוגה שלי", אומרת בר אור. "הפריטים נשלחו לשואו-רום של מיקטי בלוס אנג'לס Fever L.A וההתנהלות עברה לשם".

הראפרית איגי אזלאייה בבגד בעיצובו של אלון ליבנה על שער הקוסמופוליטן האוסטרלי
הראפרית איגי אזלאייה בבגד בעיצובו של אלון ליבנה על שער הקוסמופוליטן האוסטרלי

גם הנראות של ליבנה נמצאת היום בשיאה. הראפרית איגי אזלאייה הצטלמה בפריט בעיצובו לשער חודש אוגוסט של הקוסמופוליטן האוסטרלי, ושמלה בעיצובו מקדמת את מודעות החלק השלישי בסדרת הסרטים "משחקי הרעב". קודם לכן היתה זו קיילי ג'אנר שלבשה מערכת לבוש בעיצובו, וכמובן גאגא, שזו כבר השמלה השלישית של ליבנה שהיא דוגמת.

שמלה בעיצובו של אלון ליבנה במודעות החלק השלישי בסדרת הסרטים "משחקי הרעב"
שמלה בעיצובו של אלון ליבנה במודעות החלק השלישי בסדרת הסרטים "משחקי הרעב"

בשיחה עם בר אור היא מספרת כי המצב הביטחוני כרגע ודאי לא מסייע. "המצב הזה פוגע בכולנו, בכל ישראלי", היא אומרת. "אני מאוד מקווה שג'ואן ריברס תחמיא לאוסבורן על השמלה ב'משטרת האופנה', במיוחד נוכח העובדה שזאת שמלה של מעצבת ישראלית".