גיבורת העל וונדר וומן נקראה השבוע להציל שוב את העולם. אך טרם תפעיל את אבנט הקסם שלה כדי להגן על היקום מפני אויביו, ניצבת בפניה משימה קשה לא פחות: להדוף את המוני המעריצים של דמות הקומיקס המצליחה, שלא מבינים איך נבחרה לתפקיד דווקא גל גדות דקת הגזרה – השונה מאוד מאיורי הקומיקס ומהשחקנית לינדה קרטר שגילמה את הדמות בשנות ה-70 והיתה, מה שמכנים, חטובה אך מלאה במקומות הנכונים. קרטר עצמה פרגנה לגדות בפוסט שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה, אך לא הצליחה לשכנע את עדת המעריצים לזרוק עצם בשרנית לשחקנית הישראלית. המעריץ ג'ון אלדווין אלבסו, למשל, התייחס למידותיה של גדות כשכתב בתגובה לפוסט: "אולי היא יכולה להיכנס לנעליה, אבל האם היא יכולה להיכנס לחזייתה?".

עוד בערוץ האופנה

דרך ארוכה עשתה גדות, 28, מאז פרצה לחיינו בשנת 2004 כחיילת ביישנית מראש העין שנבחרה למלכת היופי של ישראל, ועד שהפכה לשם הכי רותח בהוליווד בשבוע האחרון. דרך עבודה קשה, אמביציה חסרת מעצורים, יופי אקזוטי ורשת ענפה של סוכנים בישראל ובלוס אנג'לס – הצליחה גדות לעשות את מה שרבות לפניה נלחמו וחלמו להשיג: תפקיד ראשי בהוליווד. גדות מצטרפת לשורה מצומצמת מאוד של כוכבות ישראליות שעושות את זה בגדול מעבר לים: איילת זורר, מורן אטיאס ובר רפאלי – כל אחת בנישה שסללה לעצמה בזכות הרבה יופי, כישרון וחוש לעסקים.

מלאה במקומות הנכונים. לינדה קרטר בתפקיד וונדר וומן (צילום: rex/asap creative)
מלאה במקומות הנכונים. לינדה קרטר בתפקיד וונדר וומן (צילום: rex/asap creative)

מקומית ובינלאומית

עכשיו אולי קשה להאמין, אבל הרבה לפני שבילתה את זמנה בטיסות בין ישראל ללוס אנג'לס וניבטה אלינו מכל פינה ממודעות הקמפיין של קסטרו, גדות היתה מה שמכנים בתעשייה "מוצר מדף", שם קוד לדוגמנית בינונית שלא מצליחה לפרוץ בתעשיית האופנה המקומית. צלם האופנה אלון שפרנסקי, שעבד איתה במשך תקופה ארוכה בשנים 2008-2006, מספר כי נקודת התפנית בקריירה של גדות התרחשה כשנתיים לאחר שנבחרה למלכת היופי. "היא התבגרה. לא מבחינת האופי, כמו בלוק שלה", הוא נזכר. "היו לה בייבי פייס והיא היתה קצת עגלגלה, ופתאום הגוף שלה התעצב והתחטב. אני זוכר שצילמנו אותה לשער של מגזין 'מנטה', ופתאום אני ונמרוד פלד ראינו במצלמה משהו אחר. חד יותר. זה היה רגע של וואו, הרגשתי כאילו מצאנו את נטלי פורטמן החדשה".

לעולם הגדול נחשפה גדות בשנת 2007, כאשר הופיעה על הזמנה של משרד החוץ והקונסוליה הישראלית בניו יורק בתמונה משותפת עם המגזין Maxim, לבושה בביקיני זעיר ושכובה על מעקה צר שממנו נשקף קו הרקיע של ניו יורק. בן לילה זכתה גדות לחשיפה בינלאומית ולכתבות רוחב על המד"סית מצה"ל שהפכה למלכת היופי של ישראל. אותה עת החלה גדות לפתח את קריירת המשחק שלה והשתתפה בדרמה היומית "בובות" בתפקיד מרים, הנערה התמימה מצפת שמגיעה לעיר הגדולה והופכת לדוגמנית.

גל גדות על שערי מגזין "לאשה" (צילום: דודי חסון)
גל גדות על שערי מגזין "לאשה" (צילום: דודי חסון)

הבאז הבינלאומי והקריירה הטלוויזיונית ישבו פיקס על תפקיד הפרזנטורית הלאומית, ובשנת 2008 נבחרה גדות להוביל את הקמפיין חברת קסטרו, תפקיד אותו היא ממלאת מאז כבר 11 עונות. "כשלקחנו את גל לתפקיד הפרזנטורית, היא לא היתה ידועה מאוד כמו היום", אומר השבוע גבי רוטר, בעלים ומנכ"ל משותף בקסטרו, שבחר בה לתפקיד לרגל חגיגות ה-60 של מדינת ישראל. "רצינו מישהי ישראלית, אחת משלנו, וגל היתה בדיוק מה שחיפשנו: מד"סית בצבא, מלכת יופי, ובעלת מראה ישראלי. תמיד בקסטרו היה חשוב לנו לייצג יופי ישראלי, ובעבר מילאו את המשבצת הזאת יעל אבקסיס וסנדי בר".

