12 המעלות שבחוץ לא מאיימות על נועה תשבי, שמסירה את חלוק המגבת הלבן ונשארת בביקיני שחור בדוגמת פרחים. "אני קופאת מקור", היא רומזת לצלם האופנה יניב אדרי ולסטייליסט ראובן כהן, שבוחנים מספר פוזיציות עבור קטלוג אביב-קיץ 2014 של המעצבת מיכל נגרין, שבו משמשת תשבי כפרזנטורית זו העונה השמינית. רכונה על מיטת מתכת שעליה שמיכת פרחים כחולה, תשבי נותנת עבודה, כשלצדה הדוגמנית הצעירה ניבר מדר בת ה-18 (לסוכנות יולי), שמדורי הרכילות מספרים כי לאחרונה היא מנהלת זוגיות דיסקרטית עם הדוגמן מייקל לואיס. על אף 20 השנים שמפרידות ביניהן, חמש דקות על הסט מוכיחות כי לתשבי אין מתחרות.

עוד בערוץ האופנה

"היו לי חששות לפני הצילומים, אבל הם התפוגגו כבר בשלב המדידות לפני שלושה שבועות", אומרת תשבי, 38, בראיון שנערך איתה על הסט, שבו נדרשה להצטלם במספר מערכות מקו בגדי הים החדש של נגרין. "אני בשלב בחיים שאני מרגישה מצוין עם הגוף שלי. כיף לי בו ואני מרגישה איתו נוח. איך אחותי הקטנה תום (מעצבת אופנה טרייה, א"י) אומרת? מי שלא מוצא חן בעיניו, שלא יסתכל. זה עניין של טעם, כמובן, יש אנשים שמעדיפים גוף אחר ויש אחרים שאוהבים מבנה אחר, וזה בסדר. אני שלמה עם עצמי".

עשית הכנות מיוחדות?

"חשבתי אולי להיכנס לדיאטה, אבל אני לא מסוגלת לעשות דיאטות. ברגע שחזרתי ללוס אנג'לס אמרתי, 'טוב, אולי תחתכי מהתפריט קצת לחם', אבל ברגע שאני חושבת על דיאטה אני מתחילה לאכול יותר. בסופו של דבר, אני מאמינה שצריך לשמור על אורח חיים נכון, לכן אני עושה ספורט באופן קבוע ואוכלת בריא. החלטתי להישאר מי שאני, נפש בריאה בגוף בריא".

"לא הסתרתי את הישראליות שלי. ואם זה הפריע, זה מחיר שאני מוכנה לשלם. שיקפצו לי" (צילום: דביר כחלון)
"לא הסתרתי את הישראליות שלי. ואם זה הפריע, זה מחיר שאני מוכנה לשלם. שיקפצו לי" (צילום: דביר כחלון)

עד לפני כשנתיים שימשה תשבי כפרזנטורית לרשת המידות הגדולות ml וכדוברת פוטוגנית של הנשים המלאות. מאז, ml פשטה את הרגל, וגם תשבי עצמה היתה מעדיפה שלא יהפכו אותה למודל של הנשים המלאות. "אם זה מי שאני ונשים אחרות יכולות להסתכל ולהגיד 'וואלה, זה בסדר לא להיות מידה אפס', אז סבבה. אבל אני זה פשוט אני. אני לא רואה את עצמי עובדת בלהיות 'רול מודל'.

בראיון שהתפרסם ב-Xnet לאחרונה אמרה מרינה מקסימיליאן, הפרזנטורית היוצאת של עונות: "אני הולכת לאכזב אוכלוסייה שאני מחזקת, אבל אני צריכה להיות נאמנה לדרך שלי: לכו לחפש לכן מודל חדש, או רוצו לעשות דיאטה". מה את חושבת על זה?

"אממ", היא אומרת ולוקחת מספר שניות לחשוב. "מרינה היא פרפורמרית בחסד ואחת הזמרות המדהימות בארץ. אני מעריכה את זה שהיא עשתה טרנספורמציה פיזית ונפשית, ואני בטוחה שזה קשור אחד בשני. הייתי שמחה אם היתה לי אפשרות לעורר השראה אצל נשים, גברים וילדים, כי למה לא לעשות טוב, אבל אני לא עובדת בזה. אני לא יכולה לשלוט במה שאנשים יחשבו עליי. סביר להניח שכשהכתבה הזאת תתפרסם באינטרנט, תראה אלף תגובות שאומרות עליי 'מהממת', ואלף אחרות, 'מזעזעת'. לכל אחד יש את המקום להביע את עצמו. אז אני משתדלת לחיות את החיים שלי הכי נאמנה לעצמי. אם אנשים יאהבו את זה או לא, זה כבר לא בשליטתי".

