כשמגיעים אל גרם המדרגות המוביל מקומת הכניסה אל דירת הגג של מעצבת התכשיטים שירלי איציק, קשה שלא להיזכר ב"זיכרונות מהגנים האפורים" – מיני סדרה שזיכתה את דרו ברימור בגלובוס הזהב, והביאה את עלילותיהן האמיתיות של אידית בובייה בייל ובתה "ליטל" אידי, אחייניות של ג'קלין קנדי אונאסיס אשר ירדו מנכסיהן וגרו בעזובה שסימני פאר העבר שלה הלכו והתבלו. אבל הקירות החשופים, הניחוח התעשייתי והחספוס הנוקשה של מעקה המתכת השחור מסתיימים כשמניחים רגל ראשונה בדירת הגג של המעצבת. הקירות הצבועים בלבן ותכלת משרים מיד על המבקר תחושה אינטימית של חופשה ים תיכונית בסוף הקיץ. רק קול קרקור התרנגולים מהגינה מפר את השלווה.

עוד בערוץ האופנה

איציק, שפועלת תחת השם Ruby Star מאז הקימה את המותג בשנת 2000, אוהבת להתגורר בדירות גג. קודם התגוררה בדירת גג במרכז תל אביב, ובשנה האחרונה עברה לרחוב רזיאל היפה ביפו, לא הרחק מקו החוף. הדירה מעוצבת בפשטות, עם רהיטים מינימאליים כמו ערסל קש, ספת עור שחורה וכורסת וינטג'. על הגג המשקיף לים תוכלו לרבוץ על הדשא הסינתטי, או להתרווח על כיסאות הים. על קירות הבית מפוזרות עבודות אמנות של חברים קרובים, כמו האמנית ליז חג'ג', תצלום רקטום של נועה יפה, תצלום נוסף של אורן פנחסי, ציור של מרים כבסה, עבודה של שחר יהלום ועוד. "יש לי עוד מלא עבודות, אבל קירות הבית אלכסוניים אז אין הרבה מקום לתלות אותן", אומרת איציק בצער.

  (צילום: איתי סיקולסקי)

המעבר לדירת הגג ביפו שינה לא מעט מההרגלים של המעצבת. היא בחרה להיגמל מהצורך להעמיס על סביבתה הפרטית ברהיטים וחפצים, וניכר כי תהליך זה בא לידי גם בקולקציות התכשיטים האחרונות שלה, שעמוסות פחות בפרטים אך מדויקות יותר בניואנסים ובשפה העיצובית. שרשראות מהקולקציה הקודמת שנראות כמו חוליית מתכת מעוגלת עם שני כדורים קטנים בסיומם, המזכירים תכשיטים עתידניים או תכשיטי פירסינג מוגדלים – תלויות לצד המראה בחדר השינה ומפנות את מקומן בחנות לקולקציה חדשה שעליה היא שוקדת, בהשראת אבנים וקוורצים שנמצאים באחת הפינות הצידיות בסלון.

חדר השינה הפך לחדר ארונות (צילום: איתי סיקולסקי)
חדר השינה הפך לחדר ארונות (צילום: איתי סיקולסקי)

הנכס: דירת גג שכורה המשקיפה לים התיכון, 74 מ"ר הבנוי כלופט רחב ידיים.

השכונה: רחוב רזיאל, יפו.

הדיריים: שירלי איציק, 32, והחתולה רו בת 13.

ותק בדירה: שנה.

"יש לי עוד מלא עבודות אמנות, אבל קירות הבית אלכסוניים אז אין הרבה מקום לתלות אותן" (צילום: איתי סיקולסקי)
"יש לי עוד מלא עבודות אמנות, אבל קירות הבית אלכסוניים אז אין הרבה מקום לתלות אותן" (צילום: איתי סיקולסקי)

מי עיצב את הבית? "עיצוב הפנים נעשה באופן עצמי. החלל עצמו שכור".

