הדוגמנית הברזילאית ג'יזל בונדשן התמקמה בשנה האחרונה בראש הפירמידה של תעשיית הדוגמנות, כאשר מגזין העסקים פורבס פרסם לפני כעשרה ימים את רשימת הדוגמניות המרוויחות ביותר של 2013. בונדשן נמצאת במקום הראשון עם הכנסות של לא פחות מ-42 מיליון דולר, רובן משיתופי פעולה עסקיים כמו קו הכפכפים איפנמה, קו הלנז'רי לחברת Hope, הקמפיין ל-H&M ועוד. הדוגמנית בת ה-33 הצליחה השנה להשתחל גם לרשימת 100 הנשים המשפיעות בעולם על פי פורבס, שאף ציין כי היא שווה כמיליארד דולר בקירוב.

עוד בערוץ האופנה

שווה כמיליארד דולר. ג'יזל בונדשן להופ
שווה כמיליארד דולר. ג'יזל בונדשן להופ

אבל כסף לא קונה הכול, כך נראה. אתמול נודע כי ביום רביעי הקרוב תקבל הדוגמנית הצעירה קייט אפטון את תואר דוגמנית השנה לשנת 2013 בטקס פרסי האופנה השנתי של ארצות הברית, שמסמן את יריית הפתיחה של שבוע האופנה שיחול בניו יורק. לראשונה בתולדותיו, ישודר הטקס 10 ימים לאחר מכן ברשת החדשות CNN, מהלך שמבטיח לו נתוני צפייה גבוהים וחשיפה גדולה עבור אפטון, אשר תקבל את הפרס מידי דוגמנית השנה של 2012: ג'ואן סמולס.

עדיין לא זכתה בקמפיין מוביל. קייט אפטון לסם אדלמן
עדיין לא זכתה בקמפיין מוביל. קייט אפטון לסם אדלמן

אפטון בת ה-21 היא ללא ספק בחירה ראויה. בשנה האחרונה הפכה נערת ה"ספורט'ס אילוסטרייטד" מדוגמנית בגדי ים שהיתה פופולארית בעיקר במוסכים ואצל גברים מריירים, לדוגמנית שמככבת במגזיני אופנה חשובים. אפטון קיבלה את החיזוק כשכיכבה על שערי מגזינים חשובים כמו "ווג איטליה" בעריכתה של פרנקה סוזאני ו-CR של קארין רויטפלד – שתי עורכות אופנה מהחשובות והמשפיעות בתעשייה העולמית. הפרס, כך נדמה, סימבולי במיוחד, וניתן לאפטון על התהליך שעברה בשנה האחרונה עד שהשתלבה (שלא לומר בויתה) אל תוך תעשיית האופנה.

רומן על אמת. אפטון ומגזין "ספורט'ס אילוסטרייטד" (צילום: gettyimages)
רומן על אמת. אפטון ומגזין "ספורט'ס אילוסטרייטד" (צילום: gettyimages)

עדיין, אפטון טרם קיבלה קמפיין אופנה חשוב, ונראה כי ייקח עוד זמן רב עד שתקבל קמפיין לבית אופנה יוקרתי – אולי הגושפנקה המרכזית לקריירה שלה. זאת, כמובן, אם לא מחשיבים את הקמפיין החדש למעצב התכשיטים דיוויד יורמן בכיכובה. אפטון נכנסה לנעליים גדולות שהשאירו אחריהן דוגמניות העל ג'יזל בונדשן וקייט מוס, אך בניגוד לשתיים האחרונות, שהצליחו לקנות את עולמן בזכות חשיבה עסקית, קמפיינים מעוררי מחלוקת ורשימה ארוכה של מעצבי אופנה שהכתירו אותן כאלילות – אפטון לא הפכה עדיין לשם מבוקש בקרב סטייליסטים וצלמי אופנה. יש סיכוי סביר שהתואר "דוגמנית השנה" יוביל אותה במסלול הבטוח להצלחה, ואם לא – היא תמיד יכולה לעשות עוד שער ל"ספורט'ס אילוסטרייטד".