היחס שלי ליריד "הוד והדר לבושה" אמביוולנטי מאוד. מצד אחד, זה אחלה מיזם שמישהו היה צריך להרים כדי לאפשר לנשים דתיות למצוא את מבוקשן לפני החגים. הוא מאפשר למעצבות דתיות למכור את מרכולתן לקהל יעד ממוקד, בשתי נקודות מכירה נגישות ומרכזיות (באולמי וואהל בגבעת שמואל מול אוניברסיטת בר אילן עד יום חמישי הקרוב, ובבנייני האומה בירושלים בימים שני עד רביעי בשבוע הבא), והרווח הוא של שני הצדדים: גם של המוכרות וגם של המבקרות הזוכות להנחות של עד 70 אחוז. בנוסף, האירוע מאפשר חוויית קנייה מעניינת וחברתית שכוללת גם הרצאות ותוכן. הקהל נשי בלבד, כך שהמבקרות יכולות למדוד כיסויי ראש מבלי להיכנס לתאי מדידה, ובכלל - להרגיש חופשיות כציפור.


בדוכן של שדה בר

מצד שני, כחובבת וצורכת אופנה, אני חושבת שאין ביריד הזה מספיק סגנונות וגוונים: הוא מתאים לנשים בגילאים מסוימים (עד גיל 45), במידות מסוימות (לרזות, בדרך כלל) ועם טעם מאד מסוים. נראה לי גם ראוי יותר שאישה שבאה לבקר ביריד מכירות, תיהנה מההתבוננות בסחורה מבלי לשלם על כך (15 שקלים, נכון - זה לא הרבה, אבל זה לא הכרחי לאור העובדה שהמיזם מרוויח מההשקעה של המוכרות).

אבל שלא יהיו כאן טעויות. תמיד נהניתי מהיריד ותמיד גם חזרתי אליו. הפעם יצאתי לסיור ביריד בגבעת שמואל (שימו לב: לא כל הדוכנים מוצגים גם בירושלים) וסימנתי like ליד הדוכנים שבעיניי היו יפים במיוחד:

אורנה ורננה

הדוכן: אורנה ורננה.

לייק: כי הן מציגות עיצוב קצת אחר ומוכרות כל שמלה במספר דגמים, מה שמאפשר לך להיות ייחודית בבגד שבחרת.

מחירים: הקולקצייה החדשה, 520-320 שקל.

ברניקה

הדוכן: ברניקה.

לייק: כי הדוכן ממלא אותך בגעגוע. קולקציית תכשיטים עם ניחוח וינטג'י ורומנטי מאין כמוה.

מחירים: עגילים, 120-90 שקל; שרשראות, 200-100 שקל; מסרקייה, 80-50 שקל.

יעל רוזמרין

הדוכן: יעל רוזמרין.

לייק: כי עצם העובדה שהמעצבת מוכרת בעצמה ולובשת את הבגדים שעיצבה, מזכה אותה בשתי נקודות. חוץ מזה, אהבתי את הרכות של השמלות הקלאסיות והייחודיות. נשיות במיטבה.

מחירים: 400-100 שקל. השמלות עולות בדרך כלל 340 שקל.

נעלי Danit Yaron

הדוכן: נעלי Danit Yaron.

לייק: כי הנעליים יפהפיות, עושות חשק להתחיל לרקוד ומצטלמות מעולה באינסטגרם.

מחירים: נעלי ילדות, 119 שקל; נעלי נשים, 350-199 שקל.

ליאת שיף

הדוכן: ליאת שיף.

לייק: כי המעצבת חשבה על הנערות הדתיות - עניין ממש נדיר במקומותינו, ורק מי שיש לה בת בגיל העשרה תבין את המצוקה עליה אני מדברת. אפשר למצוא בדוכן גם שמלות מעוצבות לנשים וגרביונים בהדפסים מיוחדים.

מחירים: שמלות, 350-250 שקל.

צ'פצ'ולה

הדוכן: צ'פצ'ולה.

לייק: כי המטפחות והסרטים לשיער של המותג צבעוניים ומסוגננים כל כך, שהם יוכלו לייחד בקלות את מי שבוחרת בהם.

מחירים: 130 שקלים ומעלה.

מטליקה

הדוכן: מטליקה.

לייק: כי המעצבת חשבה על מה שחושבת כל בחורה דתייה - איך ללבוש שרוולון או חולצת בסיס עם מינימום בד, כדי לשרוד גם את הקיץ בשלום. פתרונות צניעות, חצאי חולצות, טופים ועוד.

מחירים: טופ, 40 שקל; חצי חולצה, 50 שקל. יש הנחות כמות.