>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

מלבד הניקיונות וביעור החמץ, מרבית ההשקעה סביב חג הפסח היא בבחירת תלבושת חגיגית לליל הסדר – אירוע אופנתי לכל דבר ועניין. לצד שלל המסורות של החג, Xnet ממשיך במסורת הפסח שלו: ביקור בבתיהם של מעצבי אופנה ישראלים, שמציגים בפנינו את התלבושת שבה בחרו לחג. כל מעצב בוחר בבגדים של מעצב או מותג מקומי אחר, וכך נרקמת לה שרשרת של מעצבים ופריטים אשר מרכיבים את סצנת האופנה הישראלית. מלבד הבגדים, כל מעצב חושף גם את סביבת מגוריו האישית. בפרק הקודם ביקרנו אצל גדעון אוברזון, שבחר במעצב יוסי קצב; אצל יוסי קצב, שבחר בבגדים שמייבאת אמילי שיינר לבוטיק דה בראנץ'; ואצל אמילי שיינר, שבחרה בשמלה של גילי אזולאי למותג ג'ולייט. עכשיו גילי אזולאי ממשיכה את שרשרת בחירות הבגדים לליל הסדר.

  (צילום: סם יצחקוב)

גילי אזולאי בוחרת אלומה קליין

גילי אזולאי, בוגרת לימודי קולנוע במכללת ספיר ולאחר מכן תדמיתנות, ייסדה את המותג ג'ולייט בשנת 2006. היא יוצרת בגדים נשיים ורכים המשלבים ישן עם חדש, קווים רעננים ומראה עירוני שובב.

בוחרת את: "אלומה קליין – היא סקרנה אותי עוד מהימים שעבדה בעלמה אצל קרן בנקר. כשהייתי נכנסת לסטודיו, היא היתה עוסקת במלאכת יד, ותמיד הייתי מוקסמת מעבודותיה".

התלבושת: "בחרתי בשמלת צ'רלסטון (2,600 שקל). צבעי הטווס שלה משכו את עיניי, ואני מאוד מתחברת לסגנון. השמלה מורכבת מהרבה חיתוכים, שילובי תחרות וצבעים".

הסדר: "השנה אנו חוגגים עם הוריי ומשפחתי המורחבת והמאוחדת".

האווירה: "פסח אצלנו הוא מאוד צבעוני. הרבה אנשים, ילדים, הרבה שמח. הצעירים נוהגים להשתכר, הרבה שירה, בדיחות (ותמיד רבים מי יקרא את הקטע של ה'רשע')".

הזיכרון: "ההתרגשות של קניית בגדים חדשים, וגם נעליים. אז כולם נפגשים עם הבגדים החדשים אצל סבא וסבתא. זה חג מאוד שמח ואסתטי".

הטיפ: "בחג יש ריח אחר באוויר, ולכן אני אוהבת בגדים בהירים למרות שבדרך כלל אני מעדיפה שחורים".

  (צילום: סם יצחקוב)

אלומה קליין בוחרת לילך אלגרבלי

אלומה קליין החלה לעצב בשנת 1999 בלונדון, ואף השתתפה בשבוע האופנה בלונדון ובפריז. בגדיה נמכרו בחנויות בארצות הברית, יפן, אנגליה ומדינות נוספות. כשחזרה לישראל בשנת 2007, חברה לחברתה קרין בלום וביחד פתחו את בוטיק אלומה במתחם בזל בתל אביב. הבגדים שהיא מעצבת משלבים עבודות יד ובדי תחרה ועור, טריקו ושרשראות. הסגנון מערבב השפעות מהפאנק ומשנות ה-20 עם צבעוניות לא שגרתית.

בוחרת את: "לילך אלגרבלי מלילהמיסט, יש לה פריטים יפהפיים. מעולם לא לבשתי עיצובים שלה, אז חשבתי שזו הזדמנות, ואכן נהניתי מאד".

התלבושת: "שרשרת אבנים (550 שקל) ושמלה בגווני שחור וצהוב (599 שקל). אני אוהבת את הצבעוניות וה'פאנקיות'. שילבתי גם מכנסיים מנומרים שלי, ויצא מראה אקלקטי שמאפיין את האופן שבו אני מתלבשת".

הסדר: "השנה חוגגים עם אהובים".

האווירה: "אני אוהבת לחגוג עם משפחה וחברים".

הזיכרון: "סבתא שלי תמיד היתה לבושה בשיא האופנה והיתה לוקחת אותי לסיבוב קניות של בגדים לחג".

הטיפ: "זה החג שהכי מתלבשים בו, אז כדאי להתפרע עם שמלה חדשה – אני בעד OVERDRESSED".

  (צילום: סם יצחקוב)

לילך אלגרבלי בוחרת אניה פליט

לילך אלגרבלי נרשמה לקורס תפירה לנשים במתנ"ס המקומי בעיר הולדתה, קרית ים, כבר כשהיתה בת עשר. כשהתבגרה עבדה כדיילת באל על, ובמהלך נסיעותיה בעולם נחשפה לתרבויות, מעצבים ובתי אופנה שמהם שאבה את השראתה. לפני כשמונה שנים הגשימה חלום ופתחה את בית האופנה Lilamist ביחד עם אחותה סמדר, שבו היא מעצבת שמלות ערב נועזות ועתירות שיק מבדים משובחים. לאחרונה השיקה גם מותג אופנה צעיר בשם Made By Lilamist, הנמכר בחנותה בדיזנגוף ובעוד כ-60 נקודות מכירה.

בוחרת את: "אניה פליט, משום שסקרנה אותי בעבודותיה ורציתי להכיר אותה מקרוב".

התלבושת: "שמלת משי כחולה ומודפסת בעלת גזרה ישרה (1,200 שקל). לטעמי היא בעלת סגנון אתני מעושן, והיא מצאה חן בעיניי בקלילותה".

הסדר: "את פסח הקרוב אחגוג אצל אחותי הבכורה בירושלים, בחברת המשפחה וחברים".

האווירה: "אנחנו נוהגים לחגוג את החג תמיד בשולחן מלא אנשים ומנצלים הזדמנות זו לפגישה של חברי משפחה. כמובן שאנחנו מנהלים סדר כהלכתו על פי המסורת בשירה וקריאה בהגדה. אני נוהגת ללבוש כפתן מרוקאי כמו בכל חג, ממבחר ענק שהגיע אליי בירושה מאמי שתחיה".

הזיכרון: "מילדותי זכורים לי הימים שלפני החג וההתחדשות בקניית בגדים חדשים, נעליים ואביזרים. אני זוכרת גם את הציפייה הנרגשת לקראת פסח".

הטיפ: "ליד השולחן אני ממליצה ללבוש בגדים נוחים ואווריריים, אך עם זאת חגיגיים מאוד".

ומה בחרה ללבוש אניה פליט? השרשרת ממשיכה בחלק הבא.

  (צילום: סם יצחקוב)