>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

"לעולם לא ארעיב את עצמי בשביל תפקיד. אני לא רוצה שילדות קטנות יגידו 'אני רוצה להיראות כמו קטניס ולכן אפסח על ארוחת הערב'. זה משהו שלקחתי בחשבון בזמן האימונים, כשאת מנסה לגרום לגוף שלך להיראות בדיוק במצב הנכון. ניסיתי שהגוף שלי ייראה בכושר וחזק, ולא רזה וחסר אנרגיות" – השחקנית הצעירה ג'ניפר לורנס אומנם התפרסמה בסרט "משחקי הרעב", אך נראה שלפחות כרגע אין לה תוכניות להרעיב את עצמה בשביל להתאים לדרישות של עולם הזוהר.

כובשת כל שער. לורנס על המגזינים ווג ו-W
כובשת כל שער. לורנס על המגזינים ווג ו-W

בינתיים זה עובד לה: מאז יצא הסרט לאקרנים הפכה לורנס בת ה-22 לכוכבת הוליוודית מבוקשת, ולאחרונה אף נבחרה לאישה הנחשקת ביותר לשנת 2013 על פי האתר askmen.com, כשהיא משאירה מאחור שחקניות ודוגמניות נחשקות כמו מילה קוניס, קייט אפטון ובר רפאלי (שהגיעה למקום 62 בלבד). ההצלחה של לורנס לא כבשה רק את הגברים – למעשה, היא הפכה לאחת הכוכבות הפופולאריות ביותר על שערי מגזיני האופנה בעולם. באוקטובר הופיעה על שער מגזין W האמריקאי, בנובמבר על שער ווג האנגלי, והחודש היא סוגרת את השנה של מגזין אל האמריקאי כשתמונתה מתנוססת על גיליון דצמבר.

"אני חוששת שאני נמצאת יותר מדי מול הפרצוף של כולם בגלל הסרט ("משחקי הרעב", ה"ש)", הודתה לורנס בראיון לטלגרף. "יש פוסטרים שלי בכל מקום, וכשאני רואה פוסטרים של אנשים אחרים מפוזרים בכל מקום אני חושבת שזה מטריד, לא משנה איך הם באופן אישי או מקצועי. לכן אני חוששת שאתחיל להימאס על אנשים". אבל בינתיים, לשמחתה, נראה שתעשיית הזוהר רק צמאה לעוד מג'ניפר לורנס.

לא רק בלונדינית. ג'ניפר לורנס במראה קודר (צילום: gettyimages)
לא רק בלונדינית. ג'ניפר לורנס במראה קודר (צילום: gettyimages)

למרות החזות הצנועה של לורנס – שממשיכה לגור בדירות קטנות גם אחרי שכבר הוסיפה לחשבון הבנק שלה משכורות הוליוודיות שמנות, ומנהלת מערכת יחסים יציבה עם השחקן הבריטי ניקולס הולט – היא לא מתביישת לבטא ברבים את דעתה על מכבש הלחצים ההוליוודי בנוגע לדימוי הגוף. "בהוליווד אני נחשבת לבעלת משקל עודף. אני נחשבת לשחקנית שמנה", אמרה בראיון למגזין אל, והגיבה בכך לאמירות שפורסמו על משקלה בסרט "משחקי הרעב" – שלטענת מבקרים מסוימים הפך את דמותה הרעבה לבלתי אמינה.

  (צילום: gettyimages)

עם זאת, נראה שבעולם שמחוץ לבועה ההוליוודית המראה הטבעי של לורנס הוא זה שהפך אותה למושא הערצה ומודל לחיקוי עבור נערות רבות, ולסמל סקס בעיני גברים. היא מצטרפת לז'אנר חדש של נשים המככבות בעת האחרונה בתעשיית הזוהר העולמית – ובהן קייט אפטון, ריהאנה, ביונסה וסקרלט ג'והנסון, שמופיעות כולן ברשימת הנשים הנחשקות – ומציגות גוף שלא מנסה להסתיר קימורים נשיים. גם הסטייל שמציגה לורנס על השטיח האדום קונה לה לא מעט נקודות בתעשיית האופנה, עם מראה קלאסי ומדויק המתבסס על שמלות של מעצבים כמו אוסקר דה לה רנטה, לואי ויטון, ויקטור אנד רולף ופרואנזה סקולר.

לא רוצה את הפרסום של קריסטן סטיוארט. ג'ניפר לורנס (צילום: gettyimages)
לא רוצה את הפרסום של קריסטן סטיוארט. ג'ניפר לורנס (צילום: gettyimages)

כעת נראה שהדבר היחיד שעומד בדרכה היציבה של לורנס לפסגה הוא הרתיעה שלה מתשומת הלב התקשורתית שהיא מקבלת. בראיון לטלגרף כבר סיפרה על צעדים שהיא נוקטת כדי להימנע מהפפראצי – "אני יודעת שאם אני לא רוצה שיעקבו אחריי אני חייבת לקחת אוטו אחר, ולמדתי לא להשאיר תמונות באינטרנט" – ולעיתון הגרדיאן אף סיפרה כי היא שמחה שלא זכתה בתפקיד של בלה בסדרת "דמדומים", שכן היא לא היתה מעוניינת בפרסום שהוא הביא לקריסטן סטיוארט.

ג'ניפר לורנס בסרט "אופטימיות היא שם המשחק''
ג'ניפר לורנס בסרט "אופטימיות היא שם המשחק''

אך עם הסרט החדש "אופטימיות היא שם המשחק" (שיעלה לאקרנים בחמישי הקרוב), בו היא משחקת לצד רוברט דה נירו וברדלי קופר ועל תפקידה בו היא מועמדת לגלובוס הזהב, וצילומים לסרט השני בטרילוגיית "משחקי הרעב" – נראה כי הפפראצי לא ייתנו לה מנוח בשנים הקרובות.