>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

לאחר שהכניס את ויקטוריה בקהאם לשקית נייר, עיטר את פניה של הלנה בונהם קרטר בנקודות, צילם את הדוגמן הטרנסג'נדר אנדריי פז'יק ועורר שערורייה כשבחר כפרזנטורית את השחקנית הצעירה אל פנינג בהיותה בת 13 בלבד – המעצב מארק ג'ייקובס מכריז על הפנים החדשות של מותג האופנה שלו: הדוגמנית האנונימית למדי רובי ג'ין ווילסון. בהתחשב בהיסטוריית הדוגמניות של ג'ייקובס, שידוע כמי שלא מפחד - ואולי אפילו מעדיף - לבחור בנערות צעירות מאוד או רזות מאוד, אפשר לשער כי גופה השדוף באופן מתריס של ווילסון הוא שקסם במיוחד למעצב. את הקמפיין לעונת אביב-קיץ 2013 יצלם, כרגיל, יורגן טלר.

רובי ג'ין ווילסון בתצוגת אביב-קיץ 2012 של לואי ויטון (צילום: gettyimages)
רובי ג'ין ווילסון בתצוגת אביב-קיץ 2012 של לואי ויטון (צילום: gettyimages)

הרזומה הדל יחסית של ווילסון בת ה-19, שהחלה את קריירת הדוגמנות שלה בשנת 2009, לא כולל כמעט הופעות על שערי מגזינים ובקמפיינים גדולים. ועדיין, לאחר שפתחה וסגרה את תצוגת אביב-קיץ 2013 של ג'ייקובס בשבוע האופנה, אף אחד לא היה ממש מופתע מהמינוי הלוהט.

רובי ג'ין ווילסון בתצוגת אביב-קיץ 2012 של Y-3 (צילום: gettyimages)
רובי ג'ין ווילסון בתצוגת אביב-קיץ 2012 של Y-3 (צילום: gettyimages)

הלוק הצנום של ווילסון כולל עצמות לחיים בולטות, לסת מודגשת, עיניים חומות, פה קטן ורגליים גפרוריות להחריד, ונראה בתחילה כמתאים יותר לשחקנית תקופתית מאשר לדוגמנית על. אך בזכות הבעה המשלבת התנשאות עם חוסר ביטחון, הופעתה בתצוגת האופנה של המעצב הצליחה להזכיר דווקא את המראה של נערת הפקטורי של אנדי וורהול, האיט גירל אידי סדג'וויק.

ויקטוריה בקהאם. מארק ג'ייקובס הכניס אותה לתוך שקית (צילום: gettyimages)
ויקטוריה בקהאם. מארק ג'ייקובס הכניס אותה לתוך שקית (צילום: gettyimages)

ווילסון הוחתמה לראשונה בסוכנות דוגמנות כשהיתה בת 15, לאחר שחברה לכיתה שלח תמונות שלה לסוכנות פריסיליה. לסוכן שלה ג'ז דיילי, כצפוי, יש רק דברים טובים לומר על הכוכבת הנוסקת שלו: "מיד ידענו שהיא עשויה מחומר של דוגמניות", אמר לאתר oyster. "עור הפורצלן, תווי פניה העדינים וגובהה (1.80 מ'), הם מה שהופכים את רובי ג'ין לבולטת בשטח, בשילוב עם אישיותה החברותית. אנחנו לחלוטין מעריצים את רובי ג'ין, וזה לא מפתיע שהיא מיוצגת על ידי סוכנויות צמרת כעלית בפריז ופורד בניו יורק".

בשנת 2010 הופיעה ווילסון לראשונה בשבוע האופנה, כשהשתתפה בתצוגה של לקוסט. בשנת 2011 היא כבר השתתפה ב-15 תצוגות אופנה, ובהן לואי ויטון, ז'יל סנדר, ברברי, מארק ג'ייקובס, יגאל עזרואל, ג'רמי סקוט, ג'ונתן סונדרס ועוד. חובבי מגזיני האופנה היו יכולים להיתקל בה בהפקות במגזינים כמו דייזד אנד קונפיוזד, ID וטין ווג, אך היא הופיעה רק בקמפיינים מועטים – לקולקציית הריזורט של כריסטופר קיין, למותג ג'ק אנד ג'ק ולמשקפי Ksubi.

רובי ג'ין ווילסון בתצוגת אביב-קיץ 2012 של ז'יל סנדר (צילום: gettyimages)
רובי ג'ין ווילסון בתצוגת אביב-קיץ 2012 של ז'יל סנדר (צילום: gettyimages)

גם מהראיונות המעטים שנערכו עם ווילסון, נראה כי מדובר בילדה טובה ועדינה שלא מתקרבת למסיבות פרועות ולחיי לילה מתוקשרים. אפילו כשנשאלה אם יש לה הרגלים מוזרים, ענתה ווילסון: "בכל בוקר אני מתעוררת מוקדם ללא שעון מעורר, גם בימי חופש. אני לא אוהבת לישון הרבה". אכן, מוזר מאוד.