>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

כולם מקווים שבכל רגע נחזור לשגרה, אך בינתיים נאלצים רבים מאיתנו להסתגר בבתים ולהעביר את רוב שעות היום בממ"ד, במקלט או בכל מרחב מוגן אחר, בחיפוש אחר עיסוק שאינו התעדכנות בלתי פוסקת במבזקי החדשות. אז מה עושים כשסגורים כל היום בפנים? איך מעבירים את השעות הארוכות של השעמום והחששות בלי לצאת לאוויר הצח? עם בוא הסתיו, אפשר לנצל את הזמן לעבודת יד מרגיעה ופרודוקטיבית, שתעסיק את הידיים וגם את הראש.

  (צילום: shutterstock)

אפשר לסרוג כובעי גרב לכל המשפחה או לעטר כריות ובגדים ברקמות – כל מה שצריך הוא לשלוף מהבוידם מסרגות, שאריות צמר, מחטים וחוטי רקמה. ואם לא למדתם אף פעם איך לסרוג או לרקום, אין בעיה – קיבצנו חמישה סרטוני הדרכה מצולמים, בסיסיים ופשוטים, שמלמדים במהרה את כל התורה – מסריגת עיניים ועד סוגי רקמות.

  (צילום: shutterstock)

איך מתחילים לסרוג

סריגה אומנם נראית כמשימה מסובכת ואפילו בלתי אפשרית כשלא מבינים את הטכניקה, אבל שני סרטוני ההדרכה הבאים מלמדים בפשטות ובדקדוק איך ליצור עיניים, ומה הם הצעדים הראשונים לסריגת פריט.

איך סורגים צעיף

אחרי שהבנו את הבסיס הטכני, כדאי לנסות לסרוג צעיף – פריט חורפי, פרקטי ותמיד אופנתי. בסרטון הזה נמצא תרגול נוסף של יצירת העיניים הבסיסיות והתחלת תהליך הסריגה, לצד הסבר פשוט על סריגת צעיף באורך הרצוי לפי טיפים מועילים.

איך סורגים כובע

מי שלא מפחד להתמודד עם אתגרים טכניים, יכול לעבור מיד לסריגת כובע גרב במסרגות עגולות, וכך לדאוג שכל בני המשפחה ישמרו על ראש ואוזניים חמות.

איך מתחילים לרקום

לא מתחברים למסרגות אך עדיין רוצים להעביר את הזמן בדרך יצירתית? הסרטון הזה מלמד ומדגים את השלבים הראשונים והבסיסיים ביצירת רקמה על יריעת בד.