>> צפו בכל התוכניות של ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT

בשעה שתלמידי תיכון רבים כבר מתחילים בחיפושים אחר בגדים לנשף הסיום החגיגי, מגזין ווג האיטלקי בחר להציע גרסה משלו לאירוע. על שער גיליון אפריל של המגזין מצולמת קבוצה של שישה דוגמנים, שלושה בנים ושלוש בנות, כולם לבושים בהידור חגיגי. הכותרת: Night of Nights.

בעוד שתי הדוגמניות הבלונדיניות הישובות משדרות קור אלגנטי מרוחק, הדוגמנית הברונטית העומדת מאחורי הספה מביטה אל המצלמה במבט חצוף ומפוקס. תכירו, זוהי סוז'ורנה מוריי – אחת הדוגמניות החמות של הרגע.

בתצוגת האופנה של ת'אקון, סתיו-חורף 2012-13 (צילום: gettyimages)
בתצוגת האופנה של ת'אקון, סתיו-חורף 2012-13 (צילום: gettyimages)

המראה של מוריי הוא בדיוק ההפך ממה שאפשר לצפות מדוגמנית. עם לסת נפולה, עיניים המשוכות מטה ומראה גמלוני כללי המשדר לא מעט אנדרוגיניות מחוספסת – קשה להאמין שהיא היתה מלכת הכיתה. בצילום המפואר של סטיבן מייזל לשער ווג האיטלקי היא אומנם נראית מסוגננת ומלוטשת, אך נראה שמתחת לבגדי היוקרה מסתתרת רוח פרועה ואופי של טום בוי.

בקמפיין לקולקציית ריזורט 2012 של פראדה
בקמפיין לקולקציית ריזורט 2012 של פראדה

היא נולדה בניו ג'רזי בארצות הברית ב-1988, נדדה במהלך נעוריה למקומות שונים, ואף בילתה את שנת הלימודים האחרונה שלה בבית ספר לרכיבת סוסים בווינה כנערה הראשונה אי פעם שהתקבלה למקום. "זה היה קשה ואינטנסיבי, הם לא בדיוק רצו אותי שם", סיפרה מוריי לאחרונה בראיון לניו יורק מגזין.

אחרי שנה ראשונה של לימודי BA כללי באוניברסיטת NYU, היא נרשמה לסוכנות הדוגמניות ווילהמינה, יותר מתוך סקרנות והרפתקנות מאשר מכל סיבה אחרת. "אף פעם אפילו לא פתחתי ווג עד שנכנסתי לתוך העולם הזה, אף פעם לא נמשכתי לאופנה במובן הזה", אמרה בראיון. "זה טוב, מפני שכך מעולם לא ראיתי תוכניות נוראיות כמו 'הטופ מודל הבאה'".

בתצוגת האופנה של מארק ג'ייקובס, אביב-קיץ 2012 (צילום: gettyimages)
בתצוגת האופנה של מארק ג'ייקובס, אביב-קיץ 2012 (צילום: gettyimages)

תוך 11 חודשים בלבד הצליחה מוריי להפוך לדוגמנית מבוקשת בסצנת האופנה הבינלאומית, עם רזומה מרשים הכולל הליכה על המסלול בתצוגות של מעצבים ובתי אופנה ידועים כג'ונתן סונדרס, מארק ג'ייקובס, לואי ויטון, טום פורד, איב סאן לורן ושאנל קוטור, וצילומים לקמפיינים של ז'יל סנדר נייבי ופראדה ריזורט. למרות ההצלחה המהירה, נראה שהיא שומרת על ריחוק מקצועי מהמולת התעשייה. "מאוד נהניתי לעשות את שאנל, כי זה היה כל כך מאורגן", תיארה את חוויותיה משבוע האופנה. "כולם עובדים יחד וכולם נהנים ממה שהם עושים – כי אף אחד לא אוהב דרמות אופנה".