תקופת השפע שבה אנו חיים הרגילה אותנו לאימפריות קמעונאות עצומות, שחולשות על השוק ובולעות לא מעט עסקי אופנה קטנים. חנויות אלה מציעות הכול מהכול – גם בגדים, גם נעליים, גם אביזרים, גם לנשים וגם לגברים. אבל מה יעשו אלו מבינינו שרוצות בכל זאת לשמור על ייחוד ולא להתלבש כמו כל אישה שנייה ברחוב? אחד הפתרונות שמתחיל להסתמן בשטח הוא מעצבים שבוחרים להתמקצע בפריט ספציפי אחד ולפנות לנישה ממוקדת במיוחד. שכן כדברי הפתגם – תפסת מרובה, לא תפסת. המוטו: יש לנו רק מוצר אחד, אבל הוא מוצר מנצח. הכירו את המותגים שחושבים בקטן.

עוד בערוץ האופנה

אן פונטיין

אימפריית החולצות הלבנות המחויטות אן פונטיין נולדה בצרפת, והפכה למותג בינלאומי. מחירי החולצות הלבנות אומנם אסטרונומיים, אבל כל אישה יודעת שאין גזרה או סגנון של חולצה לבנה מחויטת שלא ניתן למצוא ברשת החנויות הידועה. עבור נשים שמקפידות להתלבש לפי קוד לבוש אלגנטי וקלאסי לעבודה, זה ממש לא מעט.

להשיג בחנויות הרשת.

פריטי בלרינס. עסק משפחתי  (צילום: ניר יפה)
פריטי בלרינס. עסק משפחתי (צילום: ניר יפה)

פריטי בלרינס

מותג הנעליים Pretty Ballerinas הוקם בשנת 2005 על ידי משפחת מסקרו הספרדית, שהחלה לייצר נעלי בלרינה כבר ב-1918 בכפר קטן באי מנורקה שבספרד. בעוד חברות אחרות מנסות להתרחב ולהמציא עיצובים חדשים, הם ממשיכים לעשות את מה שהם יודעים הכי טוב: עיצוב וייצור (באותו הכפר) של נעלי בלרינה חלומיות.

להשיג בחנויות המותג: קניון רמת אביב; ה' באייר 28, כיכר המדינה, תל אביב; קניון ממילא, ירושלים.

זוהרה. המותג הושק בינואר 2010 על ידי דנה רפפורט
זוהרה. המותג הושק בינואר 2010 על ידי דנה רפפורט

זוהרה

מותג הגרביונים הישראלי Zohara הושק בינואר 2010 על ידי דנה רפפורט, יזמית מתל אביב. המותג מתמקד בגרביונים בסגנון עשיר וצבעוני, ובשילוב הדפסים, טקסטורות ושלל איורים אורבניים, גיאומטריים וטיפוגרפיים. אגב, המותג כבר נמכר בחנויות אופנה מובילות בארץ, באירופה, באוסטרליה, באינדונזיה וביפן.

להשיג בחנות המותג, דיזנגוף 255, תל אביב.

זאפ. החברה הישראלית הוקמה לפני כשלוש שנים  (צילום: אמיר צוק)
זאפ. החברה הישראלית הוקמה לפני כשלוש שנים (צילום: אמיר צוק)

זאפ

חברת האופנה הישראלית ZAP הוקמה לפני כשלוש שנים במטרה להתמקד בעיצוב וייצור של מכנסיים שמתאימים לאגן של האישה הישראלית. מקימי החברה עודד גלבוע ונעמה לוינשטיין עסקו בעיצוב לנשים במשך שנים, ולאחר שגילו כי ישראליות רבות מוצאות את הגזרות הסטנדרטיות של המכנסיים לא מחמיאות, החליטו לנסות לספק להן מענה.

פרטים על נקודות מכירה בטל' 03-5605352.

האפי סוקס. המותג נוסד בשבדיה בשנת 2008
האפי סוקס. המותג נוסד בשבדיה בשנת 2008

האפי סוקס

מותג הגרביים הססגוני Happy Socks נוסד בשנת 2008 בשבדיה על ידי ויקטור טל ומייקל סודרליין, שעסקו בפרסום וגרפיקה לפני שהחליטו להשתמש בגרביים כאמצעי לפזר צבע ואושר בעולם. זוכרים שרוב קרדשיאן ניסה להקים ליין גרביים? אז להם זה אשכרה עבד.

להשיג ברשת סטורי.