מבין כל מתמודדי "האח הגדול" לחמשת דורותיו, חמישה בלבד הצליחו לשרוד את מבחן 15 דקות התהילה ולהישאר בפריים שלכם. קותי, אלירז, ליהיא גרינר, דנה רון ו טהוניה – סטטיסטיקה של פחות מחמישה אחוזים של סיכויים להצלחה שמניבה גם פרנסה וגם תהילה. מעט מאוד, בהתחשב בהמולה שנוצרת סביב כל אחד מהדיירים בימיו בבית ובימים הספורים שאחרי צאתו.

תשעה חודשים אחרי שנעלה מאחוריה את הדלת לבית "האח" ולא שכחה לקחת את המיליון, הספיקה טהוניה לעשות פאנלים בקצב שמשאיר אבק לעוזרת בית בחווילת ענק בסביון. עוד בהספק: קמפיין אחד, שתי פרסומות ועכשיו גם נטילת חלק בעונה השישית של "האח", כמלווה של המודחים ברגעים הראשונים שלהם מחוץ לבית וכחלק מהפאנל ב"מה נשמע אח" בערוץ 26. בקיצור, היא כאן ולא נראה שהיא מתכננת להיעלם.

בפעם האחרונה שפגשתי אותה היא הייתה עדיין הלומת יציאה. הגיעה לתל אביב שבועיים אחרי סיום העונה, עם מגב, דלי והרבה אקונומיקה בשביל לטהר את דירת הדוגמניות שסידר לה הסוכן שלה, עופר רפאלי, כדי שלא תצטרך לעשות את כל הדרך מבית שמש לתל אביב בכל פעם שקוראים לה לאולפנים. בינתיים היא הספיקה לעזוב את הדירה ההיא ולשכור לעצמה דירה חמודה בצפון הישן של תל אביב.

עכשיו היא מתרגלת להיות לבד, משימה לא פשוטה עבור מי שגדלה בבית עם 11 אחים. "אני שואלת את עצמי הרבה פעמים אם אני באמת נהנית מזה", היא מודה. "אני נורא בודדה בסך הכל. בשבוע שעבר היו לי דלקת גרון וחום גבוה והייתי לבד. להורים שלי אין יכולת להתניע את האוטו ולבוא אליי. תמיד חייתי עם המון אנשים בבית. בילדות עם האחים שלי, אחר כך בצבא, אחר כך בדירת דוגמניות ואז בבית האח. אני לא יודעת לבשל כמויות קטנות, רק אוכל לגדוד, וככה יוצא שאני פשוט גוססת מרעב ומסתפקת בעוד ועוד קפה".

נשמע מרזה.

"איזה? רק עליתי במשקל כי אני לא אוכלת אוכל, רק שטויות. בסוף אני יורדת למטה וקונה לי איזה המבורגר או ג'אנק אחר, איכס".

מה לדעתך מבדיל אותך מכוכבי ריאליטי אחרים שנעלמו מזמן – מזל או כישרון?

"בטח לא מזל. אני חושבת שזה בעיקר כוח רצון. זו הזדמנות שניתנה לנו ויש כאלה שלא ידעו לנצל את זה. יש גם את עניין הסוכנים. אם יש לך סוכן שמנווט אותך נכון, יש לך סיכוי טוב. אני אתן לך דוגמה: מתקשרים אליי ממגה ספורט ואומרים לי 'בואי קחי בגדים ונעליים'. אני שואלת 'מה אני צריכה לעשות?', עונים לי 'כלום, רק תבואי ותיקחי ואנחנו נשלח צלם שיצלם אותך'. אז אני מתקשרת לסוכן שלי והוא אומר לי 'בשום אופן לא, בשביל 1,500 שקל, שזה מה ששווים הבגדים, את לא תפרסמי מוצר'. לא הייתי יכולה לחשוב ככה בלעדיו".

אז לא לשרוף את עצמך בשביל מתנות זה כלל חשוב. איך זה מסתדר עם ליהיא גרינר?

"ליהיא היא אחת הנשים שאני יותר אוהבת. עבדתי איתה ב'דיבור' בערוץ 24, וזה נכון שהיא באמת אחרת. היא ידעה להניב מההשקות האלה פירות. היא גם עשתה מזה כסף וגם מינפה ונשארה רלוונטית. היא מתה על חינמים ומתפרנסת מזה ולא מתביישת בזה, ואנחנו תמיד צוחקים עליה על זה, אבל תדעי לך שמשהו השתנה בה מאז שהיא אמא למייקל. היא לוקחת את עצמה קצת יותר ברצינות. היא גם אמא נהדרת פלוס פלוס. לכל מקום היא לוקחת איתה את מייקי וגם את חמותה או אמא שלה, ובזמן שהיא בצילומים הוא שם והיא מניקה אותו כל היום. זה מטורף".

