ביום ראשון הקרוב יפתח שבוע האופנה גינדי תל אביב בתצוגה חגיגית של בית האופנה האיטלקי מיסוני, וההכנות לאירוע בעיצומן. עשרות קניינים, עיתונאי אופנה ואורחים מחו"ל, צפויים להתקבץ במתחם השוק הסיטונאי לשעבר, באוהל הלבן שכבר מתחיל להזדקר לגובה. בימים אלו עובדים במקום מסביב לשעון, במטרה להקים את שלושת האוהלים המרכזיים: האחד ישמש כחלל התצוגה, עם מסלול ארוך ו-900 כיסאות למוזמנים, השני ישמש כאזור ההתארגנות - מאחורי הקלעים, והשלישי יהיה אזור קבלת הפנים. האירועים האקסקלוסיביים של שבוע האופנה ישודרו בלייב ב-Xnet, כך שעבורכם, הגולשים, תתאפשר חוויה של צפייה בתצוגות מהשורה הראשונה.

עוד בערוץ האופנה

אז מה צפוי להתרחש במסגרת ארבעת ימי התצוגות? אורחים מחו"ל, שיתופי פעולה מסקרנים, הופעות מחול ושלל אטרקציות וגימיקים שינסו לשבות את לב התקשורת והקהל בבית, ולא מעט סלבס שיעלו על המסלול ויציגו את העיצובים שעליהם טרחו המעצבים. כפי שפורסם לראשונה ב-Xnet, ערב הפתיחה יוקדש לתצוגת אביב-קיץ 2014 של בית האופנה האיטלקי מיסוני, אשר לקראתה צפויים להגיע ארצה שלושה דורות של נשים שעומדות בראש המותג: האם המייסדת רוזיטה מיסוני, בתה, מעצבת המותג אנג'לה מיסוני, והנכדה האמנית תרזה מיסוני.

אל אורחות הכבוד הללו תצטרף אחת הדמויות המשפיעות בתעשיית האופנה הבינלאומית, עורכת ווג איטליה פרנקה סוזאני. סוזאני, 64, עורכת מזה 26 שנה את המגזין החשוב ובמסגרת ביקורה בישראל תקיים הרצאה בשנקר בפני סטודנטים ואנשי אופנה. הגעתה של סוזאני לישראל תהווה מעין "פיצוי" על ביטול הגעתה לשבוע האופנה שהתקיים לפני כשנתיים, ימים ספורים לפני פתיחתו. הודעתה דאז על ביטול הגעתה לוותה בהבטחה כי תגיע לישראל בעתיד הקרוב.

רות דיין. תצוגת האופנה של משכית תתקיים בסימן חגיגות יומולדת 97 למייסדת החברה
רות דיין. תצוגת האופנה של משכית תתקיים בסימן חגיגות יומולדת 97 למייסדת החברה

חגיגות איטליה בישראל הן רק הקדימון לשלושה ימים של תצוגות של אופנה ישראלית, שיגיעו לשיאן בערב הנעילה, עם תצוגה של בית האופנה המחודש משכית, שיתקיים בסימן חגיגות יומולדת 97 למייסדת החברה, הגב' רות דיין. תצוגת האופנה של משכית תחולק לשניים: בחלק ראשון יוצגו פריטי ארכיון של משכית, ובחלק השני תוצג הקולקציה החדשה של בית האופנה, בעיצובה של בעלת הבית הנוכחית, שרון טל. הקולקציה הוצגה לראשונה במסגרת שבוע האופנה של מוסקבה בנובמבר האחרון, והתצוגה הנוכחית תהיה התצוגה הראשונה של המותג המחודש בישראל.

כמחווה למותג, יעלו על המסלול כמה מהנשים המפורסמות במדינה: אשת שר האוצר, העיתונאית והסופרת ליהיא לפיד, אשת ראש עיריית תל אביב, יעל חולדאי, אשת התקשורת ג'ודי ניר מוזס, השחקניות קרן מור, גילה אלמגור ויובל שרף, הבמאית נירית ירון, הדוגמניות המיתולוגיות בתיה דיסנצ'יק וחלי גולדנברג, מלכת היופי לשעבר אילנה שושן, עורכת מוסף גלריה ליסה פרץ, מנחת הטלוויזיה אורנה דץ, מלכת היופי טיטי איינאו ואחרות.

