הדוגמנית אל מקפירסון מוכיחה שגם בגיל 49 היא ראויה לכינוי The Body ("הגוף") שהוצמד לה מאז החלה לדגמן, בתחילת שנות ה-80. השבוע פורסם שער גיליון חודש אוגוסט של מגזין האופנה "הארפר'ס בזאר" אוסטרליה, בו מככבת מקפירסון במחווה לשער המיתולוגי שלה משנת 1994 למגזין האמריקאי "פלייבוי". תחת הכותרת Fabulous at Every Age (נהדרת בכל גיל), מצולמת מקפירסון באותה תנוחת שיכול רגליים מפתה, כשאת גופה מכסים רק זוג גרבונים שחורים ודקיקים. מזל שלוח השנה מראה כי עברו 19 שנים מאז הפעם האחרונה שהצטלמה בפוזיציה הזו, כי מהצצה על גופה של מקפירסון עוד היינו עלולים לצאת לרחוב עם חולצה של גזוז ולחכות לפרק החדש של "בוורלי הילס 90210".

עוד בערוץ האופנה

אל מקפירסון על שער המגזין "הארפר'ס בזאר", 2013
אל מקפירסון על שער המגזין "הארפר'ס בזאר", 2013

מחוות לשערים מיתולוגיים של דוגמניות-על יוצרים באופן טבעי יחס דואלי אצל הצופה: לכאורה, מראים לנו עורכי המגזין כי גם בגילה שומרת מקפירסון על מעמדה כאישה יפה, מטופחת ורזה להפליא. אך מהצד השני, ניתן לקרוא את השער הזה באופן אחר, ביקורתי יותר: מדוע דוגמנית בת 49 צריכה להתפשט על שער מגזין כדי להוכיח שהיא עדיין אקטואלית, וכדי להציג לעולם את מאבקה באיתני הגיל? ניתן לשער כי מקפירסון מהווה מודל לחיקוי עבור נשים רבות ברחבי העולם, שנאבקות לשמור על המראה הצעיר אל מול חוקי הגרביטציה. אלה אולי מוצאות את השער הנוכחי כמקור השראה, או קנאה מעיקה.

אל מקפירסון על שער מגזין "פלייבוי", 1994
אל מקפירסון על שער מגזין "פלייבוי", 1994

כמובן שמקפירסון לא לבד במלחמת ההתשה של הגיל. לצדה של "הגוף" נמצאות שאר חברותיה מתור הזהב של דוגמניות העל, שלאחרונה עובדות במרץ: נעמי קמפבל פתחה השבוע את תצוגת העילית של אטלייה ורסאצ'ה במסגרת שבוע האופנה בפריז, והשבוע התבשרנו גם כי הדוגמנית כריסטי טרלינגטון בת ה-44 נבחרה לככב בקמפיין החורף הבא של בית האופנה האיטלקי פראדה, תוביל את קו ההלבשה התחתונה של קלווין קליין, ואף מככבת במודעות הקמפיין של המעצב האמריקאי ממוצא אסיאתי ג'ייסון וו. קמפבל, טרלינגטון והגוף של מקפירסון - עליו אנחנו יכולים רק לחלום – מחזקים את מה שאמרנו תמיד: אפשר לקחת את דוגמניות העל מהקמפיינים, אבל אז הקמפיינים יחזרו על ארבע.