הרעיון של לימודי צורפות הקסים את נרדית מולדובן מאז ומתמיד. היא רצתה ללמוד בבצלאל, אך אביה דחף אותה דווקא ללימודי כלכלה ומנהל עסקים. לימים, זו התבררה כהחלטה נכונה, שכן שם הכירה את בעלה.

מולדובן לא ויתרה על נטיות לבה, ובמשך השנים למדה צורפות בקורסים ושיעורים פרטיים. היא עסקה בתחום רק כ"תחביב צדדי", והסתפקה בהכנת תכשיטים בעיקר לעצמה ולבנות משפחתה. "סבא שלי מצד אמי היה סוחר בזהב, אז הייתי מתיכה תכשיטים ישנים ויוצרת חדשים. בדיעבד גיליתי שהמשפחה שלי מצד אבי בתימן, היתה משפחה של צורפים עם מסורת מפוארת. מלאכת הצורפות עברה מדור לדור במשך מאות שנים".

"מבט אחד הספיק לי בשביל להתאהב קשות בצמידי הצ'ארם, והמחיר הגבוה שלהם גרם לי לחפש תחליף שעדיין יהיה איכותי" (צילומים: לין קוניו)

לפני שלוש שנים נקלעה מולדובן להיריון מסובך וכואב, והעובר שברחמה לא התפתח. "עברנו מסכת ייסורים קשה שבסופה עברתי הפסקת היריון בחודש שישי. זה היה אחד הדברים הקשים שעברתי. אין לי מילים לתאר את הצער ותחושת האובדן. יום אחד את מרגישה את העובר בועט וחי, ולמחרת הכול דומם. אנשים מברכים אותך במזל טוב ואת צריכה להסביר שחזרת בידיים ריקות".

באותה תקופה עבדה כיחצנית בתחום הספרות, אך היה לה חלום אחר, שנולד בזמן ביקור בחנות של טיפאני בשדרה החמישית בניו יורק. "מבט אחד הספיק לי בשביל להתאהב קשות בצמידי הצ'ארם, והמחיר הגבוה שלהם גרם לי לחפש תחליף שעדיין יהיה איכותי ויפהפה. בעלי דחף אותי להגשים את החלום ולהקים את העסק שתמיד רציתי של צמידי צ'ארם. בלעדיו זה לא היה קורה. כך יצרתי בעצמי צמיד שתליוני הזהב התלויים עליו – מה שאני קוראת תליוני מזל – ישקפו רגעים משמעותיים, משמחים ומיוחדים בחיי הלקוחות שלי. כשקיבלתי את ה'פוש' מצד בעלי, הבנתי שזה הזמן".

היום היא חובקת שני בנים ואת המותג Nardit, שמציע לקחת חלק אישי בתהליך יצירת התכשיט, מתוך תפיסה שלכל אישה יש עולם ייחודי של טעם ועיצוב. באתר של מולדובן אפשר ליצור צמיד אישי וייחודי על ידי בחירת תליונים (יש יותר מ-60 אפשרויות) המסמלים את אהבותייך, תחביבייך, משאלותייך ותאריכים מיוחדים ומרגשים בחייך. בין מבחר התליונים אפשר למצוא גם כאלה המתאימים לילדות ולנערות.

את צמידי המזל ניתן לרכוש גם עבור נשים אהובות כמתנה ללידה, בת מצווה, יום נישואים, יום הולדת וכל אירוע מרגש אחר. הצמידים עשויים גולדפילד וטופגולד (3 אחוזים של זהב 24 קראט) וטווח המחירים באתר לצמידי גולדפילד: 350-140 שקל, תלוי בכמות התליונים שמוסיפים לצמיד.

אחת התמונות שתפסו את עיניי באינסטגרם של Nardit מציגה את השחקנית יובל שרף עונדת צמיד צ'ארם. מתברר שהיא לא היחידה – אנינות טעם כמו נטע גרטי ואנה ארונוב עונדות צמידים כאלו, והיד עוד נטויה, תרתי משמע.

"הצמיד מיוחד ועשוי מפיסות חיים, זיכרונות, שמחות ואהבות. הכי מרגש אותי כשלקוחה חוזרת אליי להוסיף תליון אחרי לידה של ילד, וזו גם סגירת מעגל", אומרת מולדובן.