שר האוצר יאיר לפיד ואשתו, העיתונאית והסופרת ליהיא לפיד אשר תדגמן בתצוגה של משכית (צילום: ג'קי יעקב)
שר האוצר יאיר לפיד ואשתו, העיתונאית והסופרת ליהיא לפיד אשר תדגמן בתצוגה של משכית (צילום: ג'קי יעקב)

גם במסגרת תצוגת האופנה בהשראת מיני מאוס מבית דיסני, אשר תגיע במיוחד ארצה (הבובה והמפעילה שלה), ישטפו את המסלול שלל סלבריטאיות מקומיות. 25 מעצבים התבקשו לעצב את גרסתם לדמות המיתולוגית של דיסני, ביניהם אפרת קליג, נעמה בצלאל, דורין פרנקפורט, ליהי הוד וששון קדם, כאשר לכל מעצב הוצמדה כוכבת מקומית. נועה תשבי תדגמן עבור המעצבת מיכל נגרין, איגי וקסמן תהיה מיני מאוס של דורין פרנקפורט, אסתי גינזבורג תהפוך לעכברה של לי גרבנאו, יעל בר זוהר תציג את הגרסה של סאמפל, מיכל אנסקי תתחפש בחסות מאיה נגרי, הילה וידור תלבש נעמה בצלאל וטהוניה תהיה מיני טובהל'ה.

עושה רושם שטהוניה היא תפוח אדמה לוהט בשבוע האופנה. ל-Xnet נודע כי מלבד תפקידה כמיני מאוס, היא צפויה לפתוח ולנעול את תצוגת האופנה של המעצב רונן פראצ'ה, שתתקיים ביומו האחרון של שבוע האופנה. נטלי דדון, אשר תציג במסגרת תצוגת המעצבים הצעירים את קולקציית הביכורים בעיצובה, אישרה כי לאחר שכנועים של מפיק האירוע מוטי רייף, תנעל היא עצמה את תצוגת האופנה שלה. גם יעל גולדמן צפויה לעלות על המסלול. זה יקרה בתצוגת האופנה של רונן חן, המציינת 20 שנה למותג, עבורו היא משמשת כפרזנטורית מזה מספר עונות.

יעל גולדמן לרונן חן. צפויה לעלות על המסלול (צילום: אלון שפרנסקי)
יעל גולדמן לרונן חן. צפויה לעלות על המסלול (צילום: אלון שפרנסקי)

על רקע ריבוי הסלבריטאיות שתפסו את תפקיד הדוגמניות, במותג קום איל פו, החליטו לבדל את עצמם באמצעות נשים "אמיתיות" בעלות שיער לבן, שיצעדו על המסלול לצד דוגמניות מקצועיות.

מלבד ההון האנושי שיהווה אטרקציה על המסלול, מעצבים רבים בחרו בקונספטים ייחודיים לתצוגה. מעצבת האופנה טובה'לה, למשל, עיצבה נעלי ספורט לחברת פומה, אשר ילוו את תצוגת האופנה שלה, שאף תיפתח בקטע מחול של הכוריאוגרפית שרון אייל. אצל גדעון וקארן אוברזון תהיה זו להקת המחול הקיבוצית שתפתח את התצוגה, כשהקולקציה עצמה נוצרה בשיתוף פעולה עם האמן ערן שקין, שיצר הדפסים מיוחדים לבדים. שני שיתופי פעולה מסקרנים נוספים הם קולקציית תיקי הקפסולה שיצר המותג קולקט לתצוגה של מעצבת האופנה לי גרבנאו, וקו הכובעים של המותג שאדו הד, שנוצר במיוחד עבור תצוגת האופנה של המותג סאמפל.

כפי שלמדנו מהשנה שעברה, מארגני האירוע ודאי שומרים בכובע עוד שלל הפתעות. נמשיך לעדכן.