>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

פפי מילר, גיבורת הסרט "הארטיסט" (בגילומה של השחקנית הצרפתייה ברניס בז'ו), עוברת לעיניי הצופים מטמורפוזה ויזואלית מרהיבה, והופכת מנערה צעירה המנסה להשתחל אל תעשיית הסרטים של עידן האולפנים הגדולים בהוליווד של שנות ה-20, לכוכבת קולנוע מצליחה ונערצת. הסרט האילם, המועמד לעשרה פסלוני אוסקר בטקס שיתקיים הערב בלוס אנג'לס, משרטט ביד אמן מדויקת את הגרדרובה המשתנה של מילר, השואבת השראה מכוכבות קולנוע אלמותיות כמו ג'ואן קורפורד, גרטה גרבו, בטי דיוויס והדי למאר, באמצעות מערכות לבוש זוהרות וגדולות מהחיים. "כוכבות לא מזדקנות. הן חסרות גיל", היטיבה לתאר נורמה דזמונד, הכוכבת הנשכחת בסרט "שדרות סאנסט".

שעות ספורות לפני שהשטיח האדום ייצבע בכוכבניות צעירות לבושות בשמלות ערב של מיטב בתי האופנה, שחקניות הקולנוע האיקוניות של המאה הקודמת נולדו מחדש בסטודיו של הצלם איתן טל. ממרילין מונרו ועד מרלן דיטריך, מג'סיקה ראביט ועד קתרין הפבורן – כולן נשים נערצות שהפכו לסמל ומודל לחיקוי. אל הנעליים הגדולות שהשאירו אחריהן, נכנס הפרפורמר אוריאל יקותיאל, צעיר בן 23, שהתברג בשנה האחרונה אל סצנת הלילה והתרבות המקומית.

את דרכו ככוכב החל יקותיאל ביוטיוב, כשסרטונים שהעלה לרשת (שכבר הוסרו לדבריו) בהם הוא מופיע בדראג, לכדו את עיניהם של בעלי אריסה - ליין המזרחית הראשון לגייז, ויקותיאל הוזמן להופיע במסיבה הראשונה שנערכה במועדון הזיזי בתל אביב לפני כשנה. הליין התפרסם בישראל ובעולם כולו בעקבות אוסף סרטוני וידאו מושקעים ושורה של כוכבות זמר מזרחי שהופיעו בו, ביניהן רינת בר, שרית חדד וזהבה בן, עמה מככב יקותיאל בקליפ משעשע לשיר "טלפון האהבה".

במהרה הפך יקותיאל מדמות שוליים למי שהמיינסטרים מחבק אותו. הוא הוזמן על ידי הזמר עברי לידר והמפיק יונתן גולדשטיין לככב בקליפים של ההרכב המוזיקלי TYP (הפרויקט המוזיקלי שהשניים מריצים בשנה האחרונה), ובחודש הבא הוא צפוי להתלוות אליהם לסיבוב הופעות בחו"ל. בנוסף, הוא מצטלם ל"משפחה", סדרת הטלוויזיה החדשה של אבנר ברנהיימר, שצפויה לעלות במהלך השנה בהוט. עבור יקותיאל מדובר בהגשמה של חלום. "אני לא חושש להיבלע על ידי המיינסטרים", הוא אומר. "להפך, אני חולם לגלם ערס ב'עספור'. מצד שני, אני גם לא מתכוון לזנוח את כל מה שעשיתי עד היום, ואשמח גם לתפקיד של קוקסינל אצל אלמודובר".

האקלים האופנתי של טשטוש הגבולות המגדריים ועלייתם של דוגמנים מפורסמים כמו אנדריי פז'יק, הם החומרים שמהם עשויה הפקת האופנה הזאת. אל תתבלבלו, זוהי אינה הפקה פורימית או מופע דראג. השפם המתריס ושיער החזה הפורץ מבין השמלות לא נועדו לטשטש את גבריותו של יקותיאל, אלא ליצור שעטנז של מוטיבים נשיים וגבריים, החיים בהרמוניה זה לצד זה. "אני מביא את עצמי כסוג של קנבס חלק", הוא מסביר. "אני לא דראג קווין נשי או דודתי. חשוב לי לשלב אלמנטים נשיים וגבריים בהופעה שלי, כי זה הרבה יותר נכון ומעניין בעיניי. אם יש אג'נדה, אז היא טשטוש הגבולות המגדריים. אבל הרבה יותר חשוב לי שהדמות הסופית תהיה סקסית. הכי יפה בעיניי זה להסתובב בתחתונים ונעלי עקב".

צילום: איתן טל

סטיילינג: סיון חימי

איפור שיער: ערן פאל

ע. סטיילינג: אביאל קינן