מציאות של רשתות חברתיות הרגילה את כולנו זה מכבר לשזוף עינינו בתמונות סלפי של סלבס. חושפים קמטים בטוויטר, שוכבים על שפת הבריכה בפייסבוק, או יושבים בארוחת החג לצדה של אמא באינסטגרם. בכל הנוגע לחייהם הפרטיים של הסלבס, זה אף פעם לא TMI (טו מאץ' אינפורמיישן). קהילת הגולשים העולמית תמיד תרצה לראות עוד ועוד חלקים אינטימיים מעולמם של הכוכבים הגדולים.

גם הסלבס עצמם נהנים להיחשף ברשתות החברתיות, ובכך לקחת את הכוח מהצהובונים חזרה לידיים ולשחרר כותרות ותמונות על עצמם ומטעם עצמם. בדיוק על הבסיס הזה הפכה תופעת האינסטגרם TBT - Throw Back Thursday לפופולארית בקרב ידוענים. הטרנד הנוכחי באינסטגרם קורא לגולשים להעלות לרשת החברתית מדי יום חמישי תמונה מהילדות ולתייג אותה בהאשטאג TBT#. פשוטי העם החלו לעשות את זה מזמן, ולאחרונה גם הסלבס הצטרפו לחגיגה.

לצד בינלאומיות כמו ביונסה, ריהאנה, לינדזי לוהן וקים קרדשיאן, ישנן גם לא מעט כוכבות ישראליות שלוקחות חלק בפרויקט הנוסטלגי, אבל מרביתן לא מתייגות את התמונות כ-TBT. אולי הגיע הזמן ללמד גם אותן במה מדובר ואיך ממנפים את הטרנד האינסטגרמי לקידום הקריירה בחיים האמיתיים.

עוד בערוץ האופנה

אינטימיים. מישל וברק אובמה (מתוך אינסטגרם)
אינטימיים. מישל וברק אובמה (מתוך אינסטגרם)

מישל אובמה: TBT לחיזוק הנגישות והעממיות

למישל אובמה יש את אחד מחשבונות האינסטגרם הפעילים והאינטימיים ביותר, שם היא חולקת את חייה ואת חייו של נשיא ארצות הברית בפתיחות גבוהה מאוד ביחס למעמדם הנישא. מכיוון שנגישות היא מנטרה שמלווה את הזוג הנשיאותי בכל חשיפה, הרי שאין כמו ה-TBT לחיזוק התדמית העממית - הנה מישל באפרו מביך מתקופת האוניברסיטה, הנה היא וברק מחובקים, הנה היא בשמלה מתוקה משנות ה-70, שמוכיחה שתמיד היה לה סטייל.

ככה הכול התחיל. לינדזי לוהן וקירסטן דאנסט (מתוך אינסטגרם)
ככה הכול התחיל. לינדזי לוהן וקירסטן דאנסט (מתוך אינסטגרם)

לינדזי לוהן: TBT לשיקום הקריירה החבוטה

זה כבר כמה שנים שהתקשורת מנסה לקבור את מכרה הניתוחים הפלסטיים לינדזי לוהן, אבל היא ממשיכה בשלה ושורדת את כל חצי הרעל שמושלכים לכיוונה. במגמה להוכיח לנו שהיא לא מורכבת מחומרים רעים בלבד, כמו אלכוהול וסמים, מקפידה הלוהן לשתף את העולם ברגעי TBT קסומים ותמימים במיוחד. כך גילינו שבילדותה, הרבה לפני שהיא הכירה את הטיפה המרה, לוהן היתה דוגמנית ג'ינג'ית קטנה עם קוקיות, שאפילו דגמנה לצדה של קירסטן דאנסט.