"לא מתחילים איתי"

תשעת החודשים האחרונים בחייה של טהוניה היו עמוסים: היא דובבה דמות בהשראתה בפרסומת לשוקולד, עשתה קמפיין בגדי ים לחברת קוברה ("רזיתי בשבילו מלא, אבל צ'יק צ'ק עליתי"), כיכבה בפרסומת טלוויזיה מדוברת לחברת אפריל לצד אסתי גינזבורג, צעדה ברוב מסלולי התצוגות בשבוע האופנה האחרון והשתתפה כמנחה בפאנל של "הדיבור" בערוץ 24 ובתוכנית "מה אתם אומרים" עם סיון קליין וחיים אתגר בערוץ 2. זה האחרון גם הפך לבן זוגה למשך חודשיים.

אז אפשר למצוא אהבה בטלוויזיה?

"מסתבר. את חיים הכרתי בתוכנית, אבל אז עוד הייתי עם עידן יניב (איתו יצאה במשך חודש וחצי, מ"ז), חיים נורא אינטליגנטי ונראה טוב, ואני נמשכת לכאלה. הוא גם איש מצחיק, למרות שהוא נראה קובייה. זה קרה כשסיימנו לעבוד יחד. הקשר התחיל בדצמבר אבל יצא לרכילות רק חודש אחר כך. נורא רציתי לשמור את זה בסוד, כי אחרי מה שהיה עם עידן הייתה לי ממש טראומה. כולם היו עלינו והתעניינו רק בזה, והרגשתי שאני מאבדת את עצמי בתוך זה. לכל קמפיין שעשיתי הגיע צוות כתבים וזו הייתה השאלה היחידה שהם שאלו אותי. כאילו, לא מעניין אתכם כמה כסף עשיתי בקמפיין הזה? רק מה אני עושה עם עידן יניב?"

איך באמת התחיל הקשר איתו?

"הוא פשוט שלח לי יום אחד הודעה שהוא מעוניין לצאת איתי לדרינק. הוא לא פחד. היינו יחד חודש וחצי, אבל זה פשוט לא התאים".

ועם חיים, היית מאוהבת?

"קשה לי לומר, אבל כנראה שלא. הייתי בתקופה מאוד לחוצה של מבחנים במכינה שאני עושה לקראת התואר במשפטים ולא היה לי יותר מדי זמן לפנות לזוגיות, לא השקעתי בזה מספיק. אני מאוד מאמינה באהבה ממבט ראשון, וזה לא היה זה. עד היום אנחנו חברים ממש טובים. חיים הוא גבר שכל אמא הייתה מאחלת לבת שלה, אבל זה לא נתפס והלוואי שזה היה קורה".

אביבית בר־זוהר טרחה לומר שעכשיו את יוצאת רק עם מפורסמים.

"כן, באיזה קטע היא אמרה את זה? מה לי ולה? טוב, יש גבול לרמה שאני ארד אליה. בכל מקרה, כולה יצאתי עם שני אנשים כל התקופה הזו, ובמקרה שניהם היו מפורסמים. הבעיה היא שאף אחד אחר לא מתחיל איתי. מי שמפנטזת על להיות מפורסמת, שתיקח את זה בחשבון. מהרגע שזה קורה, לא מתחילים איתך. בחיים לא התחלתי עם מישהו, אבל נראה לי שבסוף לא תהיה לי ברירה".

"בזכות 'האח' הרווחתי אבא"

לִבה של טהוניה נכבש עד כה פעם אחת בלבד. בגיל 20 הכירה במהלך חופשה באילת את מעצב השיער מישל מרסייה. 27 שנים הפרידו ביניהם, אבל האהבה ניצחה והם פצחו בזוגיות שנמשכה ארבע שנים.

"בגלל שחייתי כל כך הרבה שנים עם מישל אני מחפשת את הדברים שהיו בו גם באחרים", היא אומרת, "ואני לא מוצאת. זו האהבה הראשונה שלי שאף פעם לא תישכח. אהבתי את השאפתנות שלו, הוא היה אחד שרוצה להצליח כנגד כל הסיכויים ומישהו שאפשר ללמוד ממנו ואפשר להכיר דרכו עוד עולמות. אני רוצה מערכת יחסים שאוכל להתפתח דרכה, כי יש לי עוד כל כך הרבה ללמוד, אני עוד לא יודעת כלום".

