בסוף השבוע האחרון הופיעה ריהאנה באבו דאבי והצליחה לעורר את זעמם של מעריציה המוסלמים, לאחר שהצטלמה על רקע מסגדים והעלתה את התמונות בחשבון האינסטגרם שלה. אומנם גם על הבמה וגם במהלך כל הביקור במדינה הדתית שמרה ריהאנה על קוד לבוש צנוע, אבל עבור מספר מעריצים שרופים של הזמרת, השימוש במסגד כרקע לצילומים אופנתיים היה קצת יותר מדי.

בישראל הליברלית, לעומת זאת, צפויה ריהאנה להסיר מעליה את הרעלה ולעלות הערב (שלישי) על הבמה בפארק הירקון בחמש מערכות לבוש חושפניות ופרובוקטיביות, שמהן יוכלו להתרשם בעיקר הצופים במתחם הגולדן רינג הקרוב לבמה. כל השאר ייאלצו להסתפק בווידאו קליפ החדש של ריהאנה לשיר Pour It Up, שהתפרסם לפני כשבועיים ומאז הוא מסעיר את העולם. הסיבה: שלל הישבנים שמציפים את המסך – החל באלה של הרקדניות המולאטיות, ועד לישבנה של ריהאנה עצמה, שנחשף שם במלוא הדרו בתנועות אגן קצביות שנראות כמו חלק מסקס פרוע.

עוד בערוץ האופנה

אלא שהישבן של ריהאנה הוא הדאגה האחרונה של שומרי המסורת והמוסר ברחבי העולם. אחרי הצילומים הכמעט פורנוגרפיים של מיילי סיירוס מתחילת החודש, אפילו עטיפת הסינגל החדש של ליידי גאגא, שהושק לפני יומיים בעולם ובו רואים את הישבן של הליידי, התקבלה בשלווה מוחלטת. בטח ובטח כשהסינגל הושק חודשיים לאחר שגאגא חשפה את הישבן שלה בטקס פרסי MTV.

כך קרה שבעת ובעונה אחת הפכו שלוש כוכבות הפופ הגדולות בעולם – ריהאנה, ליידי גאגא ומיילי סיירוס, למבשרות המגמה החדשה: התחת כאיבר אופנתי לגיטימי. והן לא לבד מאחור. אליהן מצטרפת גם המלכה האם מדונה, שחשפה את אחוריה באסופת צילומים פרובוקטיביים שיצר לאחרונה צלם האופנה טרי ריצ'רדסון. גם הזמרת Ke$ha פרסמה לפני מספר שבועות תמונה בחשבון האינסטגרם שלה, כשהיא כורעת על הרצפה בישבן חשוף. כותרת התמונה היתה מינימליסטית: butt. אפילו ניסיון להתחכם כבר לא היה שם.

רוצים להציץ? ריהאנה (צילום: gettyimages)
רוצים להציץ? ריהאנה (צילום: gettyimages)

אומנם לא מדובר כאן במגמה בעלת קשר ישיר למראות הנצפים אלינו ממסלולי התצוגות, אבל ייתכן מאוד כי חשיפת האחוריים תשפיע בעתיד גם על עולם האופנה. קחו לדוגמה את בגדי הגוף שלובשות הכוכבות על הבמה – אלו אינם אותם פריטי לבוש שאומצו מעולם הריקוד במחווה לשנות ה-80, אלא אדפטציה חדשה וחושפנית יותר, המתכתבת עם לנז'רי נועז על גבול הזנותי. מספיק להציץ בתמונות של סיירוס מתחילת החודש כדי להבין את המסר. כשהיא לבושה בגד גוף אדום ונעלי פלטפורמה שחורות, חושפת סיירוס הכול – מהחזה ועד הישבן, כולל תמונה פרובוקטיבית במיוחד, בה היא מותחת את בגד הגוף שלה מעלה ומייצרת מעין חוטיני קדמי. משיכה חזקה יותר היתה מגלה לנו גם את קו המתאר של השחלות. בהחלט ייתכן כי בעתיד הנראה לעין, הישבן המבצבץ ייתן אותותיו בפריטי אופנה חדשים – בין אם מדובר במכנסונים קצרצרים עוד יותר ובין אם מדובר בבגדי גוף שיעמיקו אל כיוון החוטיני. עוד חזון למועד.

במרדף הבלתי פוסק אחר שליטה באינסטגרם, בפייסבוק ובמספר הצפיות ביוטיוב – כל לייק קובע. כולן רוצות להיות בפסגה ולכולן יש קוצים בתחת כדי לא לקפוא על השמרים. בבדיקה באמצעות גוגל טרנדס, נראה כי המאבק על הפסגה לאורך השנה האחרונה צמוד בין ארבע הכוכבות חושפות הישבן, כאשר סיירוס, הפרובוקטיבית מכולן, נמצאת בטופ. לראיה, הווידאו קליפ שלה לשיר Wrecking Ball, שצילם וביים טרי ריצ'רדסון עצמו, ממשיך לצבור פופולאריות ביוטיוב, עם קרוב ל-250 מיליון צפיות. אם לא בשביל הפופ הקיטשי והדמעות המלאכותיות – לפחות בשביל לראות אותה רוקדת בעירום מלא על שרשרת מתכת.