"אף פעם לא ניסיתי דיאטה" (מירי בוהדנה), "בשבילי, לדגמן מידות גדולות זו בעצם הכרזה חברתית" (קארה אוטיס), "אף פעם לא עמדתי מול המראה ואמרתי 'אני יפה'" (שירז טל) ו"אני מאמינה שנולדתי עם נשמה קצת יותר עתיקה" (מורן אטיאס) – אלו הם רק חלק מרשימה ארוכה של משפטים שאותם נוהגות הדוגמניות למחזר שוב ושוב, רק בניסוחים טיפה שונים.

לפי הראיונות בתקשורת, אפשר בקלות להאמין כי כל הדוגמניות מעולם לא ראו סמים בתעשייה, אוכלות יותר מאדם ממוצע, שואפות להיות שחקניות/זמרות/אמניות, לא מתעסקות בכסף, שונאות להתעמל ובכלל לא ידעו שהן יפות וגם היום לא בטוחות בזה (הרי הברכיים שלהן כל כך בולטות). אז מה הן כן? שיחקו כדורגל עם הבנים עד שיום אחד, לגמרי במקרה, טייל על המגרש סוכן דוגמניות שקטף אותן היישר אל המסלולים במילאנו.

מורן אטיאס. נשמה עתיקה (צילום: עדו לביא)
מורן אטיאס. נשמה עתיקה (צילום: עדו לביא)

כדי שלא יעבדו עליכם, ליקטנו את 10 הקלישאות הבולטות של הדוגמניות הישראליות, מתוך ראיונות שהעניקו בשנים האחרונות. כך שאם אתה נער בן 16 שלא רוצה להרוס לעצמו את הפנטזיה, זה הזמן להפסיק לקרוא. עבור מי שבכל זאת מוכן להכיר את הדוגמניות קצת יותר לעומק, צירפנו גם את הפרשנות שלנו לדברים. כך שבפעם הבאה שדוגמנית מספרת לכם שהיא התברכה בגנטיקה משובחת, פשוט תבקשו לראות תמונה של אמא שלה. או סתם תבדקו מה יש לה בצלחת.

עוד בערוץ האופנה:

אילנית לוי. אלירז יודע ששיחקת עם הבנים? (צילום: שי יחזקאל)
אילנית לוי. אלירז יודע ששיחקת עם הבנים? (צילום: שי יחזקאל)

1. כשדוגמנית אומרת: "אני הכי סטיגמה של דוגמנית שהיתה טום בוי בתור ילדה" (אילנית לוי)

אנחנו שומעים: הפכתי מברווזון מכוער לכוסית של השכבה. זה אומנם לא קרה בין לילה, אלא אחרי דיאטת כאסח, החלקה יפנית, חמצון ותלישת שערות מסיבית, אבל כל השאר יחשבו שזה קרה ככה פתאום, באיזה לילה בחופש שבין י"א לי"ב. לחלופין, מדובר בבחורה שמאז ומעולם היתה מלכת הכיתה ומפחדת להישמע כאילו היא עפה על עצמה ב-180 קמ"ש.

שרון גניש בקמפיין של ורסאצ'ה. לא ראיתי, לא שמעתי, לא ידעתי
שרון גניש בקמפיין של ורסאצ'ה. לא ראיתי, לא שמעתי, לא ידעתי

2. כשדוגמנית אומרת: "לא ראיתי סמים בעולם הדוגמנות, או משהו יוצא דופן" (שרון גניש)

אנחנו שומעים: למדתי מהטעות הפטאלית של עמית מכטינגר בראיון המיתולוגי ל"7 ימים" ומאז אני יודעת שאסור לספר על סמים בעיתון, ושאת מה שקורה בתצוגות האופנה צריך להשאיר בתצוגות האופנה. גניש אף החריפה את המצב, ובעוד שכל העולם ידע שדונטלה ורסאצ'ה, הבוסית שלה לשעבר, היתה מכורה לסמים, היא התעקשה שלא היה לה מושג וש"הכול היה הכי מהמם, הכי גלאמור". אז נכון, אנחנו לא באמת מצפים שמישהי תחבל לעצמה בפרנסה בשם האמת העיתונאית של כתבת רכילות. מצד שני, אולי להבא כדאי להגדיר מה זה "יוצא דופן".

