>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

לאחר שכבשה בחודש שעבר את מעוזי האופנה החשובים של התעשייה, עם שער פרובוקטיבי למגזין ווג איטליה והפקת אופנה שמרנית בווג אמריקה, מתפנה קייט אפטון לכבוש יעד נוסף בדרך להפיכתה מעוד נערת חופים סקסית לדוגמנית כוכבת לגיטימית, ומככבת על שער גיליון ינואר של ווג אנגליה תחת הכותרת The Model Who Keeps It Real.

"זה נדיר מאוד לראות היום דוגמנית שעושה בקלות את המעבר מצד אחד של העסק (דוגמנית בגדי ים, א"י) לצד השני (דוגמנית אופנה, א"י), בעיקר בשל העובדה שדוגמניות אופנה נדרשות להיות כמעט נטולות קימורים, שעה שדוגמניות בגדי הים חוגגות את קימוריהן", הסבירה עורכת ווג אנגליה, אלכסנדרה שולמן, במאמר המערכת הפותח את המגזין. לדבריה, הבחירה באפטון כנערת השער הראשונה של 2013 נבעה מהרצון לשבור את הדימוי של אפטון כדוגמנית בגדי ים פופולארית, ולייצר שיח חדש במגזיני האופנה. "החלטתי לפתוח את שנת 2013 בבעיטה, עם שער של קייט אפטון, דוגמנית שאינה בעלת מראה סטריאוטיפי", כתבה שולמן. "אם כי, בואו נודה באמת, היא גם לא בדיוק דוגמנית שמנמנה".

קייט אפטון. ''בעתיד נשים רבות יפסיקו לרכוש את הבגדים האלה, כי המידות הללו לא ייראו להן מציאותיות'' ( צילום: gettyimages)
קייט אפטון. ''בעתיד נשים רבות יפסיקו לרכוש את הבגדים האלה, כי המידות הללו לא ייראו להן מציאותיות'' ( צילום: gettyimages)

מאז נחת שלשום בדוכני העיתונים הגיליון החדש, נראה כי התחרות היחידה שיש כיום לאפטון בת ה-20 על תשומת הלב התקשורתית בבריטניה היא רק ההיריונית המלכותית קייט מידלטון. למרות שזה נשמע מעט מוזר, לא בכל יום זוכה דוגמנית כמו אפטון לככב על השער האקסקלוסיבי של מגזין ווג. אולם אפטון, שהחלה את דרכה כנערת בגדי ים על שער הספורט'ס אילוסטרייטד של 2012, הצליחה תוך זמן קצר להתמקם על שעריהם של מגזינים חשובים ובולטים, ובראשם ווג איטליה, המגזין C.R של עורכת ווג פריז לשעבר קארין רויטפלד, ועכשיו, כאמור, היא מוסיפה לרזומה שלה את הווג האנגלי. את חותמת הכשרות הסופית היא ודאי תקבל כשתככב בעתיד, אם בכלל, על שערו הממלכתי של ווג אמריקה, חלומה של כל דוגמנית וידוענית.

מירנדה קר מוכיחה שאפשר לדגמן גם עם חזה וקימורים (צילום: gettyimages)
מירנדה קר מוכיחה שאפשר לדגמן גם עם חזה וקימורים (צילום: gettyimages)

אבל כדי לכבוש את תעשיית האופנה ולזכות בקמפיינים יוקרתיים ככל דוגמנית מצליחה, אפטון תצטרך לעבוד עוד הרבה, או לחילופין – לבצע ניתוח להקטנת חזה. "לדוגמנית עם ציצים גדולים מאוד קשה בתעשיית האופנה", אמרה אפטון בריאיון לווג. "אני בטוחה שלכל מעצב אופנה יש דמות מסוימת בראש, שבאופן אידיאלי אוהבת ללבוש את הבגדים שלהם. הבעיה היא שמזה זמן רב הדמות האידילית הזאת אינה מציאותית, אלא אם כן היא דוגמנית בת 15. אני לא באמת יודעת אם מה שנדרש הוא לשנות את מידת הסאמפלים (הדגם הראשוני שיוצר המעצב, לרוב במידה 34 או 36, א"י) או לא, אבל אני חושבת שזה נושא שצריך לדבר עליו. אחרת בעתיד נשים רבות יפסיקו לרכוש את הבגדים האלה, כי המידות הללו לא ייראו להן מציאותיות".

ארין הית'רטון בתצוגת האופנה של ויקטוריה'ס סיקרט (צילום: gettyimages)
ארין הית'רטון בתצוגת האופנה של ויקטוריה'ס סיקרט (צילום: gettyimages)

אפטון היא לא הדוגמנית הראשונה המתהדרת בחזה וקימורים שופעים שזוכה להערצה בתעשיית האופנה. בר רפאלי, אדריאנה לימה, מירנדה קר וארין הית'רטון הן כיום דוגמניות לגיטימיות בתעשייה, אך את עיקר עבודתן הן עושות עבור מותגי הלבשה תחתונה, בשמים, ופחות בקמפיינים בולטים של מעצבי אופנה. לא תמצאו אף אחת מהן בקמפיין האופנה המרכזי של שאנל, ורסאצ'ה או גוצ'י, על אף שהן נמצאות בליגת העל של הדוגמניות.

שמחה שהפכה למודל לחיקוי עבור נערות. קייט אפטון (צילום: gettyimages)
שמחה שהפכה למודל לחיקוי עבור נערות. קייט אפטון (צילום: gettyimages)

אפטון התייחסה בראיון למידות הגוף הנדיבות שלה וסיפרה כי למרות הכול, האושר הגדול שלה מגיע מהעובדה שהפכה מודל חיקוי עבור נערות צעירות רבות. "אני מתרכזת בלחיות אורח חיים בריא ולהיות הכי טובה שאני יכולה", סיפרה. "אני מרגישה שיש לי את היכולת לעזור ולהשפיע על בנות שעוברות בעיות עם דימוי הגוף שלהן. אני מרגישה עם זה מדהים".