>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

לאחר שנים של עיצוב תחת מעטה סודיות ופריצה תקשורתית מהוללת בשבוע האופנה תל אביב, דורית בר אור תשיק בקרוב חנות ראשונה כמעצבת אופנה תחת שם המותג Pas Pour Toi. החנות, הממוקמת בנווה צדק בצמוד למסעדת דלאל (השייכת לחברתה הטובה דושי לייטרסדורף), נמצאת כרגע בשיפוצים, אך פתיחתה מסמנת שינוי מהותי עבור בר אור – הידועה כבררנית ביותר בבחירת הלקוחות שלה.

עד עתה הצטיירה בר אור כמעצבת במשרה חלקית, שמסכימה להלביש רק חברות כמו יעל פוליאקוב וקרן מור, או נשים רזות מאוד ומבוססות מאוד כלכלית (כפי שטענה בעבר בראיון). עתה נראה שהיא בוחרת בגישה שונה. "אני אוהבת נשים", אומרת בר אור. "הלקוחה שלי תהיה אישה שאוהבת אופנה, מעריכה אופנה ויודעת מה היא רוצה".

  (צילום: טל ניסים)

לדברי בר אור, החנות תתפקד כאטלייה עם כמה חללים שונים ובמרכז פטיו פתוח ומואר. חלל אחד ישמש את התופרות, בחלל אחר ייערכו פגישות אישיות, חדר שלישי יציג את הקולקציה למכירה וחלל נוסף יהפוך לספריית עיצוב ואמנות. "בתכנון שלי אני רואה נשים מסתובבות בחללים ורואות את תהליך יצירת הבגד וההשראות, יושבות בספרייה ומעיינות בספרי אופנה ואמנות", מספרת בר אור. "אני רוצה ליצור תחושה של חייטות מפעם, להחזיר את ההוט קוטור".

למרות השינוי בגישה ומיקום החנות על הרחוב, היא תישאר מוסתרת מעיני רבים, שכן בר אור לא מתכננת לתלות שלט עם שם המותג. גם הדלת תהיה אטומה וסגורה ברוב הזמן, וכדי להיכנס יהיה צריך לצלצל בפעמון. בר אור מספרת שהיא מתכננת לפתוח את החנות לפי סדר שבועי, כך שבימים מסוימים תקיים רק פגישות אישיות ואילו בימים אחרים יהיה החלל פתוח לקהל הרחב. "אני מאמינה במכירה אישית", היא מסבירה. "הלקוחה מקבלת אותי כחלק מהמקום, ואני מרגישה שהתהליך מאוד אישי".

דורית בר אור. ''כשלבשתי חצאית מקסי לפני ארבע שנים, אף אחד לא הבין מה זה'' (צילום: רפי דלויה )
דורית בר אור. ''כשלבשתי חצאית מקסי לפני ארבע שנים, אף אחד לא הבין מה זה'' (צילום: רפי דלויה )

היא התפרסמה כשחקנית, אך כבר שנים שבר אור נחשבת לאייקון אופנה מקומי ולבעלת חוש סטייל מפותח. "אני לבשתי חצאיות מקסי כבר לפני ארבע שנים", היא אומרת. "אבל אז אף אחד לא הבין מה אני לובשת". על החנות החדשה ועל הקולקציה היא עובדת במקביל לצילומי הסדרה "נשואים פלוס", בה היא מככבת בתפקיד פגי בנדי לצד ליאור אשכנזי.

במרץ 2011 הפכה בר אור גם לאם למונה. "את התצוגה הכנתי בארבעה חודשים, תוך כדי הצילומים של 'נשואים פלוס', וכמובן שהייתי גם עם מונה", אומרת בר אור. "האמת, אני לא מבינה איך עשיתי את זה. אבל בסופו של דבר זיו (בן זוגה, ה"ש) ומונה הם אלו שנותנים לי את הכוח להמשיך".

הקולקציה שהציגה בר אור בשבוע האופנה תל אביב שילבה השראות משנות ה-60 וה-70, אלמנטים ערביים והרבה עבודות יד וערבוב בין ישן לחדש. את התצוגה ערכה באווירת חאפלה עם מוזיקה של אום כולתום. הפריטים כולם היו שחורים עם נגיעות של זהב. "כל הקולקציה שהוצגה כבר נמצאת בחנות, ואני יכולה לספר שלצדה יש גם קו של קולקציית הקיץ שיהיה בלבן", אומרת בר אור. "חלק ממנה הן שמלות כלה שהתחלתי לעצב".

ענת ארבל בשמלת כלה שעיצבה בר אור, בחתונתה עם גיא המאירי (צילום: עידו ארז)
ענת ארבל בשמלת כלה שעיצבה בר אור, בחתונתה עם גיא המאירי (צילום: עידו ארז)

קולקציית שמלות הכלה תכלול כחמישה-שישה דגמים שעוצבו בהשראת אודרי הפבורן, בסגנון שונה מזה שהציגה בשבוע האופנה וללא קריסטלים ואבנים. שמלה אחת מתוכה כבר נחשפה בחתונתה של ענת ארבל עם גיא המאירי. בנוסף יימכרו בחנות גם מיני-קולקציה של כפתנים וגלביות שמעצבת בר אור ביחד עם המפיקה מיכל מונקה, קו תכשיטים במראה עתיק שהיא יוצרת עם היהלומן בועז לנדמן, תיקים עשויים ביד ואקססוריז לשיער בעיצובה. הצוות המלווה אותה כולל את הארט דירקטור אסף זיו, ואת מנהלת הסטודיו בוגרת שנקר חן כהן.

מחירי הקולקציה אינם זולים, אלף עד עשרת אלפים שקל לפריט. בר אור מציינת כי כל דגם ניתן להכין ממשי – ואז מחירו גבוה, או מבד Rayon (מעין משי סינתטי) – מה שיוזיל את המחיר מאוד. גם צבע הבגד יכול להשתנות בהתאם לדרישת הלקוחה.

  (צילום: טל ניסים)

מה הבשורה האופנתית שלך?

"אני רוצה להחזיר את האופנה הישראלית עם שיק. רקמות, עבודות יד, שמלות נשפכות שמנקות את הרצפה, גלביות וכפתנים. להישאר שונה כמו שהייתי בשבוע האופנה".

מידות: S-L, מידות נוספות בהזמנה אישית.

להשיג בכל ישראל חברים 6, נווה צדק, תל אביב. תיאום פגישה בטל': 077-4405516.