>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

כשטלולה בונט עוברת ברחוב התל אביבי, אף אחד כבר לא מסובב אחריה את הראש בפליאה. גם נהגי המונית אינם מתרגשים כשהיא נוחתת על המושב האחורי בנעלי עקב גבוהות וקול בריטון המסגיר את גבריותה. "העיר הזאת כבר ראתה הכול", היא אומרת. את טלולה אני מכיר מחיי הלילה למעלה משנה. את טל קלאי, השחקן הצעיר שמגלם אותה כמעט מדי לילה, לא זיהיתי גם כשחלף על פניי ברחוב בקפושון אפור, מכנסי ג'ינס ומשקפי ראייה מלבניים.

תל אביב מוצפת בפרפורמריות צבעוניות, אבל רק מעטות מהן הפכו לדמויות שלא ניתן להסיט מהן את העיניים. יום האישה הבינלאומי וחג פורים נפלו השנה על אותו יום, אבל הפרפורמריות הבולטות בחיי הלילה לא זקוקות ליום מיוחד כדי להרגיש נשים גדולות מהחיים, או כדי לעטות על עצמן זהות חדשה, צבעונית וגדולה מהחיים. אם תיתקלו באחת מהן במקרה ברחוב, מומלץ שתימנעו מהשאלה הנדושה "מה, פורים היום?". זה עלול להסתיים בעקיצה צינית או, במקרה של אמילי קייג', בהשלכתכם לכלוב.

טלולה בונט. '' בתל אביב לרוב מתעלמים ממני, כי העיר הזו כבר ראתה הכול'' (צילום: זיו שדה)
טלולה בונט. '' בתל אביב לרוב מתעלמים ממני, כי העיר הזו כבר ראתה הכול'' (צילום: זיו שדה)

טלולה בונט

טל קלאי, 27, נולד בירושלים. טלולה בונט, אישה בלי גיל ובלי בעל, נולדה במועדון "הלילה" בעיר. בונט היא האלטר אגו של קלאי, בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב בירושלים, ואחת מהדראג קווינס המובילות והמפורסמות בישראל. את הפרצוף של קלאי ראיתם בטלוויזיה ("תמיד אותו חלום", "המשרד"), ואם אתם הורים לילדים, ודאי הבחנתם גם בטלולה, כשהחליפה את מיקי קם בתפקיד אורסולה בהצגת הילדים "בת הים הקטנה".

כיצד נולדה טלולה בונט?

"בגיל 16 התחלתי להופיע כטלולה בונט במועדוני גייז בירושלים. הייתי תלמיד במגמה לתיאטרון בתיכון לאמנויות בירושלים, שעושה הופעות דראג לחברים. בפורים 2001 הלכתי למועדון 'הלילה' (מועדון גייז בירושלים שסגר זה מכבר את שעריו, א"י), והיתה שם במה פתוחה שנתנו לכל מיני דראג קווינס מתחילות להופיע. שאלתי חבר אם יש לו רעיון לשם במה, והוא זרק לי את השם של השחקנית טלולה בנקהד. ברעש של המועדון שמעתי טלולה בונט, וכך זה נשאר עד היום".

יש הפרדה בין טל לטלולה?

"ההפרדה ברורה מאוד. כל אחד מנהל חשבון פייסבוק נפרד, וכטל אני לא מתאפר, גם לא עיפרון שחור או מסקרה. כשהייתי צעיר יותר הגבולות היו מטושטשים, והייתי הולך לבית ספר עם איפור 'טבעי'. היום לא תראה אותי יוצא מהבית סתם כטלולה, רק להופעה".

איזה צורך ממלאת טלולה בחיים של טל?

"טלולה משמשת לי כאלטר אגו. כל תכונה שיש לי ב-10 אחוז, לטלולה יש ב-200 אחוז. במידה מסוימת אני מסתתר מאחורי דמות, אבל היא דמות שמתפתחת משנה לשנה".

