סערת שבוע האופנה בתל אביב שככה, אבל הרכבת האווירית לישראל של אושיות אופנה מהעולם ממשיכה לעבוד במרץ. לאחר שפורסם בשבוע שעבר כי מעצב האופנה האמריקאי טומי הילפיגר צפוי להגיע ארצה בתחילת אפריל, לרגל פתיחת חנות הדגל שלו במתחם שרונה בתל אביב, ולאחר שרק לפני כשבועיים נחתה כאן עורכת הווג האיטלקי פרנקה סוזאני, ל-Xnet נודע כי עורכת האופנה החשובה קארין רויטפלד צפויה להגיע גם היא, לרגל הקרנת הסרט התיעודי Mademoiselle C, העוקב אחר עבודתה.

עוד בערוץ האופנה

הפרטים הסופיים עדיין לא סגורים, ולכן הביקור עוד עלול להתבטל, אבל נכון לעכשיו רויטפלד, לשעבר עורכת ווג פריז ואחת מאושיות האופנה הבכירות והנודעות בעולם, תגיע לישראל כאורחת של הסינמטק ומוזיאון העיצוב חולון, שם יוקרן הסרט לראשונה בישראל, בחסות בוטיק "אמור" המציין 20 שנה להיווסדו. Mademoiselle C כבר תוכנן להקרנה בישראל באוקטובר האחרון, במסגרת שבוע האופנה חולון, אך בסופו של דבר הקרנתו בוטלה בשל אילוצים טכניים.

רויטפלד ערכה את הווג הצרפתי במשך עשור, בשנים 2001-2011, שהסתיים בפרידה בלתי צפויה, לאחר שפרסמה מספר הפקות אופנה שנויות במחלוקת, ביניהן הפקת אופנה של ילדה בת 10 לבושה בפרובוקטיביות, שהובילו את קברניטי המגזין להורות לה את הדרך החוצה.

קייט אפטון עם הגיליון הראשון של CR (צילום: gettyimages)
קייט אפטון עם הגיליון הראשון של CR (צילום: gettyimages)

רויטפלד, מצדה, סיפרה כי עזבה את המגזין לטובת פרויקטים אישיים. ב-2012 היא השיקה את המגזין CR (ראשי התיבות של שמה), שבשערו הראשון הופיעה הדוגמנית קייט אפטון. לפני כשנה מונתה רויטפלד לתפקיד המנהלת האמנותית העולמית של המגזין הרפר'ס בזאר (הנתון בבעלות המו"ל המתחרה לווג), תפקיד שנתפר בדיוק למידותיה האישיות.

Mademoiselle C הוא סרטו של הבמאי הצעיר פביאן קונסטנט, בן זוגו לשעבר של במאי סרטי האופנה לואיק פריז'אן. ניתן לראות בסרט את התשובה הצרפתית לסרט "גיליון ספטמבר" מ-2009, שעוקב אחר עבודתה של עורכת ווג אמריקה, אנה ווינטור. בסרט תוכלו לעקוב אחר פועלה של רויטפלד להקמת המגזין החדש CR, תוך שהיא נפגשת עם מעצבי אופנה מובילים שכרוכים אחריה, ביניהם קרל לגרפלד, דונטלה ורסאצ'ה, אלבר אלבר, ז'אן פול גוטייה, ריקרדו טישי וכמובן, טום פורד, איתו היא אף עובדת באופן צמוד מזה שנים כסטייליסטית - בעבר בגוצ'י וכיום במותג הנושא את שמו. מישיבות קריאייטיב ארוכות אל תוך הלילה, ועד דוגמניות שמבריזות ברגע האחרון מיום צילום - חייה של עורכת האופנה נראים הרבה פחות זוהרים כשהיא מאפשרת הצצה אל מתחת לשכבת המייק אפ.