בחודש האחרון מסתובבת על השטיחים האדומים אחת מהכוכבות החמות של הרגע, תוך שהיא מקפידה מפעם לפעם לשכוח בבית את נעלי המעצבים המופלאות שלה. שיילין וודלי, 23, גיבורת הסרט החדש "מפוצלים", מדלגת בחודשיים האחרונים מבירת שיק אחת לאחרת במסע לקידום הסרט, ועל הדרך מדגמנת את מראה היפהפייה היחפנית, משל אם יש שטיח, ועוד אדום, בשביל מה צריך נעליים?

זה קרה לה ממש לפני כשבוע, אבל עוד לפני כן, ביולי האחרון, אילוצים בדמות עקב שנשבר הותירו אותה בכפות רגליים עירומות על השטיח האדום. התקרית המחויכת הזו הולידה כותרות שכינו את וודלי היפית, ואילו וודלי, מצדה, הביעה חשש שיחשבו שהיא מתנהגת בחוסר כבוד. זה לא מנע ממנה לעשות את זה שוב, כאמור, ממש לאחרונה, בפרמיירת הסרט שלה בברלין ובליווי שמלת מקסי לבנה של זוהיר מוראד.

עוד בערוץ האופנה

שיילין וודלי. אוהבת לחשוף את הרגליים וגם איברים אינטימיים יותר (צילום: gettyimages)
שיילין וודלי. אוהבת לחשוף את הרגליים וגם איברים אינטימיים יותר (צילום: gettyimages)

למרות ההתחמקות של וודלי ממתן הסברים על התקרית החוזרת, ערוץ E מצא פיסת ראיון שלה משנת 2012, שמבהירה כי מדובר בבחירה מודעת. "אני אוהבת להיות יחפה", אמרה אז בתוכנית של רייצ'ל ריי, "אז גם על השטיח האדום, כשאני מסיימת להצטלם, אני בדרך כלל משילה את הנעליים. אני יודעת שיש אנשים שחושבים שזה מוזר".

בראיון נוסף שנתנה החודש לאתר Into the gloss הצהירה וודלי שכפות רגליים הן לא הדבר היחיד שהיא אוהבת לחשוף, וטענה שאין דבר טוב יותר מלחשוף את הוואגינה לשמש ולספוג קצת ויטמין D. הכי היפית.

השארתי את הנעליים באוטו. סוזן סרנדון (צילום: gettyimages)
השארתי את הנעליים באוטו. סוזן סרנדון (צילום: gettyimages)

מי שחושבת שמדובר בתקדים לתופעה מפוקפקת במיוחד, תתפלא לגלות שוודלי היא בהחלט לא הכוכבת הראשונה שתלתה את הנעליים. הטום בוי הידועה קריסטן סטיוארט, שכבר פקדה לא פעם את השטיח האדום בסניקרס (אחד המנהגים המוכרים שלה הוא להגיע לשטיח עם עקבים ולהחליף לסניקרס במהלך האירוע), נתפסה גם היא מספר פעמים ברגליים יחפות, שהוסתרו מאחורי שמלת ערב מלכותית, וגם כשהתארחה בתוכניתו של ג'ימי פאלון בשנת 2012 החליטה במפתיע לחלוץ את סנדליה.

ויש עוד יחפניות: ג'וליה רוברטס, שהסתובבה יחפה במהלך טקס גלובוס הזהב האחרון, קייט הדסון שעשתה זאת במהלך אירוע גאלה רשמי בשנת 2013, אמה ווטסון שנתפסה ברגליים עירומות על אחד משטיחי הפרמיירה של הארי פוטר בשנת 2007, ובאותה שנה ממש – גם סוזן סרנדון הרגישה את השטיח האדום על בשרה.

עממיים ויחפים. הנסיך וויליאם וקייט מידלטון (צילום: gettyimages)
עממיים ויחפים. הנסיך וויליאם וקייט מידלטון (צילום: gettyimages)

כשם סינדרלה איבדה את הנעל הכה ראויה שלה, גם נסיכות בשר ודם חטאו לא פעם ביחפנות העממית. קייט מידלטון חשפה כפות רגליים מושלמות בשני אירועים רשמיים לפחות בשנים האחרונות, ואפילו לקמילה בולס זה קרה מספר פעמים. אומנם אצל שתי בנות המלוכה היו אלה אירועים שבהם חליצת הנעליים היתה מתבקשת, כמו באירוע מזרני הספורט בו ביקרה קייט ובדרבי על הדשא במקרה של קמילה, ועדיין - כפות מלוכה חשופות הן בהחלט אלמנט מרגש.

גם בימות ההופעות יודעות לא מעט זמרות שמעדיפות ללכת בלי ולהרגיש בלי. הזמרת ומלכת הענטוזים שאקירה עושה זאת לא פעם בהופעות, ודאי מטעמי נוחות, וכך גם ג'וס סטון, ואפילו טיילור סוויפט, שהתייחפה לה בטקס פרסי המוזיקה בשנת 2010.

חלוצת הטרנד: קמרון דיאז עם דרו ברימור ולוסי לו (צילום: gettyimages)
חלוצת הטרנד: קמרון דיאז עם דרו ברימור ולוסי לו (צילום: gettyimages)

אם נריץ חיפוש אל עבר שורשי המגמה, נגלה שהם בכלל נטועים אי שם בתחילת שנות ה-2000, כשהשחקנית קמרון דיאז קיפצה לצד לוסי לו ודרו ברימור בפרמיירת סרטי "המלאכיות של צ'ארלי", כשהיא נתונה בשמלת סטרפלס לבנה ורגליים חפות. אולי כי מישהו לחש לה שהגובה שלה לא מצטלם טוב לצד שתי הגמדות.