לא מתביישת לחשוף. ליהיא גרינר בימים יפים פחות (מתוך אינסטגרם)
לא מתביישת לחשוף. ליהיא גרינר בימים יפים פחות (מתוך אינסטגרם)

ליהיא גרינר, ניקול ריצ'י וקים קרדשיאן: TBT לחיזוק המהפך החיצוני

קים קרדשיאן וניקול ריצ'י הן שתי חברות ילדות שיש להן גם הומור עצמי נפלא, כך שהן לא בוחלות בפרסום תמונות ילדות מפלילות, כולל שפם וימי שיער רעים, שיגרמו אפילו לכעורות ולמוזנחות שבינינו להרגיש כמו נזר הבריאה. המביכה מכולן היא ניקול ריצ'י, עם שיער מתולתל, נגינה על כינור, שמלות נשף שאפילו מולי רינגוולד לא היתה מעזה להיתפס כשהיא לובשת אותן, ועוד שלל רעות חולות מימי הנעורים העצובים. גם קים קרדשיאן מקפידה להוכיח לעולם ששנים לפני שהיא הפכה לבת זוגו השיקית של קניה ווסט, היא היתה חתיכת מכוערת שעירה. מהצד הישראלי, מי אם לא ליהיא גרינר תואיל לגחך על עצמה בקלילות אופיינית ולחשוף בעיות כמו עודף משקל ועודף תלתול בשיער כחלק בלתי נפרד ממנה, אז ועכשיו.

מחייכת למצלמה. קייט אפטון (מתוך אינסטגרם)
מחייכת למצלמה. קייט אפטון (מתוך אינסטגרם)

ביונסה, ריהאנה, קייט אפטון ורותם סלע: TBT לחיזוק תדמית הילדה הכי יפה בגן

ריהאנה ממש לא מרבה לפרסם תמונות TBT בחשבון האינסטגרם שלה, בעיקר ביחס לכמות המרשימה של תמונות שיש לה בעמוד. אבל כשהיא כן טורחת לשתף אותנו בעברה הרחוק, אנחנו נחשפים לילדה הכי יפה בגן, כלומר, בעולם. גם הדוגמנית קייט אפטון לא משחררת בקלילות תמונות ילדות, אבל מתוך אלה שהיא כן חשפה, ניכר שהבלונד והטיזינג תמיד היו שם.

לעומתן, ביונסה מפרגנת לקהל העוקבים שלה שלל מרהיב של תמונות TBT, שמוכיחות שהיא אכן מלכת הכיתה הנצחית - תמיד יפה, תמיד חטובה ואף פעם לא מביכה אופנתית. אפילו כשהיא מתחפשת, היא נראית כמו מכתיבת מגמות, ע"ע כיסוי הראש המטריף א-לה אריקה באדו.

וגם לנו יש נציגה בקבוצת המושלמות הנצחיות, הלא היא רותם סלע, שתמונות ה-TBT שלה מוכיחות שהיא נולדה להיות יפה, מדליקה, כחושה ושיקית.

לאמא באהבה. בר רפאלי (מתוך אינסטגרם)
לאמא באהבה. בר רפאלי (מתוך אינסטגרם)

בר רפאלי וסופי טייב: TBT לחיזוק הקשרים עם המשפחה

בר רפאלי וסופי טייב עושות שימוש דומה במגמת ה-TBT, אבל מטעמים אחרים לחלוטין. אצל בר תמונות מהילדות שמורות לרגעים של פרגון לבני המשפחה – מתמונת ילדות עם אמא ציפי שעומדת מאחורי הקריירה שלה ועד צילומים משפחתיים עם אחיה הקטן. כמובן שממש כמו אפטון וביונסה, גם בר הקטנה היא בסך הכל גירסה מזערית של המושלמת שכולנו מכירים ואוהבים. אצל סופי טייב, לעומת זאת, תמונות מהילדות לצד אחותה הגדולה נינט, נועדו להדגיש את ההקשר המשפחתי שמצדיק את העניין של הציבור בה מלכתחילה. וכמו היום, גם אז, נינט היתה יותר יפה. באסה.