שבוע האופנה במילאנו בהלם: צמד המעצבים האיטלקים דומניקו דולצ'ה וסטפנו גבאנה צפויים להיכנס לכלא לתקופה ממושכת - כך פסק היום אחר הצהריים בית משפט באיטליה. בתום משפט שנמשך כשלוש שנים בחשד להסתרת הכנסות והעלמות מס בהיקף של 1.4 מיליארד דולר (כמיליארד יורו), גזר הדין שניתן היום שולח את השניים לתקופת מאסר של שנה ושמונה חודשים. דולצ'ה את גבאנה לא נכחו במשפט, והם מכחישים את ההאשמות נגדם. עונש המאסר שהוטל על השניים קצר מזה שדרשה התביעה במשפט: שנתיים וחצי מאסר. עם זאת, כדאי להדגיש כי מי שמצפה לראות בקרוב את השניים בחליפת פסים, ייאלץ להמתין. דולצ'ה וגבאנה אינם צפויים להיכנס לכלא בזמן הקרוב, שכן עדיין נותרו שתי ערכאות שבהן יוכלו לערער על גזר הדין, בטרם יגיע הדיון לבית המשפט העליון - תהליך שעשוי להימשך שנים.

פרשת דולצ'ה וגבאנה החלה בשנת 2004. על פי טענת התביעה, צמד המעצבים, הפועלים יחד משנת 1985, הקימו את החברה גאדו בלוקסמבורג, שלה ניתנה השליטה על מותגי בית האופנה, ובכך נמנעו מתשלום מסים באיטליה. בחקירה התגלה כי החברה הלוקסמבורגית למעשה נוהלה מאיטליה. התובעים גם האשימו את השניים בכך שמכרו את המותגים במחיר נמוך בהרבה מערכם האמיתי, כדי למזער את המסים. בנוסף נטען כי דולצ'ה וגבאנה לא הצהירו על הכנסות של יותר מ-400 מיליון יורו כל אחד, כדי לחמוק ממסים.

קשה לנבא האם גזר הדין ישפיע על הפופולאריות של דולצ'ה, 54, וגבאנה, 50, בתעשיית האופנה. חוג הלקוחות של השניים כולל ידועניות רבות כמו נעמי קמפבל, מדונה, קיילי מינוג ואחרות - שהופיעו על מסלולי התצוגה של המותג ולובשות את עיצוביהם באופן קבוע לאירועים חברתיים. השניים היו לא רק זוג בעסקים, אלא גם זוג בחיים, אך בשנת 2005 פירקו את החבילה הרומנטית ונותרו שותפים עסקיים בלבד. לפני כשנה סגרו את הקו המשני D&G והחליטו להשיק את הקולקציות בעיצובם תחת קו אחיד. בשבוע הבא אמור המותג להציג את קולקצית אביב-קיץ 2014 במהלך שבוע האופנה לגברים במילאנו. טרם ידוע אם החלטת בית המשפט תשפיע על התצוגה המתוכננת. מה שבטוח, במידה וייכנסו השניים אל הכלא, זאת תהיה הכניסה האופנתית ביותר מתחת לסורג ובריח בשנים האחרונות.