את השמלות בחדר הארונות של מגישת הטלוויזיה המיתולוגית דליה מזור ניתן לספור על כף יד אחת – שלוש שמלות בלבד. האחת שמלת ערב שחורה מעוטרת חרוזים כסופים, השנייה שמלת בוקלה חומה שרכשה עם מקטורן תואם לפני כשנה בביקור בברצלונה (בתמונה), והשלישית שמלת ערב שחורה עם שרוולים קצרים של המעצבת קרולינה הררה, שקיבלה במתנה. "התחלתי ללבוש שמלות רק בשלוש השנים האחרונות, מאז שהשתתפתי ב'רוקדים עם כוכבים'", מספרת מזור. "אני טיפוס של מכנסיים. אפילו חצאית אין לי בארון. אולי עכשיו, בגיל 64, אני מתחילה להתרכך ולגלות את ההנאה בשמלות, אם כי אני לא טיפוס של בגדים נשיים ורכים".

עוד בערוץ האופנה

את דלת דירת הגג המטופחת שלה במרכז הרצליה, פותחת מזור כשהיא נראית בדיוק כפי שהיא זכורה לרבים מאיתנו, כאילו מעולם לא נעלמה מהמרקע. תחילה מדגדג את האוזן אותו קול מוכר עם הגייה מושלמת, ואז מגלים את הפנים המחייכות והשיער הקצוץ בגוון בלונד מלוכלך, שמלווה אותה מאז גזרה את הצמה הארוכה במהלך שירותה בגלי צה"ל. היא לבושה בסגנון שהיא מכנה "ספורט-אלגנט" - מכנסיים שחורים בגזרה צרה, חולצה לבנה מכופרת וסריג שחור. שרשרת פנינים עדינה מעטרת את צווארה, שיקושט בהמשך במטפחת צבעונית שליקטה מהסלים עמוסי הצעיפים בחדר השינה שלה. "זאת ההתמכרות שלי", אומרת מזור, ופורשת מגוון רחב של צעיפים: רחבים, צרים, מצמר או משי, עם הדפסים או חלקים.

"זאת ההתמכרות שלי". אוסף הצעיפים של מזור (צילום: ענבל מרמרי)
"זאת ההתמכרות שלי". אוסף הצעיפים של מזור (צילום: ענבל מרמרי)

רוחה האלגנטית של מזור שרתה גם תקופה ארוכה על שידורי הערוץ הראשון, כאשר הנחתה את יומן החדשות מבט (1980-1993). באותם ימים לא היו מלבישות שהתקינו למגישות מערכות לבוש מאחורי הקלעים, ומזור בחרה בעצמה את הבגדים לשידור. "יצרתי לעצמי סגנון אישי שמאוד בלט על רקע המגישים הגברים", מספרת מזור. "אהבתי מאוד מחויט, וגם מתוקף תפקידי הייתי צריכה להתלבש בצורה ממלכתית. בכל זאת, היה רק ערוץ אחד בטלוויזיה".

על המהדורות של היום היא אומרת, "אני שמחה ששלוש נשים מאיישות את המהדורות המובילות. צריך לזכור שבתקופתי לא נתנו לנשים אפילו להקריא ידיעות על בטחון ופוליטיקה. אפילו 'ערב טוב' לא נתנו לאישה לומר, כי זה היה תפקיד ששייך לגברים בלבד. אז אני בוודאי מאוד שמחה לראות על המרקע שלוש נשים רהוטות, חכמות ויפות, שלא מפחדות לומר את מה שהן רוצות".

גאולה אבן, יונית לוי ותמר איש שלום מתלבשות לטעמך?

"היום לכל אחת יש כבר סטייליסטית צמודה. אני חושבת שהן מתלבשות מצוין, וכל אחת מתאימה את הסגנון המחויט לעצמה".

את ודאי משמשת עבורן מודל לחיקוי. מי היה המודל שלך?

"לא היו לנו מודלים לחיקוי, בוודאי לא בישראל. אני חושבת שהתמדתי עם עצמי במורד הדרך ועיצבתי לעצמי דמות ציבורית על פי הסגנון שאהבתי. תפקידה של מגישת חדשות הוא להעביר מידע. אני לא האישו. אני רק צריכה להיות אסתטית ולכבד את הצופים. אני חושבת שמאז נשארה ממני משהו מאותה מהות. לא תמצא אותי עם תכשיטים רבים, והאבזור שלי מאוד מינורי".

דליה מזור. "את חנויות המעצבים בכיכר המדינה לא ראיתי מעולם, והן לא ראו אותי" (צילום: ענבל מרמרי)
דליה מזור. "את חנויות המעצבים בכיכר המדינה לא ראיתי מעולם, והן לא ראו אותי" (צילום: ענבל מרמרי)

בשנה האחרונה משמשת מזור כפרזנטורית של מרכזי "רונית רפאל - מדע היופי" והדבר ניכר מאוד בתווי פניה, שנראים קורנים מתמיד. עד כה היא נמנעה מהליכים אסתטיים ניתוחיים, אבל בהחלט עשתה מספר טיפולים לשמירה על עור הפנים ולהצערתו. בכלל, מי שעוקב אחר הופעותיה בתקשורת בשנים האחרונות מגלה מזור משוחררת וקלילה יותר, שלא לומר קולית. היא מחזיקה בארון סקיני ג'ינס, ניהלה רומן מתוקשר עם אלכס גלעדי ואפילו קונה ברשתות כמו H&M. "אני מוצאת הרבה פעמים את מבוקשי בזארה, מנגו, H&M", היא אומרת. "אני לא טיפוס של מותגים, ואם אני צריכה משהו אני קופצת לקניון שבעת הכוכבים הסמוך ורוכשת. לא תראה אותי קונה בקניון רמת אביב, כי המותגים שם במחירים גבוהים מאוד. גם את חנויות המעצבים בכיכר המדינה לא ראיתי מעולם, והן לא ראו אותי. המעצב הישראלי היחיד שאני מחזיקה שני פריטים שלו זה רונן חן".