מה היה חשוב לך במיוחד בעיצוב הבית? "אווירה של בית נופש. בניגוד לדירות קודמות שלי, היה חשוב לי לא להעמיס עליו אינפורמציה, חפצים וכדומה. בחרתי להשאיר אותו דליל. ובאמת, כשנכנסתי לגור כאן זה הרגיש לי כאילו יצאתי לחופש. דירה נינוחה, רגועה, לא מוקפדת מדי. רק להביא מזוודה ולהיכנס".

הקולקציות מקבלות ביטוי גם בבית. תכשיטים של רובי סטאר (צילום: נועה יפה)
הקולקציות מקבלות ביטוי גם בבית. תכשיטים של רובי סטאר (צילום: נועה יפה)

האם יש קשר בין סגנון עיצוב התכשיטים שלך לסגנון העיצוב של הבית? "אני חושבת שיש קשר בין השניים מתוך כך ששניהם מייצגים אותי. אני לא מרגישה שאני מעצבת בית כמו שאני מעצבת תכשיט, אבל יש נקודות השקה. את הקטלוג הקודם צילמתי בבית, והקולקציה החדשה שלי, שנעשתה בהשראה מיסטית ואבנים אנרגטיות, מקבלת ביטוי גם בבית. יש לי פינה עם אבנים וקוורצים, שמאוד מעוררת את ההשראה שלי בזמן האחרון".

  (צילום: איתי סיקולסקי)

כיצד את מתלבשת בבית? "בשמלות דקות, או בשורטס וגופייה. בחורף אני לובשת סוודר גדול ומכרבל".

מה הפינה האהובה עלייך? "אני אוהבת את המיטה שלי, שמהחלון לצדה נשקפים עצי אורן, זית וענפי גפן. זה הדבר הראשון שאני רואה כשאני מתעוררת בבוקר. אני גם מאוד אוהבת את ערסל הקש שבסלון".

היכן את נוהגת להירגע בבית? "על הגג עם הנוף לים. אני גם לא מעשנת בבית, אז שם זה אזור העישון וההירגעות".

היכן את נוהגת לשתות את הקפה שלך בבוקר? "על הספה בסלון או על הגג".

פינה אהובה: ערסל הקש בסלון (צילום: איתי סיקולסקי)
פינה אהובה: ערסל הקש בסלון (צילום: איתי סיקולסקי)

עוד אושפיזין בסטייל

עד כמה הדירה משקפת את אישיותך? "היא משקפת את הצורך שלי במרחב – גם מרחב פתוח וגם מרחב תנועה. בשנים האחרונות אני לוקחת שיעורי ריקוד אצל יסמין גודר, אז כשאני רוצה לרקוד בבית יש לי מספיק מרחב. בנוסף, מאוד חשוב לי לדייק בפרטים הקטנים כאדם וכמעצבת. אז יש לי את הפינות הקטנות שלי שאני משתדלת לדייק בהן, אבל יחד הן יוצרות סגנון מאוד אקלקטי".

האם יש לך חדר ארונות? "כן, חדר שלם, שבכלל היה אמור להיות חדר השינה, אבל כשנכנסתי לדירה הבנתי שעם כמות הבגדים והאביזרים שיש לי – אני חייבת חדר ארונות. יש שם עוד שקים שצריך לרוקן".

  (צילום: איתי סיקולסקי)

על מה את מעדיפה לבזבז יותר: כלי בית ורהיטים או בגדים ואביזרי אופנה? "שאלה טובה. בזמן האחרון אני פחות רוצה להעמיס רהיטים על הבית. אני מאוד אוהבת בגדים. וגם אמנות. למזלי רוב חבריי אמנים, אז אנחנו עושים החלפות. אם היית שואל אותי על מה אני מעדיפה לבזבז: אמנות או בגדים, והיה לי מספיק תקציב – הייתי קונה אמנות".