מה טלולה היתה עושה שטל היה נמנע מלעשות?

"יש משהו מאוד חושפני בלבוש של טלולה כפרפורמרית. היא יכולה להופיע גם בלי חולצה, לעומת טל שבחיים לא יוריד חולצה במועדון. אני בקושי הולך לים בגלל זה, בעוד שטלולה מאוד מקבלת את הגוף שלה. יש לה אובר ביטחון עצמי".

יציאה לרחוב - מלחמה יומיומית או גאווה אישית?

"תלוי מתי והיכן - אבל תמיד בגאווה. רוב התגובות חיוביות. בתל אביב לרוב מתעלמים ממני, כי העיר הזו כבר ראתה הכול. יש כל מיני צעירים שזורקים הערות כמו 'תראו אותו, יו יו', אבל לא שואלים אותי 'מה זה, פורים היום?!'".

מי האישה שהכי היית רוצה להיות?

"ירדנה ארזי!"

  (צילום: אלון הדר)
אמילי קייג'. ''בהתחלה חשבתי שהציבור ירים גבה, אבל גיליתי להפתעתי שיש פרגון מלא'' (צילום: אלון הדר)
אמילי קייג'. ''בהתחלה חשבתי שהציבור ירים גבה, אבל גיליתי להפתעתי שיש פרגון מלא'' (צילום: אלון הדר)

אמילי קייג'

אמילי האודי, אישה בשנות השלושים לחייה, נולדה בבני ברק על גבול רמת גן. אמילי קייג' נולדה בכלוב. האודי היא עורכת תוכן בהוט. קייג' היא דמות קיצון שמפגינה שחרור מיני בהופעותיה המרהיבות במועדונים ובפסטיבלים, בהן היא משלבות בין אמנות הבורלסק לאקרובטיקה אווירית (טכניקה שקייג' גם מלמדת בסטודיו שלה FlyFit).

כיצד נולדה אמילי קייג'?

"לפני שמונה שנים הייתי חברה בקהילת ה-BDSM, וקיבלתי במתנה ליומולדת מבן זוגי דאז כלוב. כמו כלוב של ציפורים, אבל מתאים לגודל אדם. מאז אנשים זיהו אותי כאמילי קייג'. אחרי שהסתיימה התקופה הזאת בחיי, התחלתי להופיע כאמנית בורלסק ואקרובטיקה אווירית, ונשארתי עם השם הזה".

יש הפרדה בין אמילי קייג' להאודי?

"כשהתחלתי את דרכי בקהילת ה-BDSM (יחסי שליטה וסאדו מאזו, א"י) היה לי צורך בדמות נוספת, כדי שאוכל להיעלם חזרה אל תוך האנונימיות. במהלך השנים חלה זליגה בין החיים הפרטיים לחיים המקצועיים, ואמילי קייג' היא אחת, והיא אני".

איזה צורך ממלאת אמילי קייג' בחיים הפרטיים שלך?

"היא משחררת אותי. תמיד רציתי להופיע על במה, אבל פחדתי. היה לי ליין מסיבות פטיש והייתי מזמינה פרפורמרים אחרים, עד שאזרתי אומץ ועליתי בעצמי".

מה אמילי קייג' היתה עושה שאמילי האודי היתה נמנעת מלעשות?

"אין הפרדה. ההופעות שלי מתמקדות בבורלסק ובפטיש, והן מנסות לבדוק שאלות של מגדר וגבולות, כמו מה זה להיות חזק, בעצם? האם אנחנו חזקים? ואיך מבטאים נשיות חזקה? בהתחלה הופעתי מתוך צורך להשמיע ולהראות את האג'נדה שלי. יש לי יחסי אהבה-שנאה עם הפמיניזם, והמופע מנסה לבחון את הנושא של נשיות ופמיניזם, לצד הרבה מאוד פאן".

יציאה לרחוב – מלחמה יומיומית או גאווה אישית?

