>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

I'm Back, I'm Back, Prouder than ever Baby. במילים אלו נפתח הסינגל החדש של ג'ורג' מייקל, White Light - להיט דאנס-פופ ממכר ונוטף רגשות אשם, עם הפזמון החוזר "אני חי" (רמז להתמוטטות שעבר לפני פחות משנה). השיר ראה אור לפני כשלושה שבועות, והחל מהיום (שלישי) יש לו גם וידאו קליפ חדש בכיכובה של לא אחרת מדוגמנית העל הבריטית קייט מוס.

השימוש בדוגמניות הוא טריק ותיק בארסנל של מייקל, ולמרבה המזל, הוא תמיד עושה את העבודה. לפני 22 שנים צילם קליפ לשיר Freedom 90, בכיכובן של דוגמניות העל לינדה אוונג'ליסטה, נעמי קמפבל, כריסטי טרלינגטון, סינדי קרופורד והדוגמן מריו סורנטי (היום צלם אופנה מוכר), שמאוחר יותר היה בן זוגה של מוס.

שנתיים לאחר מכן חזר מייקל לדוגמניות-על כמו אוונג'ליסטה וטיירה בנקס, בקליפ ללהיט Too Funky. השאר היסטוריה.

הווידאו קליפ החדש בכיכובה של מוס הוא יותר מעוד סרטון לקידום השיר. זוהי הצהרה - מפגש חזיתי בין שני אייקונים בריטיים של תרבות הפופ, ששרדו על אף הסקנדלים הרבים (סקס, סמים ורוקנרול) שעוררו בעשור האחרון.

קייט מוס בשנות ה-90. לא חוששת משערוריות (צילום: gettyimages)
קייט מוס בשנות ה-90. לא חוששת משערוריות (צילום: gettyimages)

בקליפ הנמשך על פני 5:32 דקות, מככבת מוס על תקן המושיע של מייקל (או להפך). לאחרונה אף צייץ מייקל בטוויטר שלו: "צילמנו לקליפ שני סופים - אחד עם תמרון היימליך, שני בהנשמה מפה לפה. טוב, לא ממש. אבל בכנות, קייט היא המושיעה שלי. לפחות בווידאו קליפ".

בניגוד לקליפים הקודמים של מייקל בכיכובן של טופ מודלס, שהיו בעיקרם פרודיה על תעשיית האופנה, כאן מככבת מוס בתפקיד מיסטי. הקליפ מספר על מצב שבין חיים למוות, והוא שופע אלמנטים פסיכואנליטיים ופלאשבקים לעברו של מייקל: משטרות, החייאות וכו'. מוס, במעיל פרווה ראוותני ובמכונית BMW לבנה, מלווה את הקליפ כדמות שבאה והולכת, ולבסוף מטילה מטבע, כמו במשחק עץ או פאלי, הקובע את חייו או מותו של מייקל. או כך לפחות אנחנו הבנו מהיומרנות הפסיכולוגית של הקליפ.

מייקל בצעירותו, 1984 (צילום: gettyimages )
מייקל בצעירותו, 1984 (צילום: gettyimages )

הקאמבק הנוכחי של המלך ג'ורג', 49, מגיע לאחר התמוטטות מתוקשרת בנובמבר האחרון, לפני הופעה בווינה. הזמר אושפז עם דלקת ריאות מסוכנת, כתוצאה מהזנחה פושעת של בריאותו בשנים האחרונות. "ג'ורג' ביטל הופעות עקב דלקת ריאות", מסרה הדוברת של מייקל. "זה התחיל עם זיהום בחזה, והתפתח לכדי דלקת ריאות, כך שהוא היה חייב לבטל הופעות".

אנדרו רידג'לי ומייקל בימי Wham! העליזים (צילום: gettyimages )
אנדרו רידג'לי ומייקל בימי Wham! העליזים (צילום: gettyimages )

מדורי הרכילות חגגו, וטענו כי היתה זו קריסת מערכות כתוצאה משימוש מופרז בסמים. היו גם שדיברו על איידס. האשפוז בווינה היה האחרון בשרשרת השערוריות-מעצרים-התמוטטויות שעבר הזמר ב-14 השנים האחרונות, רובם כתוצאה משימוש בסמים, נהיגה בשכרות ומעשים מגונים. 31 שנה מאז פרץ לחיינו עם הרכב הפופ האלמותי Wham!, כיום זוכרים את מייקל בעיקר כזמר מטורלל ופחות כיוצר מוכשר.

מייקל בהופעה, 2008 (צילום: gettyimages )
מייקל בהופעה, 2008 (צילום: gettyimages )

לזכותו יש לומר, כי הוא מעולם לא חשש לדבר בפומבי על חייו האישיים, ולפרסם שירים על אירועים שחווה. למשל, הלהיט Outside מאוקטובר 98', שנכתב לאחר שנעצר באפריל אותה שנה, לאחר שחשף את איבר מינו בשירותים ציבוריים בבוורלי הילס לעיני גבר אחר, שלדאבונו היה שוטר סמוי. מייקל יצא מזה בקנס על סך 810 דולר, ויצא סופית מהארון. השיר Outside היה בעיני רבים להמנון היציאה מהארון של הזמר, וברבות השנים אף הפך ללהיט "אאוטינג" בימי גאווה. שמונה שנים מאוחר יותר נתפס מייקל שוב מקיים יחסי מין בציבור, הפעם בפארק האמפסטד הית' שבצפון לונדון.

עדיין חי, ושר על זה. מייקל, 2011 (צילום: gettyimages )
עדיין חי, ושר על זה. מייקל, 2011 (צילום: gettyimages )

מלבד שערוריות מין סליזיות שפרנסו בעיקר צהובונים מציצנים, מייקל נתפס לא פעם כשברשותו סמים. במרץ 2006 נתפסה בגלגל מכונית המרצדס שלו כמות גדולה של קנאביס, וחודש לאחר מכן נחקר במשטרה לאחר שהתנגש בשלוש מכוניות. שנה לאחר מכן הוא נמצא מחוסר הכרה ברכבו ורשיונו נשלל ממנו לשנתיים, ובשנה שלאחר מכן נעצר שוב בשירותים של פארק האמפסטד הית', הפעם לאחר שנמצא מחזיק סמים מסוג קראק, קוקאין ומריחואנה. וזה ממשיך: באוגוסט 2009 הוא התנגש עם הג'יפ שלו במשאית, שנה לאחר מכן נכלא למשך שמונה שבועות לאחר שנהג תחת השפעת סמים והתנגש בחנות לפיתוח תמונות. עם הספק כזה, פלא שהוא חוזר ושר שהוא חי?