את נהנית להתלבש?

"אני נהנית, אבל לבוש עבורי הוא עניין פרקטי. אני אשקר אם אני אגיד שלא חשוב לי לצאת מהבית מוקפדת. אני מקפידה על שילובי צבעים, על הגוון המדויק של הליפסטיק וכמובן, על תיק תואם ונעליים. פולנייה קלאסית. בשורה התחתונה: אני לא מתברברת עם זה, תוך 10 דקות אני מוכנה לתזוזה, לבושה ומאופרת".

הנה כל מה שלמדנו על מזור מחיטוט מעמיק בארונה:

ז'קט ספורטיבי של גוטקס וינטג'. "שורד איתי קרוב ל-30 שנה" (צילום: ענבל מרמרי)
ז'קט ספורטיבי של גוטקס וינטג'. "שורד איתי קרוב ל-30 שנה" (צילום: ענבל מרמרי)

ז'קט ספורטיבי כתום של גוטקס וינטג'. "כמגישת 'מבט' כמעט שלא רכשתי בגדים. היה לי הסכם עם מספר חנויות והייתי משאילה מהן בגדים ומחזירה לאחר יומיים. לפעמים הייתי קונה. אחת לשלושה שבועות הייתי מגיעה לגברת לאה גוטליב בגוטקס, עושה סקירה וקונה את כל מה שמצא חן בעיניי. הז'קט הזה כבר שורד איתי קרוב ל-30 שנה, ואני עדיין לובשת אותו. אני חושבת שהוא נהדר".

חליפת טניס לבנה. "האגף הגדול ביותר במלתחה שלי מוקדש לבגדי ספורט. יש לי אוסף גדול של חצאיות טניס וחולצות פולו לבנות. אני משחקת טניס חמש פעמים בשבוע כבר שנים רבות. זאת שגרת החיים שלי ואני משקיעה מאוד במלתחה הספורטיבית שלי. אני מחדשת אותה כשהיא מתבלה, ורוכשת נעליים מיוחדות מדי שבעה חודשים. למעט הדבקות שלי בנעליים של המותג 'נייקי', אני קונה מה שמונח עליי טוב".

תיק דמוי קרוקו בכחול רויאל, מהשוק בוויאטנם. "התיק הזה עלה לי 40 שקל והתלבטתי רבות לפני שקניתי אותו. אמרתי לעצמי, 'דליה, מה את סוחבת תיק מוויאטנם'"  (צילום: ענבל מרמרי)
תיק דמוי קרוקו בכחול רויאל, מהשוק בוויאטנם. "התיק הזה עלה לי 40 שקל והתלבטתי רבות לפני שקניתי אותו. אמרתי לעצמי, 'דליה, מה את סוחבת תיק מוויאטנם'" (צילום: ענבל מרמרי)

תיק דמוי קרוקו בכחול רויאל, מהשוק בוויאטנם. "אני אוהבת לרכוש בשווקים. התיק הזה עלה לי 40 שקל והתלבטתי רבות לפני שקניתי אותו. אמרתי לעצמי, 'דליה, מה את סוחבת תיק מוויאטנם'. לשמחתי, הוא אחד התיקים שמשרתים אותי על הצד הטוב ביותר. אני אוהבת לקנות בזול, אם זאת קנייה טובה כמובן".

חולצת תחרה שחורה ומכופתרת ממדריד. "לאחר שירותי בגלי צה"ל נסעתי לתקופה של שלושה חודשים במדריד, כדי ללמוד ספרדית. זאת חולצה שקניתי ב-30 שקל ומאז אני עדיין לובשת אותה באופן קבוע".

שרשרת עם אבנים צבעוניות של המעצבת נורית יגלום. "אני כמעט ולא רוכשת תכשיטים, בטח לא צבעוניים. אבל השרשרת הזאת מאוד מצאה חן בעיניי" (צילום: ענבל מרמרי)
שרשרת עם אבנים צבעוניות של המעצבת נורית יגלום. "אני כמעט ולא רוכשת תכשיטים, בטח לא צבעוניים. אבל השרשרת הזאת מאוד מצאה חן בעיניי" (צילום: ענבל מרמרי)

שרשרת עם אבנים צבעוניות של המעצבת נורית יגלום. "אני כמעט ולא רוכשת תכשיטים, בטח לא צבעוניים. אבל השרשרת הזאת מאוד מצאה חן בעיניי. זה פריט שמוסיף עושר וצבע לכל הופעה שלי".

שרשרת לבבות מתאילנד, ושרשרת עם תליון דו-צדדי מהודו. "אני אוהבת מאוד לטייל בעולם ולבקר בשווקים. אני תמיד מוצאת שם תכשיטים לטעמי, ובמחירים ממש טובים, של 30-50 שקל לפריט".