אז הגבר שלך צריך בהכרח להיות מבוגר?

"לא, ממש לא. זה לא משנה לי. מישל היה מבוגר, בן 50 כשנפרדנו, אבל חיים רק בן 39 ועידן הוא ממש ילד. אני מודה שזה היה לי מוזר עם עידן. אין מה לעשות, בחורים צעירים זה הרבה יותר קשה".

פרשה שטהוניה נאלצה להתמודד איתה השנה הייתה האישום של אחיה, יוסף רובל, בחשד לניסיון אונס, בזמן ששהתה בבית האח. אחרי שנה של שהייה במעצר, רובל שוחרר וזוכה במרץ האחרון. גם עכשיו, כשהפרשה מאחוריה, טהוניה לא ממש מעוניינת לגעת בזה: "חברים בחרתי, משפחה לא. יש אותי ואני מפורסמת ויש אותם שהם לא, והעולם רוצה לדעת עליי וזו זכותו, אבל הם לא חייבים להיות במקום הזה".

סיפרת בעבר על ילדות קשה. עלייה ארצה מאתיופיה לתוך שפה ותרבות זרה, ילדים שלא מפסיקים ללעוג, אבא מנותק, מצב כלכלי קשה ואחים שמתנהגים באלימות בניסיון "ליישר אותך". מה המצב ביניכם היום?

"אני יכולה להגיד לך שמההשתתפות ב'אח הגדול' הרווחתי אבא. יש לי קשר חדש ומיוחד איתו וזה מאוד נעים, למרות שאני הרבה פעמים שואלת את עצמי 'איפה היית עד היום?'. הוא מבסוט רצח מזה שזכיתי ומזה שאני בטלוויזיה והוא מתקשר אליי כל יום, ואנחנו מדברים, רק באמהרית, כי הוא לא דובר עברית. תמיד ידעתי שהוא עוד יהיה גאה בי, אבל לא ידעתי מה זה יעשה לי.

"רוב בני המשפחה שלי שמחים ומבסוטים מהדרך שלי, אבל אנחנו הרבה, 12 אחים, אז יש כאלה שגם לא. מי שלא מבסוט, אני אומרת לו 'קח פנדל, תתעצבן ויעבור לך'. זו הדרך שלי ואף אחד לא יזיז אותי ממנה".

לא בלי החלקה

מי הסלב שגילתה לה את עולם היהלומים? מי קנה לה את הפריט היקר ביותר בארון? ומה היא עושה בשיער לפני שהיא יוצאת מהבית (בעצם, מה לא). דיברנו עם טהוניה על אופנה ועל סטייל

שמלה או ג'ינס?

"ברור שג'ינס, ואני אלך איתך עוד יותר רחוק: טרנינג. ב'זארה מן' יש טרנינגים מעלפים שהסתובבתי איתם כל החורף. אם תראי פפראצי שלי, רוב הזמן אני בג'ינס וטי־שירט לבנה".

יהלומים או פלסטיק?

"יהלומים, וזה חדש. לפני כמה חודשים פגשתי מאחורי הקלעים של איזו תוכנית את קארן דנסקי והיא אמרה לי 'את צריכה יהלומים באוזניים', אז הקשבתי לה. בדיוק היה לי יום הולדת וקניתי לי בחנות בבית שמש עגילי יהלומים שעיצבתי לעצמי".

מהו הפריט הכי יקר בארון שלך?

"אני ממש לא קונה ביוקר. לקנות טי־שירט ב־400 שקל? נראה לי מטורף. יש לי תיק של מייקל קורס שנראה לי שהוא הכי יקר. קיבלתי אותו מהסוכן שלי ליום הולדת וגם אז צעקתי עליו על שהוא קנה לי אותו. הוא שווה איזה 2,000 שקל, בדקתי".

במה לעולם לא יתפסו אותך?

"בשיער לא מסודר. השיער הטבעי שלי שזור בצמות וצמוד לראש, אחרי שעבר החלקה צרפתית וציפוי קרטין. על זה יש לי תוספות שיער הודי, וחוץ מזה, לפני שאני יוצאת מהבית אני עוד עושה פן או מחליק. השיער זה משהו שממש חשוב לי, אני משקיעה בו הרבה".

איפה את עושה שופינג?

"כמעט תמיד בזארה, וזה עולה לי. אני לא יוצאת משם עם קנייה של פחות מ־1,000 שקל. זו רשת שאני תמיד מוצאת בה דברים. ב־M&H חברות שלי עפות ואני יוצאת רק עם תחתונים או גרביים. לא הולך לי שם".

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: