>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

מלבד הניקיונות וביעור החמץ, מרבית ההשקעה סביב חג הפסח היא בבחירת תלבושת חגיגית לליל הסדר – אירוע אופנתי לכל דבר ועניין. לצד שלל המסורות של החג, Xnet ממשיך במסורת הפסח שלו: ביקור בבתיהם של מעצבי אופנה ישראלים, שמציגים בפנינו את התלבושת שבה בחרו לחג. כל מעצב בוחר בבגדים של מעצב או מותג מקומי אחר, וכך נרקמת לה שרשרת של מעצבים ופריטים אשר מרכיבים את סצנת האופנה הישראלית. מלבד הבגדים, כל מעצב חושף גם את סביבת מגוריו האישית. בפרק הקודם ביקרנו אצל גילי אזולאי, שבחרה במעצבת אלומה קליין; אצל אלומה קליין, שבחרה בבגדים של לילך אלגרבלי ל-Lilamist; ואצל לילך אלגרבלי, שבחרה בשמלה של אניה פליט. עכשיו אניה פליט ממשיכה את שרשרת בחירות הבגדים לליל הסדר.

  (צילום: סם יצחקוב)

אניה פליט בוחרת גדי אלימלך

אניה פליט סיימה את לימודיה בשנקר בשנת 2006, ולאחר סטאז' בחברת בת של מרקס אנד ספנסר ועבודה במותג שרון – הקימה, בשנת 2007, את מותגה העצמאי. עיצוביה משלבים עבר והווה, תוך יצירת סילואט נשי ייחודי, טרנדי מחד אך על-אופנתי מאידך. הקולקציה שלה מחולקת לכמה קווים שונים, ובהם גם שמלות ערב וכלה. בימים אלו מעבירה את כל הפעילות לסטודיו ברחוב החשמל, שם תגבש בית אופנה הכולל את כל קווי העיצוב.

בוחרת את: "גדי אלימלך. רציתי שילביש אותי גבר עם עדינות ורגישות, שמכיר אותי. אני אוהבת נקודת מבט גברית על הלבוש הנשי. סקרן אותי איך גדי רואה אותי".

התלבושת: "שמלת מקסי לבנה מטול רקום (בהזמנה אישית בלבד) ומתחתיה קומבינזון ארוך (1,000 שקל)".

הסדר: "ארוחת חג משפחתית בחיפה".

האווירה: "לרוב אנחנו מנצלים את החופש ומיד אחרי ליל הסדר נוסעים לחופשה".

הזיכרון: "בילדותי מאוד אהבתי להתלבש ולהיכנס לדמות. אם לא היה חג, הייתי ממציאה אותו".

הטיפ: "ללבוש משהו אביבי שמסמן התחדשות. בגד שבו אתן יפות בצורה לא מתאמצת".

  (צילום: סם יצחקוב)

גדי אלימלך בוחר בוטיק לאונטרז'ר

גדי אלימלך עוסק בסטיילינג ואופנה כבר למעלה מ-16 שנה, וידוע מאוד בזכות המהפך האופנתי שהעביר את נינט טייב. עיסוקיו בסטיילינג כוללים בניית מלתחה אישית, קטלוגים, הפקות אופנה, הרצאות, פרסומות וליווי חברות בגיבוש קולקציה. בנוסף לעיסוקו כסטייליסט, הוא למד תדמיתנות ועשה סטאז' אצל המעצב ג'רי מליץ. לפני כשנתיים השיק את בית הספר למקצועות הסטיילינג וקניינות אישית, וייסד מותג אופנה משלו. הוא מעצב בגדי נשים בסגנון רומנטי ורך המשולב עם אדג' מודרני ונגיעות וינטג'.

בוחר את: "בוטיק L'etranger בבעלות שימי צרפתי. מדובר בבוטיק ייחודי שמביא לארץ פריטים מושלמים לאנשים שבאמת מחפשים משהו קצת שונה ופחות מוכר בנוף המקומי".

התלבושת: "בחרתי במכנסיים בגזרה צרה של המותג לייבל אנדר קוסנטרקשן (2,000 שקל). הפעם, במקום ללכת על המראה המכופתר, החלטתי לבחור משהו יותר קליל אך עדיין אלגנטי והתאמתי טי שירט (450 שקל) וז'קט עור מיוחד (7,000 שקל) של המעצב Boris Bidjan Saberi. להשלמת המראה בחרתי נעליים של ריק אוונס (2,500 שקל)".

הסדר: "כמו בכל שנה, אצל משפחתי באשקלון".

האווירה: "ליל הסדר הוא מסורת אצלנו, שאין משנים בה כלום ועדיין כל פעם זה כיף אדיר: החל מסידור השולחן המרהיב עם הכלים המיוחדים בהם מגישים רק בליל הסדר, ועד למאכלים המושלמים של אמא. כולם חגיגיים ויש אווירה של משפחתיות מלוכדת".

הזיכרון: "הזיכרון הכי חזק מתקשר לאמא שלי. כמו שהיא דאגה שהאוכל ייצא הכי טעים ושהבית יהיה נקי ומוקפד, כך גם בנוגע למה שבני המשפחה לובשים. תמיד היא דאגה שכולם יהיו לבושים טיפ טופ ולא הקלה ראש גם בזה".

הטיפ: "אני בעד שכל אחד ילבש מה שמרגיש לו נכון ומה שגורם לו להרגיש הכי בנוח (כל עוד זה חגיגי ומכבד את המעמד). מי שהולך עם עצמו לאיבוד, חשוב שיזכור כי שום דבר לא יתפוס את מקומם השמור והנצחי של מכנסיים אלגנטיים וחולצה מכופתרת".

איך התחילה השרשרת? לחצו כדי לחזור לחלק הראשון.

  (צילום: סם יצחקוב)