פול ווקר, ששיחק לצד גדות בסרטי "מהיר ועצבני" ונהרג בשבוע שעבר (צילום: gettyimages)
פול ווקר, ששיחק לצד גדות בסרטי "מהיר ועצבני" ונהרג בשבוע שעבר (צילום: gettyimages)

ההימור של קסטרו על הדוגמנית המתחילה, התגלה בחמש השנים האחרונות כעסקה מוצלחת מאוד. בתקופה זו הפכה גדות לשחקנית בינלאומית, עם שורת תפקידים בסרטים וסדרות טלוויזיה כמו "הפמליה", "כמו יום ולילה", וסדרת סרטי הפעולה "מהיר ועצבני" 4, 5 ו-6. לאחרונה חתמה גדות על חוזה לשנתיים גם עם חברת הטיפוח הישראלית קרליין. לדברי עפר יער ממשרד הפרסום ברוקנר נטע יער, הבחירה בגדות לתפקיד הפרזנטורית של קרליין מקביל לערכים של החברה. "היא מקומית ובינלאומית, היא משדרת פשטות ונגישות, והיא החברה הכי טובה שלך, גם כשהיא וונדר וומן", אומר יער. "בכל הרבדים שעליהם חשבנו – גדות יושבת לנו בינגו על המשבצת".

אוכלת בורקסים ונשארת רזה

מאחורי הערכים שמובילה גדות, ניצבת גם מכונה משומנת של סוכנים ויחצנים. גדות מיוצגת בישראל על ידי סוכנות ADD, המטפלת בקמפיינים האופנתיים וכן בקריירת המשחק שלה, בעוד בלוס אנג'לס היא מיוצגת על ידי סוכנות Untitled Entertainment. היא נשואה לאיש העסקים ירון ורסנו, אם לאלמה בת השנתיים, ומבלה את חייה על קו נווה צדק-הוליווד. בסופו של דבר, מדובר בעבודה קשה. כל הדוברים בכתבה מציינים כי סוד הצלחתה של גדות מצוי בשתי תכונות אישיותיות שלה: מוסר עבודה גבוה ורגליים על הקרקע.

"אי אפשר לעמוד בפני הקסם שלה", מודה שפרנסקי. "היא לא מזויפת כמו דוגמניות אחרות שאני עובד איתן בארץ. יש לה אופי שבנוי כך, שההצלחה לא עולה לה לראש. היא מדברת עם כולם בגובה העיניים ובעלת מוסר עבודה גבוה מאד. אם אצל בר רפאלי החן שאתה פוגש הוא הוליוודי ומהונדס, אצל גל גדות זה בא באופן טבעי".

פול ווקר, ששיחק לצד גדות בסרטי "מהיר ועצבני" ונהרג בשבוע שעבר (צילום: gettyimages)
פול ווקר, ששיחק לצד גדות בסרטי "מהיר ועצבני" ונהרג בשבוע שעבר (צילום: gettyimages)

דברים דומים אומר גם חברה הקרוב של גדות, המאפר ערן פאל, המלווה אותה עוד מהימים בהם היתה המועמדת מספר 16 בתחרות מלכת היופי וכיום עובד איתה באופן צמוד ואישי. "מעבר לזה שהיא יפהפייה, יש לה תקשורת בינאישית נדירה. היא תמיד על הקרקע, תמיד בפיקוד, ומעריכה באופן אישי את האנשים סביבה", אומר פאל. לדבריו, גם גדות יודעת שההצלחה לא מגיעה מעצמה, והיא עובדת קשה מאוד. "אני סופר מעריץ אותה. בימי צילום בקסטרו היא יושבת בזמן האיפור וההפסקות עם טקסטים ולומדת אותם בעל פה. חשוב לה לדייק בכל מילה, ולהבין את המשמעות שלה. מבקרים אותה בגלל שהיא לא למדה משחק, אבל אני מודע לתהליכים שהיא עוברת והעבודה הקשה שהיא עושה עם מורים לדיקציה ואנגלית, לצד מורים של משחק מול מצלמה".

גל גדות בהקרנת בכורה של "מהיר ועצבני" (צילום: gettyimages)
גל גדות בהקרנת בכורה של "מהיר ועצבני" (צילום: gettyimages)

מההתרשמות שלך, עד כמה היא באמת רוצה להצליח בהוליווד?

"לא דיברנו על זה אף פעם באופן ספציפי, אבל זה נמצא שם. היא חיה חיים מקבילים – ישראל וארצות הברית. לדעתי, היא אף פעם לא תעזוב כאן. עובדה, רק עכשיו היא חתמה לשנתיים עם קרליין, וממשיכה בתפקיד הפרזנטורית של קסטרו".

על אף ההצלחה, הטוקבקים לא עושים לה חיים קלים. גם עכשיו עסוקים רק במשקל שלה.

"זה מחליא בעיניי. אני מבין שיש בעיה חריפה של הפרעות אכילה אצל בנות צעירות, אבל זאת כבר החלטה של קברניטי האופנה בעולם ובארץ. תאמין לי, שאני רואה כמה בורקסים היא אוכלת על סטים של צילומים, ונשארת רזה. היא מנהלת חיים בריאים, עושה ספורט, ויש כאן גם עניין של גנטיקה. אז כן, גל מאוד רזה, ואני מאוד מקנא בה!".