תחת הכותרת "המקרה הפרוורטי של טרי ריצ'רדסון" מפרסם הבוקר (שני) ה"ניו יורק מגזין" כתבת שער אוהדת בת 7,500 מילים (!) על פועלו של הצלם השנוי במחלוקת, שעוררה פולמוס נוסף סביבו. כתבתו של בנג'מין וולס מתפרסמת חמישה ימים בלבד לאחר שפרסם אתר Jezebel סיפור הטרדה נוסף בו מעורב ריצ'רדסון, המצטרף לשורה ארוכה של תלונות נגד הצלם בשנים האחרונות. האתר פרסם מכתב שנשלח אליו מדוגמנית בשם אנה, אשר מגוללת בו חוויות לא נעימות מערב במחיצתו של ריצ'רדסון. אנה מספרת כי פגשה את ריצ'רדסון במסעדה בדאון טאון ניו יורק, אליה הגיעה כדי לדגמן במסיבה של המותג הניו יורקי Nolita. האסיסטנטית של ריצ'רדסון, לסלי לסין, פנתה אליה ואמרה שהם ישמחו לעשות איתה צילום זריז וחשוב בסטודיו של הצלם, השוכן כמה בלוקים מהמסעדה. אנה כותבת כי התרצתה והגיעה לסטודיו, אך לאחר כמה הקלקות מצלמה, הופתעה למצוא את איבר מינו של הצלם מעל פניה, בדרישה לבצע בו מין אוראלי.

עוד בערוץ האופנה

הסיפור של אנה מזכיר מאוד את הסיפורים האחרים שהתפרסמו זה מכבר על ריצ'רדסון, אולם הפעם עומדת מאחוריו דמות אנונימית, ללא שם מלא או פנים, מה שמטיל ספק מסוים באמינותו. בכך מזכיר הסיפור את הפרשה הקודמת סביב ריצ'רדסון, כשלפני כחודש וחצי צייצה הדוגמנית אמה אפלטון בטוויטר כי קיבלה הודעה פרטית מריצ'רדסון בצ'אט של פייסבוק, ובה כתב לה שיצלם אותה לווג אמריקה בתנאי שתקיים איתו יחסי מין. ריצ'רדסון הכחיש את הדברים וטען כי מדובר בבציד מכשפות, ואף הביא את חברת פייסבוק העולמית לפרסם הצהרה כי לאחר בדיקה גילו שאכן מדובר בחשבון מזויף. יודעי דבר בתעשיית האופנה אמינו בחפותו של ריצ'רדסון עוד בטרם פורסמה ההודעה מטעם פייסבוק, שכן ריצ'רדסון אינו מנהל חשבון פייסבוק אישי והעבודה האחרונה שלו בווג אמריקה התפרסמה לפני ארבע שנים.

מדונה ומיילי סיירוס בצילומים של טרי ריצ'רדסון
מדונה ומיילי סיירוס בצילומים של טרי ריצ'רדסון

בראיון לניו יורק מגזין אמר ריצ'רדסון: "האינטרנט זה דבר מטורף, זה משוגע לגמרי, כמו סרטן קטן. אנשים יכולים לעשות מה שהם רוצים, לומר מה שהם רוצים, ולהיות אנונימיים לגמרי. זה יצא מכלל שליטה". כשנשאל על הסיטואציות בהן היה מעורב לכאורה, טען ריצ'רדסון לחפותו, ואמר שהכול נעשה בהסכמת שני הצדדים. כפייה, לדבריו, מעולם לא היתה שם. "במהלך הצילומים תמיד היה אדם נוסף בחדר: אסיסטנט, חברים, חברה טובה של הדוגמנית. זה תמיד היה בשעות היום, ללא אלכוהול וסמים. היתה אנרגיה חיובית, היה כיף ומרגש לצלם את הדימויים האלה. בסך הכול אנשים שהתקבצו יחד לבחון מיניות ולצלם תמונות".

"קייט מוס מעולם לא נדרשה להחזיק את איבר מינו של ריצ'רדסון", אמר סוכן צלמים ל"ניו יורק מגזין" (צילום: gettyimges)
"קייט מוס מעולם לא נדרשה להחזיק את איבר מינו של ריצ'רדסון", אמר סוכן צלמים ל"ניו יורק מגזין" (צילום: gettyimges)

הריאיון המקיף עם ריצ'רדסון עלול לגרום לכם לנוע באי נוחות בכיסא. לכל אורכה של הכתבה ניתן לחוש בטון המתחנף של המראיין, אשר מגולל את חייו הסוערים של ריצ'רדסון באופן משוחזר לעייפה, תוך שהוא מקפיד לראיין מקורבים וחברים של ריצ'רדסון, כמו הדוגמנית פרייה בהה אריקסן, שמספרת כי תמיד הרגישה בנוח בצילומים עם ריצ'רדסון, ושהוא מעולם לא ביקש ממנה להיות בפוזיציה לא נוחה על הסט. מנגד, מובא סיפורן של כל המתלוננות נגד ריצ'רדסון, אך המרואיין לא להגיב לדברים שנטענו כלפיו, באופן שמסתמן כתנאי מקדים מצדו לקיומו של הראיון.

הביקורת כלפי ריצ'רדסון מובאת בכתבה על ידי גורמים אנונימיים בתעשייה, ביניהם סוכן צלמים שאומר כי ריצ'רדסון חזק על חלשות. "קייט מוס מעולם לא נדרשה להחזיק את איבר מינו, וכך גם מיילי סיירוס והדוגמנית של H&M. הבנות האחרות, רובן צעירות, שומעות לא פעם מהסוכנים שלהם כמה חשוב שיהיה להן בבוק צילום של ריצ'רדסון. האם היא יודעת לומר לא?"

טאמבלר הקורא לחרם נגד טרי ריצ'רדסון
טאמבלר הקורא לחרם נגד טרי ריצ'רדסון

בתוך כך, באינטרנט, האויב מספר אחת שסימן ריצ'רדסון, ממשיכים לפעול נגד הצלם ובעיקר נגד הלקוחות שעדיין מעסיקים אותו, ביניהם מגזין האופנה Purple ובתי האופנה סן לורן פריז, טום פורד וגם ולנטינו, שבשבוע שעבר פרסמו את קמפיין האביזרים החדש, שבו מככב לא אחר מאשר הצלם עצמו. בנוסף לעצומה שקוראת להפסיק להעסיק את ריצ'רדסון, עליה חתמו עד היום למעלה מ-30 אלף איש, שני טמבלרים חדשים, We hired Terry ו-No more Terry, חושפים את הלקוחות של ריצ'רדסון באור לא מחמיא. מדי יום עולות בהם תמונות של קמפיינים, שערי מגזינים וידוענים כמו מדונה, ליידי גאגא ומיילי סיירוס, שממשיכים לקדם את צלם האופנה ולעבוד איתו. בגללם או בזכותם, תלוי באיזה צד של הפרשה אתם נמצאים, הפסיק לפני כחודש וחצי מגזין האופנה החשוב W את התקשרותו עם הצלם. עורך המגזין סטפנו טונצ'י שחרר הצהרה לקונית, בה נכתב: "למגזין W אין כל תוכניות לעבוד עם טרי ריצ'רדסון בעתיד".