"אני לא יוצאת לרחוב בבגדי ההופעה שלי, כי הם מאוד מינימלים. בהתחלה חשבתי שהציבור ירים גבה לנוכח העיסוק שלי, אבל גיליתי להפתעתי שיש פרגון מלא".

מי האישה שהכי היית רוצה להיות?

"שילוב בין המראה והיופי של דיטה פון טיז לנחישות ולחוזק של מרגרט תאצ'ר".

קיי לונג. ''כבר כילדה הייתי לובשת את הבגדים של האחיות שלי'' (צילום: דניאל קמינסקי)
קיי לונג. ''כבר כילדה הייתי לובשת את הבגדים של האחיות שלי'' (צילום: דניאל קמינסקי)

קיי לונג

אבי קיפרמן נולד בבאר שבע לפני אי אלו שנים. קיי לונג נולדה בסוף שנות ה-90 במועדון "הפורום" בעיר הדרומית. כיום קיי לונג היא הבולטת מבין כל הפרפרמריות שמציפות את תל אביב, ולא רק בגלל גובהה (למעלה מ-2 מטרים, לפני שהיא עולה על עקבים), אלא גם, ואולי בעיקר, בגלל התלבושות המושקעות והמרהיבות שהיא מעצבת ותופרת בעצמה. יכול להיות שיצא לכם לראות אותה על המסך הקטן ("מונית הכסף", "פעם בחיים"), אבל ודאי תשמחו גם לדעת שמלבד הופעות במועדונים, קיי לונג עושה גם חתונות ומסיבות רווקות, שם היא מפעילה את הבנות ומנהלת איתן שיחה ערה על סקס, אופנה, וגברים. היא מבינה בכולם.

כיצד נולדה קיי לונג?

"קיי לונג לא נולדה בפורים, כמו הרבה דראגיסטיות אחרות. היא נולדה מתוך צורך להציג את היכולות שלי לעצב תלבושות מיוחדות. באחד מביקוריי במועדון 'הפורום' ראה אותי המנהל ואמר לי: 'אם תביאי עוד עשרה אנשים לבושים כמוך, אכניס אותך בחינם'. בתגובה, אמרתי לו שאם היו פה עוד עשרה אנשים כמוני - לא הייתי באה למסיבה. אז הוא התחיל לשלם לי להגיע".

יש הפרדה בין קיי לונג הציבורית והפרטית?

"אין הפרדה. אף פעם לא התחברתי לשם ילדותי, ולכן שיניתי אותו ל-K - האות הראשונה של שם המשפחה שלי. ההורים שלי הם האנשים היחידים, מתוך כבוד כמובן, שקוראים לי בשמי הפרטי. אני חושבת שאני אותו בן אדם. תוספות שיער ונעלי עקב לא משנות אותי".

איזה צורך ממלאת קיי לונג בחיים הפרטיים שלך?

"שום צורך. אין שום חסך שהיא ממלאת לי. כבר כילדה הייתי לובשת את הבגדים של האחיות שלי. נראה לי שהמשפחה חשבה שזה משהו שיחלוף עם השנים, אבל עם הזמן זה רק החמיר".

מה קיי לונג הפרפורמרית היתה עושה שקיי לונג הפרטית היתה נמנעת מלעשות?

"כשאני על הבמה אני הרבה יותר מוחצנת מאשר בחיי הפרטיים".

יציאה לרחוב - מלחמה יומיומית או גאווה אישית?

"תמיד יש תגובות, רובן אוהדות. אנשים מפרגנים כשהם מזהים אותי מהעיתון או מהטלוויזיה. ההבדל היחיד הוא שהרבה פעמים שואלים אותי אם אני לא מרגישה טוב, כי ביומיום אני פחות מוחצנת ובלי נוצות בשיער. אני מרגישה מצוין, תודה".

מי האישה שהכי היית רוצה להיות?

"קשה לי לענות על השאלה הזאת, כי אין לי מודל לחיקוי. אני תמיד מנסה להיות הכי מקורית שאפשר".