בתפקידה הקודם כפרזנטורית של ml (צילום: אוהד רומנו)
בתפקידה הקודם כפרזנטורית של ml (צילום: אוהד רומנו)

בשנים האחרונות נמצאת תשבי על קו תל אביב-לוס אנג'לס. כאן היא מצטלמת, שם היא עוסקת בפיתוח פורמטים טלוויזיוניים ותיווך בין חברות טלוויזיה מקומיות וזרות.

בעוד חודש תנחת שוב בישראל, הפעם לטובת שבוע האופנה גינדי תל אביב, שבו לדבריה, היא צפויה לקחת חלק נכבד, אך מסרבת להסגיר פרטים נוספים. בשיחה איתה היא מדברת רבות על הבעיות הכלכליות בהן מצויים מעצבי אופנה ישראלים, והיא מקווה שהבאת הקניינים הפעם תסייע לחשיפתם מול לקוחות בעולם.

קשר הדוק עם תעשיית האופנה הישראלית. תשבי ומוטי רייף  (צילום: ניר פקין)
קשר הדוק עם תעשיית האופנה הישראלית. תשבי ומוטי רייף (צילום: ניר פקין)

בנוסף, תשבי משמשת כשגרירת הסברה מטעם עצמה למדינת ישראל ולמדיניות הממשלה. "אני לא עובדת באופן רשמי בשביל המדינה", היא אומרת. "לאחר משט המרמרה ב-2010, הבנתי שיש בעיה בהסברה ישראלית באינטרנט. התחלתי לדבר אז על החרם, BDS, שעלול לפגוע בישראל. זה היה לפני ארבע שנים וצווחתי תחת כל עץ רענן בנושא, אבל אנשים אמרו לי זה שטויות. אני מאמינה שזאת בעיה אמיתית שצריך להתייחס אליה. היום זה כבר הפך למיינסטרים. הגיע הזמן שנפסיק להתייחס אל עצמנו כמו קורבן. אנחנו כבר מזמן לא קורבן. ישראל היא מדינה קטנה, מאוד חזקה ומאוד מוצלחת שממוקמת בשכונה הכי גרועה בעולם. אנחנו צריכים להיות אור לגויים ולהתנהל בצורה אחרת. וברגע שמזכיר המדינה ג'ון קרי, שיש לו 100 אחוז הצבעה בעד ישראל והוא אחד התומכים הכי גדולים שלנו, מזהיר מחרם של העולם, אני מקווה שנתעורר ונבין שיש כאן בעיה אמיתית".

אז מה הפתרון, הסכם עם הפלסטינים?

"זה לא רלוונטי לראיון, כי אני לא פוליטיקאית. יש הרבה פתרונות על השולחן, אבל אנחנו צריכים להבין שאנחנו במקום אחר. אנחנו מדינה חזקה, ומתוך מקום של חוזק אנחנו צריכים להפסיק להתנהג כמו קורבן ולהתנגד, במיוחד לא לתומכת הגדולה שלנו, ארצות הברית".

זה פגע לך בקריירה?

"לא יודעת. לא הסתרתי את הישראליות שלי. ואם זה הפריע, זה מחיר שאני מוכנה לשלם. שיקפצו לי".

על סט הצילומים. "תראה אלף תגובות שאומרות עליי 'מהממת', ואלף אחרות, 'מזעזעת'. לכל אחד יש את המקום להביע את עצמו" (צילום: שוקה כהן)
על סט הצילומים. "תראה אלף תגובות שאומרות עליי 'מהממת', ואלף אחרות, 'מזעזעת'. לכל אחד יש את המקום להביע את עצמו" (צילום: שוקה כהן)

מזה מספר חודשים מתחזקת תשבי זוגיות עם רוס, איש עסקים אמריקאי שהכירה בוועידת עסקים בלוס אנג'לס. תשבי חשפה את הזוגיות כשהגיעה איתו למסיבת הסילבסטר של בר רפאלי. "זאת לא היתה בחירה מחושבת איפה לחשוף אותו", היא אומרת. "אני מחושבת, אבל לא עד כדי כך. היה סילבסטר, לבר היתה מסיבה, ומאוד רציתי ללכת. אמרתי לו, 'תקשיב, יש מצב שיהיה בלגן וצלמים, אבל תיק תק, נרוץ וזה ייגמר בשניות'. הוא היה מוכן לזה באופן יחסי, אבל במשך כל הביקור שלו בארץ הצלחנו לשמור על שושו".

את מאוהבת?

"למה לנחס?", היא אומרת בחיוך.

את בת 38. גרושה. מה עם ילדים?

"אני רוצה ילדים, ותודה על התזכורת על הגיל. זה יקרה בזמן שזה צריך לקרות. שנאמר, אמא צעירה אני כבר לא אהיה. מה לעשות, החיים לא תמיד מסתדרים איך שכולנו רוצים".