>> צפו בכל התוכניות של ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT

דוגמנות היא מקצוע עם סיכונים רבים, זאת יודעת כל דוגמנית מתחילה. מלבד סיפורי הסמים וההטרדות המיניות על סט הצילומים, יש סיכוי גדול שיום עבודה ממוצע על מסלול התצוגה יסתיים עם רגל שבורה, כולל תיעוד בלתי מחמיא בעליל שעלול להפוך לקאלט ביוטיוב. ככה זה, ככל שהנפילה קשה וכואבת יותר, כך היא תימצא כמשעשעת יותר בעיני מיליוני הצופים ברשת.

מסלול חלקלק. תצוגת האופנה של הרווה לז'ה, 2009 (צילום: gettyimages)
מסלול חלקלק. תצוגת האופנה של הרווה לז'ה, 2009 (צילום: gettyimages)

לפני כשלושה ימים התפרסם ביוטיוב סרטון וידאו חדש בן שתי דקות, שמאגד עשרות נפילות של דוגמניות על המסלול, ערוכות לעילא בסדר משעשע ומפתיע, על רקע שירו של ג'ו קוקר You are so beautiful. הסרטון מסתמן כלהיט אינטרנטי, ומאז עלה אף זכה ללמעלה מ-300 אלף צפיות.

ניתן למנות סיבות רבות להחלקה על המסלול, גליצ'ים בז'רגון הספורטיבי. ממסלול חלק שלא תמיד מאפשר צעידה בטוחה (מה שמביא דוגמניות רבות להרים את ברכיהן גבוה במהלך הצעידה ולהיראות כשועטות על המסלול), דרך נעלי עקב בלתי אפשריות ועד איבוד שיווי משקל רגעי, או כמו שתראו בחלק מהקטעים בסרטון: לוקיישנים שהם סכנת חיים של ממש. למשל, דוגמנית שצנחה לבריכה בה התקיימה התצוגה, או מסלול עם שני שעונים גדולים, שחתכו את המסלול כמטוטלת והעיפו את הדוגמנית מהמסלול.

ולמרות הכול, כוחו של הסרטון הוא בעריכה המצוינת, ובשילוב המצוין בין הקטעים המפורסמים בז'אנר, יחד עם קטעים ישנים וזכירים פחות. תוכלו לזהות בו את הדוגמנית ג'סיקה סתאם, שהתרסקה על המסלול של המותג קלואה בשנת 2006, לבושה שמלת מידי בצבע פחם. סתאם מעדה על רגלה הימנית והשתטחה על פניה, כשמצחה מכה בחוזקה במסלול. הודות ללמעלה ממיליון וחצי צפיות ביוטיוב, זוהי הנפילה הנצפית ביותר ברשת, אך לא בהכרח הזכורה ביותר.

נפקדות מהסרטון שתי נפילות מפורסמות מאוד: נעמי קמפבל שצנחה על המסלול של ויויאן ווסטווד בפריז בשל נעלי פלטפורמה בגובה 22 סנטימטרים, והנפילה החוזרת ונשנית של הדוגמנית לינדזי וויקסון, שקרסה שוב ושוב ושוב על המסלול, לקול מחיאות הכפיים של הקהל. צפייה מהנה.