פחות מחודש לאחר שהציגה את קולקציית הקיץ על רקע הבריכה האולימפית בווינגייט, רשת האופנה קסטרו מתחדשת בשיתוף פעולה מסקרן עם מעצב האופנה גדעון אוברזון. אוברזון עיצב קולקציית קפסולה של בגדי ים לנשים עבור קסטרו, אשר תיכנס לחנויות לקראת עונת הרחצה הקרובה. עבור המעצב הוותיק מדובר בחגיגה כפולה, שכן הקיץ הוא שב לעצב בעצמו את פריטי מותג בגדי הים הנושא את שמו, לאחר חמש שנים בהן עיצבה את הקו המעצבת קרן גסנר, שהיתה יד ימינו במותג עד לרכישתו ב-2009 על ידי קבוצת גוטקס. אוברזון אישר את הפרטים בשיחה עם Xnet ונשמע נרגש לגבי קולקציית הקפסולה.

עוד בערוץ האופנה

שיתוף הפעולה עם אוברזון מתווסף לרשימת הפרויקטים שיצרה חברת קסטרו עם אופנאים וידוענים בשנים האחרונות. לאחר קולקציות הקפסולה של אלון ליבנה, יונתן זוהר, קאפל אוף וקולקציית בגדי הגברים של עברי לידר, הבחירה באוברזון, מבכירי מעצבי האופנה הישראלים והוותיק בהם, מסמלת יוקרה, כוח ומעמד. אם תרצו, זו התנגשות של שני ענקי אופנה ישראלים לכדי קולקציה אחת, שמטרתה לחבר בין האפיל היוקרתי והמוניטין רב השנים של אוברזון, למסחריות ולפריסה הארצית של משפחת קסטרו.

תצוגת האופנה של קארן וגדעון אוברזון בשבוע האופנה גינדי תל אביב, 2012 (צילום: ערן סלם)
תצוגת האופנה של קארן וגדעון אוברזון בשבוע האופנה גינדי תל אביב, 2012 (צילום: ערן סלם)

יש לשער כי שיתוף הפעולה הנוכחי יקרב את אוברזון גם לקהל צעיר שממנו התרחק המעצב בשנים האחרונות. עבור אוברזון בן ה-70, החיבור עם קסטרו הוא פסיק נוסף ברשימה ארוכה של שיתופי פעולה שיצר עם השנים. בשנות ה-70 היתה זו חברת האופנה ניבה, מאוחר יותר היה זה המותג בגד עור שזכה למגע ידו, הוא עיצב קולקציות למשכית ולחברת רוזן. בשנים האחרונות פנה אוברזון לשיתופי פעולה מגוונים שאינם מתחום האופנה, כמו עם דלתות של חברת רב-בריח ומטבחי זיו.

אתי רוטר, מנכ"ל משותף של קסטרו, אמרה היום: "אנו שמחים וגאים לארח את גדעון אוברזון, מעצב בגדי הים המוביל בישראל, ולהציג יחדיו את כתב ידו בעל המוניטין העולמי והבלתי מתפשר, בקולקציית בגדי ים של אוברזון ברשת קסטרו. קולקציית בגדי הים עוצבה על ידי גדעון אוברזון, אוטוריטה בתחום בגדי הים. הקולקציה משלימה את הצעת הערך ללקוחותינו בקו בגדי הים של קסטרו ומעניקה להן מענה גם בתחום בגדי הים השלמים, האלגנטיים בקו ה-Black המחויט שלנו".