הדוגמנית קארה דלווין לא מפסיקה לייצר כותרות סביב נטיותיה המיניות. אחרי שדחפה לשון לפיה של מיילי סיירוס לפני ארבעה חודשים, במסיבה שתועדה בחשבון הטוויטר שלה, נתפסה דלווין מתנשקת ממושכות עם כוכבת סדרת הסרטים "מהיר ועצבני", השחקנית מישל רודריגז, בסדרת תצלומי פפראצי חושפניים מהחופשה המשותפת של השתיים במקסיקו. בעוד רודריגז ארזה את עצמה בביקיני שחור, דלווין הלכה על המראה הטבעי, ונשארה טופלס לעיני המצלמות שהסתתרו על החוף.

עוד בערוץ האופנה

הנשיקה הלסבית של דלווין הגיעה בתזמון מעניין, יומיים לפני שנחשף קמפיין האיפור החדש שלה למותג איב סאן לורן, שם היא מככבת לצדה של הדוגמנית אונדריה הרדין. השתיים מצולמות על רקע מקווה מים, רגע לפני נשיקה לסבית סוערת. דלווין מישירה מבט אל המצלמה בשפתיים פסוקות, בעוד הרדין בוחנת מהצד את שפתיה של דלווין. הנשיקה עצמה נמצאת מחוץ לפריים, אך המסר הסקסואלי המאפיין את בית סאן לורן נמצא עמוק בפנים.

במבט לאחור מתברר שהלסביות היא בהחלט מוטיב חוזר בעולם האופנה של העת האחרונה. לפני כשנה, בתזמון מושלם עם יציאתה מהארון של השחקנית ג'ודי פוסטר, נרתמה תעשיית האופנה הפריזאית למאבק להעברת חוק הנישואים החד מיניים בצרפת, עם חתונה לסבית שהתקיימה בתצוגת האופנה של שאנל, ושער דומה שהתפרסם באל הצרפתי. אז נולדה המגמה מתוך רצון לעורר דיון פוליטי, אבל היום עושה רושם כי מדובר בטרנד אופנתי נטו.

מירנדה קר. "אני מאוד אוהבת את הגוף הנשי ומאוד רוצה לגלות דברים חדשים" (צילום: gettyimages)
מירנדה קר. "אני מאוד אוהבת את הגוף הנשי ומאוד רוצה לגלות דברים חדשים" (צילום: gettyimages)

בשבוע שעבר התראיינה הדוגמנית מירנדה קר למגזין הגברים GQ ורמזה גם היא על משיכה לבנות מינה: "אני מאוד אוהבת את הגוף הנשי ומאוד רוצה לגלות דברים חדשים", אמרה הדוגמנית של ויקטוריה'ס סיקרט, "לעולם אל תאמר אף פעם". קר המשיכה וסיפרה על גירושיה מהשחקן אורלנדו בלום וניכר היה שהיא מנסה לספק בריאיון כותרות סקסיות, יותר מאשר לנפק אמירה מעניינת על זכויות קהילת הלהט"ב. מסקנה דומה עולה גם מהקליפ החדש של לילי אלן, Our Time, שיצא בחודש שעבר במסגרת הקאמבק שהיא עושה בימים אלה. בקליפ בבימויו של כריסטופר סוויני מגלמת אלן ארבע דמויות נשיות שיוצאות לבילוי לילי במונית לונדונית טיפוסית, ובשיאו של הקליפ מתקיימת נשיקה לסבית בין שתיים מהדמויות, כלומר, בין אלן לעצמה.

ומלונדון המתירנית לישראל השמרנית - לאחרונה עוררה קבוצת קניוני עופר באז תקשורתי סביב צילומי נשיקה צרפתית לוהטת בין דפנה לוסטיג ליובל שרף. את תצלום הנשיקה לא תמצאו במודעות הקמפיין המקשטות את תחנות האוטובוס, אבל הוא בהחלט עשה את העבודה. "הנשיקה הזאת לא היתה מתוכננת", מספרת לוסטיג בשיחה עם Xnet. "זה היה מעין מומנט שלי ושל יובל בצילומים, אחרי שהצלם דודי חסון ביקש שנעמוד קרוב אחת לשנייה. זה לא היה אמור לדלוף החוצה, והאמת היא ששתינו מאוד הופתענו מהרעש שזה עשה. בסך הכול יש כאן שתי בנות שמתקרבות אחת לשנייה".

לוסטיג לא מתרגשת מהמגמה הלסבית המתעצמת בעולם האופנה. "יכול להיות שקארה דלווין ומישל רודריגז לסביות, ויכול מאוד להיות שלא", היא אומרת. "יכול מאוד להיות שהן סתם חברות טובות שמתמזמזות בים. מה שהופך את זה למגמה הוא הפרשנות המסחרית שנותנים לזה. הון טרנדי, אם תרצה. צריך לזכור שתמיד יש כאן גם צד שלישי. כשמירנדה קר מצטלמת עירומה ל-GQ ומספרת שהיא רוצה להתנסות עם נשים, היא לא באמת אומרת שהיא מעוניינת בבחורה, היא אומרת את מה שהיא יודעת שמחרמן גברים. זה תכסיס לפיתוי. היא בעצם משרתת את הפנטזיה הגברית".

גם את ויובל שרף שירתתן את אותה פנטזיה בדיוק.

"אני ויובל לא לסביות, אבל מאוד נהנינו אחת מהשנייה".