ותודה לאמא שהביאה אותי עד הלום. אניה מרטירוסוב (צילום: mc2)
ותודה לאמא שהביאה אותי עד הלום. אניה מרטירוסוב (צילום: mc2)

3. כשדוגמנית אומרת: "מה לעשות שהתברכתי בגנטיקה משובחת כמו אמא שלי?" (אניה מרטירוסוב)

אנחנו שומעים: תפוח זאת ארוחת בוקר לגיטימית. וגם מלפפון לארוחת צהריים. וארוחת ערב אני בדרך כלל שוכחת לאכול. זה קורה לכולם, לא?

4. כשדוגמנית אומרת: "אני כותבת שירים מגיל שש. האהבה האמיתית שלי זה לכתוב ולקרוא" (יבה דון)

אנחנו שומעים: אני סובלת מרגשות אהבה-שנאה לעולם הדוגמנות ומאחורי הפנים היפות שלי מסתתרת נפש מיוסרת ועמוקה של אמנית (ע"ע מלאני פרס, עם הקול הסדוק והמרגש שהצהירה בעבר כי היא עובדת על אלבום בכורה).

5. כשדוגמנית אומרת: "אני רוצה להבין מי זה שייקספיר, מי זה טולסטוי באמת. אני פונה לכיוון של תיאטרון, וזה מה שמעניין אותי, לא שום דבר אחר" (אגם רודברג)

אנחנו שומעים: אני חולמת לעשות את תפקיד אימא קוראז' כבר בשנה ב' ובעתיד בונה על התפקיד של גולדה מאיר. אבל עד אז, וכנראה שגם אחרי, אין לי בעיה להצטלם בביקיני על השער של "פנאי פלוס" ולעשות קמפיין למחליקי שיער.

רוצה להבין מי זה טולסטוי באמת. אגם רודברג בקמפיין של בוניטה דה מאס (צילום: רפי דלויה)
רוצה להבין מי זה טולסטוי באמת. אגם רודברג בקמפיין של בוניטה דה מאס (צילום: רפי דלויה)

6. כשדוגמנית אומרת: "‫חברה המליצה עליי לתחרות ללא ידיעתי ולהפתעתי הגדולה זכיתי" (לימור שריר, מלכת היופי 1973)

אנחנו שומעים: חפרתי לכל החברות/שכנות/בנות משפחה ולמוכר במכולת על כך שאני יכולה להתאים לתחרות, ורק אז הם המליצו עליי. חוץ מזה, יש פרס לממליצה אז שיגידו תודה.

7. כשדוגמנית אומרת: "מספיק לי לראות בופה בשביל להיות שבעה" (גלית גוטמן)

אנחנו שומעים: תעזבו אותי באימש'כם, אני רעבה!

אוכלת עם העיניים. גלית גוטמן בקמפיין של קרייזי ליין (צילום: דודי חסון)
אוכלת עם העיניים. גלית גוטמן בקמפיין של קרייזי ליין (צילום: דודי חסון)

8. כשדוגמנית אומרת: "בכל מה שקשור לכסף שלי, אני לא מתעסקת. אני יודעת שיש לי מספיק כדי לקנות את הנעליים שאני רוצה" (בר רפאלי)

אנחנו שומעים: ואני רוצה את הנעליים של מנולו בלאניק שעולות 1,000 דולר. ואני רוצה אותן בשלושה צבעים. ואני גם רוצה דירה במגדלי יו. את הפנטהאוז. ובלי אף מילה על הנחיית "אקס פקטור". עניין של כמה מיליונים, אבל למה כל הזמן חייבים לדבר על כסף?

פאולינה אלברשטיין בקמפיין של אינטימה. מקסימום מהמקרר למיטה (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
פאולינה אלברשטיין בקמפיין של אינטימה. מקסימום מהמקרר למיטה (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

9. כשדוגמנית אומרת: "אני עצלנית וכמעט שלא עושה פעילות ספורטיבית" (פאולינה אלברשטיין)

אנחנו שומעים: אני "כמעט שלא עושה", רק ארבע ימים בשבוע גוהרת על ההליכון ואחר כך עושה 200 כפיפות בטן. ממש בקטנה.

10. כשדוגמנית אומרת: "אני לא עומדת בסטנדרט של ה-BMI, למרות שאני מגדירה את עצמי כבן אדם בריא" (יאנה גור)

אנחנו שומעים: קפצו לי, חבורת שמנות מרירות!